Wyświetl temat - Poradnie NFZ

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Poradnie NFZ
PostZamieszczono: 22 maja 2007 14:56 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

Drogie Panie
Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w sprawie poradni leczenia niepłodności refundowanych przez NFZ. Słyszałam, ze są takie miejscsa w których w ramach podpisania umowy z NFZ można się zbadać i nawet zrobić sobie inseminacje. Czy któraś z was brała w tym udział. Czy trzeba miż do tego jakieś skierowanie? Jak długo sie czeka? Co takiego naprawdę NFZ refunduje? Czy warto się w to bawic ?
Dzięki

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 maja 2007 21:20 
Awatar użytkownika

Z tego co wiem to inseminacja jest bezpłatna w szpitalu na Polnej w Poznaniu. Jednak trzeba byc pacjentka w przyszpitalnej poradni (skierowanie od lekarza rodzinnego badz ginekologa) a na wizyty czeka sie dlugo dlatego ja zrezygnowalam z tej sciezki. Proponuje przejrzec watki:

Szukam bratnich dusz z Polnej/Poznan
http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?n ... pic&t=7790
Bratnie dusze z Polnej/Poznan - kontynuacja
http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?n ... ic&t=46309

pozdrawiam :D

na stronie z ankietami o klinikach doczytalam ze iui na Polnej w Poznaniu kosztuje 150 zl, tam mozna tez przejrzec inne panstwowe kliniki :)

Ostatnio zmieniony 26 maja 2007 22:24 przez wedrujaca, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 maja 2007 21:48 
Awatar użytkownika
ja wkleje cytat z forum o Salve-mam nadzieje ze autorka sie nie pogniewa-jest to tez z jakiegos artykułu:
Czy NFZ finansuje zabiegi sztucznej inseminacji?
Tak, zabieg sztucznej inseminacji "nasieniem męża lub dawcy", znajduje się w katalogu świadczeń szpitalnych, jako procedura Nr 5.06.00.0000715, a zatem jest świadczeniem medycznym kontraktowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia i wykonywanym w placówkach służby zdrowia, mających podpisane umowy z MOW NFZ. Pacjentka ze skierowaniem od lekarza z poradni, mającej podpisaną umowę z NFZ, musi zostać ostatecznie zakwalifikowana do tego zabiegu przez uprawnionego lekarza ze szpitala, w którym zabieg będzie wykonany. Pacjentka uprawniona do świadczeń w ramach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych, ma prawo wyboru szpitala, w którym chce się leczyć, spośród szpitali, które zawarły umowę z Funduszem.
2)Wprawdzie świadczenie zdrowotne - sztuczne zapłodnienie "in vitro", nie jest wymienione w katalogu świadczeń szpitalnych, który stanowi podstawę umowną do rozliczeń finansowych pomiędzy szpitalami a NFZ, jednak istnieją możliwości sfinansowania większej części badań, zabiegów i leków, składających się na tę procedurę leczniczą.
W prywatnej klinice wykonano mi zabieg sztucznego zapłodnienia "in vitro", czy NFZ zwróci mi poniesione koszty zabiegu?
Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, dotyczącymi finansowania świadczeń zdrowotnych, które zmieniły się w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 2004 roku, Nr 210, poz. 2135), Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje świadczenia zdrowotne wyłącznie poprzez zawieranie umów ze świadczeniodawcami. W okresie leczenia, szpital, w którym leczony jest pacjent, zobowiązany jest zapewnić ubezpieczonemu bezpłatnie wszystkie niezbędne badania diagnostyczne, leki i wyroby medyczne. Zabiegi wykonywane w szpitalach, w ramach obowiązującej umowy z NFZ, są dla wszystkich pacjentów bezpłatne. To ze świadczeniodawcami, a nie bezpośrednio z pacjentami, Narodowy Fundusz Zdrowia rozlicza się finansowo

Tytuł: ;-)
PostZamieszczono: 27 maja 2007 12:45 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

Cześć Czarnuulka
to co wkleiłaś jest cytatem ze strony NFZ. Tam wszystko wyglada pięknie jednak byłam ciekawa jak to jest naprawdę. Z tego co się orientuję to w poradniach, któe podpisały umowę z NFZ za darmo są tylko badania i ew. inseminacja. Rozumiem, ze w grę wchodza tylko "jednorazówki" tzn. za powtórzenia badań trzeba płacić tak? Długie terminy też widze, ze sa wadą. :(

Tytuł:
PostZamieszczono: 27 maja 2007 13:53 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia
Administrator
wspieram kalendarz 2015

Na temat inseminacji wykonywanej w ramach ubezpieczenia można poczytać i porozmawiać TUTAJ. Pozdrawiam:)

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 cze 2007 17:49 
Awatar użytkownika

Dziewczyny,wiecie może gdzie w Krakowie DOBRZE zajmą się diagnostyką niepłodności w ramachNFZ??

PostZamieszczono: 25 cze 2007 08:33 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

Niestety o krakowie nic mi nie wiadomo. Wejdź na strone NFZ może coś się znajdzie nowego. Z tego co ja szukałam to nic nie było ok miesiac temu. Poniżej wklejam to co udało mi się zebrać dla innych zainteresowanych. Brakuje mi tylko wiedzy o oddziale Małopolskim i Kujawsko Pomorskim. Jesli chodzi o odział Lubuski to mam klinikę, która podpisała umowę na 2006 natomiast danych na 2007 nie posiadam. Jak bedę miała więcej informacji to doślę. Z góry zaznaczam, iz kliniki w ramach NFZ nie wykonują zabiegów InVitro. Mozecie co najwyżej liczyć na badania specjalistyczne oraz w niektórych przypadkach inseminacje.

Dolnośląski
Wrocław Akademicki Szpital Kliniczny Im. Jana Mikulicza-Radeckiego ul. Dyrekcyjna 5/7 tel.: /71/3282532
Lubelski
Lublin Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie ul. Staszica 16
Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki Im. Jana Bożego Ul. Biernackiego 9
Lubuski
Gorzów Wlkp Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki ul. Walczaka 42 Poradnia Leczenia Niepłodności (kontrakt na 2006)
Łódzki
Łódź Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Niepłodności GAMETA
PORADNIA LECZENIA NIEPŁODNOŚCI ŁÓDŹ LESZCZYŃSKIEJ 20 O-42-645-77-77
SALVE ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ SP. Z O.O. PORADNIA LECZENIA NIEPŁODNOŚCI ŁÓDŹ A. STRUGA, 3 042 633 56 61
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki PORADNIA LECZENIA NIEPŁODNOŚCI Łódź Rzgowska 281/289 271-11-56
Mazowiecki
Warszawa Szpital Kliniczny im. Księżnej Anny Mazowieckiej ul. Karowa 2,
Instytut Matki i Dziecka ul. Kasprzaka 17A
Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki ul. Cegłowska 80
Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus CLO pl. Starynkiewicza 1/3
Poradnia Leczenia Niepłodności Warszawa , ul. Pl. Starynkiewicza 1/3 Tel. (22) 502-15-69
Poradnia Leczenia Niepłodności Warszawa , ul. Fieldorfa 40 Tel. 22 879 92 09
Radom Poradnia Leczenia Niepłodności ul.Aleksandrowicza5 tel 048 361 31 15 przy Wojewódzkim szpitalu Specjalistycznym
Warmińsko Mazurski
Olsztyn Poradnia Leczenia Niepłodności przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie, przy ul. Żołnierskiej 18, tel. (089) 538 62 33
Wielkopolski
Poznań Poradnia Leczenia Niepłodności przy Gin.Poł Szpitalu Klinicznym Akademii Medycznej Jeżyce Polna 33 061 8419 311
Podkarpacki
Rzeszów Poradnia Ginekologiczna ul. Warzywna 3
Pomorski
Gdańsk Poradnia Leczenia Niepłodności Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej INVICTA Gdańsk Podwale Grodzkie 2 76-314-76,328-32-38
Poradnia Leczenia Niepłodności Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 Akademickie Centrum Kliniczne Akademii Medycznej w Gdańsku DĘBINKI 7 349-22-22
Śląski
Bytom Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Bytomiu, Batorego 15 tel. (33)7861400
Katowice Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej SIGMA -BI Batorego 18 tel. (32)3897085
Wojewódzki Zespół Ochrony Zdrowia Matki, Dziecka i Młodzieży w Katowicach Powstańców 31 tel. (32)6032557
NZOZ VITA-MED Ziołowa 45/47 tel. 601500444
Częstochowa Wojewódzki Zakład Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą w Częstochowie Sobieskiego 7A tel. (34)3606132
Tarnowskie Góry Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej SANTI-MED Sp.z o. o. W Tarnowskich Górach Miarki 8/1 tel. (32)2858762
Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy im dr Bronisława Hagera w Tarnowskich Górach Pyskowicka 47-51 tel. (32)2854273
Świętokrzyski
Kielce Poradnia Leczenia Niepłodności przy Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka Szpital Specjalistyczny PROSTA 30 (41) 3618525
Zachodniopomorski
Koszalin Szpital Wojewódzki Im. M. Kopernika w Koszalinie Por Andrologii i leczenia niepłodności CHAŁUBIŃSKIEGO 7, tel. 34-88-355
Szczecin Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 Im. Prof. Tadeusza Sokołowskiego UNII LUBELSKIEJ 1, tel. 091 4253002

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 cze 2007 20:41 
Awatar użytkownika

olifka,dzięki za odp.Mnie chodzi w zasadzie na razie o diagnoze.Tez szukalam i nic nie znalazlam.Oczywiscie sa rozne gabinety majace umowe z NFZ,ale nie specjalizuja sie w nieplodnosci-sa to tacy "zwykli" gin.Buziaki!

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 cze 2007 20:43 
Awatar użytkownika

hej dziewczyny, ja staram sie w sumie dlugo we wrzesniu bedzie 2 lata, mieszkam w malym miescie i jest lipa jesli chodzi o lekarzy,mnie rowniez jak Kati chodzi na razie o diagnostyke, chodze do najlepszego lekarza w miescie , ale poza usg nie mialam zadnych badan, ciezko wydybac jakies skierowanie, chyba zmienie lekarza,
:D ciesze sie zebede mogla z wami pogadac bo w sumie to myslalam ze jestem sama, dookola znajomi wpadaja, nawet za pierwszym razem , a ja :( ...

Tytuł:
PostZamieszczono: 27 cze 2007 08:06 
Awatar użytkownika

Hej kicioskoczek! To mamy ze sobą coś wspólnego,bo u mnie też dokladnie we wrześniu miną 2 lata. W sumie przez długi czas myślałam,że to pech, że nie trafiamy w owu (miałam cykle nawet do 120 dni!) i że nastepnym razem na pewno sie uda.Ale sie nie udaje.. Poszłam do gina,ale na dobrego trudno trafic nawet w dużym mieście:(Skierowal mnie na usg i cytologie i przepisal progesteron bez zadnych badan! Myślę,że powinnaś zrobić to co ja czyli na własną rękę zbadać sobie hormonki (nie musisz miec skierowania) i pójść do gina z pakietem wyników. Ja jestem właśnie w trakcie badań. Pozdrawiam i powodzenia!!!!

PostZamieszczono: 27 cze 2007 08:41 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

Dziewczynki przede wszystkim zbadajcie nasienie męża. jets to badanie proste i najwięcej mówiące. Jesli chodzi o NFZ to właśnie diagnostyka jest przez tę instytucję refundowana. ja nie dałam rady ze strony więcej wyciagnać ale wy zadzwońcie na infolinię NFZ i wymuście wszystkie możliwe namiary.

Tytuł:
PostZamieszczono: 27 cze 2007 16:08 
Awatar użytkownika

dzieki OLIFKA ja zamierzam najpierw zrobic test domoy na ilosc plemnikow w opakowaniu sa 2 sztuki, najtanszy jaki znalazlam kosztuje 140zl, w sumie to i tak sie do jednego sprowadza bo niezaleznie od wyniku trzeba bedzie zbadac ruchliwosc,ale przynajmniej bede miala co powiedziec mojemu lekarzowi, a chlopa to kompletnie nie wiem gdzie wyslac,on nigdy nie bylu lekarza

PostZamieszczono: 27 cze 2007 16:42 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

Takimi sprawami zajmuje się androlog jednak by zbadać nasienie wystarczy pójść do pierwszej z brzegu prywatnej kliniki. Wszędzie powinni to robić. Na NFZ to musisz sprawdzić. ja mam koło mojej pracy (niestety W-wa) taką zwykłą przychodnie "rejonową" a okazuje sie, ze takie badania wykonują. Ja robiłam tam też prywatnie bo nie miałam siły szukać kogoś kto mi da skierowanie

Tytuł:
PostZamieszczono: 27 cze 2007 18:42 
Awatar użytkownika

kicioskoczek! Olifka ma rację-przede wszystkim nasienie męża. Mój właśnie dziś załatwił sobie dzień wolnego,żeby TO zrobic,idzie w środę.To nie jest tragicznie drogie bad,a daje dużo informacji. W Diagnostyce w K-owie kosztuje 70 zł. Test domowy jest 2 razy droższy a w sumie niewiele się z niego dowiecie. Bad nasienia zrobicie bez skierowania i bez wizyt u lekarza (bo z tego co piszesz Twój facet sie nie garnie),a wyniki są na tyle jasne i szczegółowe,że sami (lub z Bocianią pomocą;)) je zinterpretujecie. A wtedy możecie myśleć co dalej. Natomiast swoją drogą zrób sobie bad podstawowych hormonków (LH,FSH,PRL,progesteron),bo niezależnie czy wyniki Twojego faceta będą dobre czy złe warto wiedzieć czy nie trzeba "podregulować" czegoś u Ciebie.
olifka, tak diagnostyka jest refundowana,ale wiadomo,że nie każda klinika ma umowe z NFZ,a dodatkowo zależy mi na dobrej klinice czy gabinecie. Zadzwonię oczywiście na info i postaram się coś dowiedzieć. Dzieki i bocianowo pozdrawiam :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 27 cze 2007 18:45 
Awatar użytkownika

u mnie po prostu porazka, zrobilam rozeznanie i na 2 szpitale w moim miescie znalazlam jednego androloga, w necie ani slowa o badaniach nasienia ale jeszcze zadzwonie,a do najbilzszej kliniki panstwowej i prywatnej mam 80 km :)
a wlasnie moze ktos sie orientuje w lubelskim oprocz 2 szpitali i sanitas w lublinie czy cos jeszcze jest?

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]