Wyświetl temat - ANGLIA

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 268 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 30 lip 2006 22:12 
Awatar użytkownika

Grejka
idziesz do gp, mowisz ze staracie sie min 2-3 lata o dziecko,bezskutecznie i ona kieruje cie do najblizszej kliniki nieplodnosci w twoim rejonie. do 1 szej wizyta trwa okolo 3 miesiecy , jest konsultacja z toba i mezem/partnerem, nie potrzebujesz zadnych dokumentow itp., na konsultacji dok daje ci liste badan ktore musisz zrobic+meza badanie nasienia, masz na to okolo 3 miesiecy , potem nast konsultacja i ewentualnie dalsze badania, lub juz zabiegi-w zaleznosci od problemu. okres czekania od samego poczatku zalezy od wielu czynnikow
1 z jakiego rejonu jestes
2 mozesz miec od 0 {niestety}, do 3 darmowych zabiegow ivf , zalezy to od wieku, post code, ilosci pacjentow w twoim rejonie.
wszystkie zabiegi typu laparoskopie, usg, wycinanie podwiazywanie sa darmowe.

ja czekalabym normalnie okolo roku od poczatku do ivf, ale mialam komplikacje ktore wszystko opoznily o prawie 3 lata.

tak to wyglada.

2gie ICSI-Wrzesien (INVICTA) udalo nam sie!!!
Marcel i Amelia sa juz z nami ur 15/05/07

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 31 lip 2006 17:54 
Awatar użytkownika

Grejka!
Rozwazamy te opcje,ale raczej sie nie zdecydujemy,bo z czegos trzeba zyc... Tu mamy stala (moze niezbyt atrakcjna,ale pozwalajca na spokojne zycie) prace,wynajmujemy mieszkanie (z mysla o dziecku). Wracaja c do Polski nie mamy nic... I jak tu myslec o dziecku? Zanim znajdziemy prace troche staniemy na nogach znou minie duzo czasu... Poza tym jak potem zyc za takie marne pensje jak sa w Posce??? Sama nie wiem...
Czasem mysle,ze mi poprostu nie jest pisane posiadanie dziecka,ze tak ma byc i co bym nie zobila to nie bedzie dobrze... (poza tym w Polsce tez trzeba miec kase na lekazy,bo jak moja kolezanka chodzila panstwowo to ma teraz wczeniaka z waga urodzeniowa 580g). Poza tym statystyki mowia,ze w Angli procent uroatowanych wczesniakow jest znacznie wyzszy niz w PL (syn mojej kuzynki zmarl,bo nie bylo wolnego inkubatora!). I sama nie wiem...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 03 sie 2006 22:27 
Awatar użytkownika

Witam serdecznie :)

Pojawilam sie na watku za sprawa Idy-dziekuje :P

Ostatnio poszlismy do naszego lekarza GP,powiedzielismy o co nam chodzi(poki co jestesmy zainteresowani inseminacja-chociaz nie liczymy na zbyt wiele.Problem jest na tyle skomplikowany,ze jak sie wyrazil moj lekarz z Polski "medycyna sie tym jeszcze nie zajmuje") i kazal nam zadzwonic do najblizszej kliniki leczenie nieplodnosci i umowic sie na wizyte.Powiedzial,ze podstawowe badania sa nieplatnie a co dalej zalezy od ich wynikow.Zobaczymy!

Trzeba probowac!

Pozdrawiam z samego srodka geograficznego Anglii!!!!!

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Anglia
PostZamieszczono: 05 sie 2006 08:26 
Awatar użytkownika

Witaj w naszzym gronie Tama,

Mysle ze w naszym gronie zawsze razniej i bedziemy mogly s Was ie podzielic doswiadczeniami... ja szczerze mowiac jestem troche zdziwiona i przerazona jak to wszystko wyglada w Anglii. Nie wiem czy zgodzicie sie ze mna ale wydaje mi sie ze jest trudniej ...
Przypomnialo mi sie jeszcze ze w ramach staran o dzidzie pytalam sie angielskiego gina o test na wrogosc sluzu i powiedzial mi ze tego sie w Anglii juz niepraktykuje...
Ja 3 tyg temu mialam na razie pobrana krew i mam 1 wynik nieznyt dobry bo niebylo owulacji czekam na 2gi wynik i denerwuje sie ze go wciaz nie ma. !5 sierpnia bede miec1szy raz usg w Anglii i ciekawi mnie czy to tak samo wyglada jak w Polsce

Pozdrawiam Was Wszystkie a swoja droga skad pochodzicie z Polski? Ja z Warszawy

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 05 sie 2006 18:49 
Awatar użytkownika

Zalozylam nasz wateczek na "pogdajmy" i zapraszam na plotki!!!

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 09 sie 2006 18:48 
Awatar użytkownika

WITAM KOCHANE PO CHWILOWEJ NIEOBECNOśCI
WIDAć żE Z TYM LECZENIEM W ANGLII NIE JEST TAK łATWO,A CO DO IVF,TO TROCHę SIę CZEKA,TYLKO,żE JEST ZA DARMO,A U NAS TYLE KASY TRZEBA WYDAć.
grejka-jak tylko będe wiedziała,więcej o moim wyjeździe i o tym jaka to miejscowość,dam ci znać,pozdrawiam
A JA JESTEM Z RZESZOWA,BUźKA DLA WSZYSTKICH Z POLSKI :cmok:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 02 lut 2007 03:48 
Awatar użytkownika

Witam jestem nowa ale z 3 letnim doswiadczeniem Jestem z centralnego londynu i lecze sie w ST MARY'S HOSPITAL.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 02 lut 2007 10:47 
Awatar użytkownika

tez jestem nowa na tym watku ale ja jestem po polroczym leczeniu w Polsce. Maz pracuje w Londynie i przenosze sie wkrotce. Na razie jestesmy umowieni do GP i mam nadzieje ze dostaniemy skierowanie.

wiewiora: Czy potem klinike w Londynie wybiera sie samemu czy jest rejonizacja? Jestes zadowolona z St Mary's?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: hsg
PostZamieszczono: 02 lut 2007 13:47 
Awatar użytkownika

Dziewczyny, mam juz termin na hsg - myslalam ze mnie to ominie....... Boje sie ....... Prosze napiszcie mi czy mialyscie juz to badanie w Anglii??? Jak to wygladalo? Czy to takie straszne?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 03 lut 2007 00:20 
Awatar użytkownika

WEDRUJACA:Jest rejonizacja.a co do tego czy jestem zadowolona to tak,ale zanim sie tam znalazlam stracilam sporo nerw.1 rok mnie ciagali po GP zanim dostalam skierowanie,a dodam ze mialam zanik miesiaczki.ja mam PCO i groczolaka przysadk(GROCZOLAK OKIELZNANY!!) Teraz walcze z pco,nie wiem ile w tym prawdy ale podobno ten szpital a konkretnie ten odzial jes jednym z lepszych w europie . dodam ze moje leczenie wyglada troche inaczej w porownaniu z tym co czytam jak jest w Polsce. No ale czy jest dobre to sie okaze :lol:

Dodane po: 5 godzinach 51 minutach:

grejkagrejka sory ale nie moge ci nic napisac oHSG bo ja tego badania nie mialam.ala nie ma sie czego bac wszystko bedzie dobrze :lol:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 06 lut 2007 17:37 
Awatar użytkownika

DZIEWCZYNY HALOOOOOO :!: :!: :!: Co tu teka cisza :( :( :( :?: :?:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 08 lut 2007 15:19 
Awatar użytkownika

witam was wszystkie o malenstwo staram sie od roku od poltorej roku mieszkam w anglii (waltham abbey) mam za soba jedynie wizyte u polskiego lekarza ktorego poinformowalam o tym ze razem z partnerem chcemy miec malenstwo, lekarz powiedzial zebym uzbroila sie w cierpliwosc bo z zajsciem w ciaze to nie zawsze jest taka prosta sprawa i ze to nie jest na zawolanie , przepisal kwas foliowy. od czego powinnam zaczac tutaj?? jakie dokumenty sa potrzebne zeby zarejestrowac sie w przychodni??
z gory wielkie dzieki:)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 24 lut 2007 01:48 
Awatar użytkownika

Witam znowu,

wiewiora: na razie GP skierowala mnie na badania krwi (hormony) oraz usg, ktore mialam w Hammersmith Hospital i byc moze to tam trafie ale teraz czekam na wyniki i z nimi mam do niej wrocic po skierowanie choc nie jestem pewna czy je da bo stwierdzila ze za krotko probujemy (choc jestesmy juz w slusznym wieku)
grejka: hsg mialam w Polsce wiec nie wiem jak to wyglada w UK, badanie malo przyjemne ale konieczne, u mnie przetkali jeden jajowod wiec patrze na to jako zwiekszenie szans zaciazenia bo teraz oba mam drozne
jesli sie uda to podejdziemyu z mezykiem do iui w Polsce zanim sie przeniose na stale do Londynu bo tam to nie wesolo widze, tzn strasznie powoli
czy komus sie udalo zajsc w ciaze w UK? albo czy ktoras z Was miala tam inseminacje?
kfiatosek: moja GP twierdzila, ze bez swiezych badan to mnie z kliniki odesla do niej z powrotem, mialam hormony z Polski ale chciala zrobic jeszcze raz i usg, jesli ten polski lekarz to twoj GP to popros go o skierowanie na badania hormonalne i usg oraz badanie nasienia partnera

mam wrazenie ze w Polsce na wiesc o 34 latach lekarze biora sie do dzialan a w Anglii to wiek wrecz mlody na ciaze... ale moze to raczej zwiazane z placeniem za wizyty (w Polsce) ?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 04 mar 2007 01:25 
Awatar użytkownika

Hej dziewczyny. Ja tez zaczelam sie leczyc w anglii ale wlasnie doszlam do wniosku, ze w moim przypadku to strata czasu- rzeczywiscie czas oczekiwania na kolejne wizyty i badania jest dobijajajaco dlugi - i chyba zaczne leczenie w polsce

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 11 mar 2007 21:50 
Awatar użytkownika

Hej:)
Ja tez staram sie z mezem o dzidzie juz rok. Poszlam do GP, skierowal mnie na badania hormonow. Wszystkie poza prolaktyna ok. Prolaktyna nieznacznie podwyzszona, ale lab dodal notatke do wyniku, ze ten wynik nie powinien miec wplywu na moja plodnosc.
Potem maz dostal skierownie na badanie nasienia. Okazalo sie, ze nadanie jest bardzo podstwowoe, nie to co w Polsce. Wynik bardzo zly 2.5mln/ml. Lekarz jednak stwierdzil, ze to nic takiego, bo do zaplodnienia potrzeba tylko jednego plemnika, a maz ma ich kilka milionow. Co za bzdura!!! Brak podstawowej wiedzy u lekarza. Wstyd!!!
Taki wynik jest wskazaniem do invitro, a lekarz uwaza, ze nie ma sie czym martwic. W koncu dostalismy oboje (???) skierowanie do ginekologa. Pierwsza wizyta 10 kwietnia. Uslyszalam, ze ginekolog zdecyduje czy kierowac nas dalej do kliniki leczenia nieplodnosci.
Nie mam jednak zamiaru siedziec z zalozonymi rekoma i czekac na to czy ktorys z angielskich lekarzy z laski swojej postara nam sie pomoc. Jedziemy w maju do Poslki. Mamy zamiar podjac leczenie w Invikcie w Gdansku.
Jestem zazenowana jakoscia uslug medycznych w Anglii. To jest po prostu jakas kpina.
Lekarz nie potrafil odpowiedziec mi na najprostrze pytania.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 268 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]