Wyświetl temat - KLINIKA CENTRUM PARENS W KRAKOWIE (dawniej Centrum In Vitro)

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 102, 103, 104, 105, 106
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 31 sty 2018 11:34 

Z tego co się orientuję i na ile mam wiedzy na dzień dzisiejszy nie ma leków które leczą z endometriozy. Jest nieuleczalną chorobą aż do menopauzy. Wszystkie leki w tym zoladex to nic innego jak wywołanie sztucznej endometriozy.
Tak, nie podchodzę do leczenia póki co, Chrostowski będzie mnie przygotowywać do transferu przy endometriozie. Trwa to 14-20dni.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 31 sty 2018 12:16 

FraniaMania a Milewicz zaproponował Ci jakieś inne rozwiązanie po tym jak mu powiedziałaś, że nie chcesz leczyć endo? Czy od razu rozłożył ręce i zasugerował innego dr? Pytam bo chciałam się umówić na jakieś konsultacje a u dr Chrostowskiego terminy na koniec kwietnia ehh :? (u Przybycienia to nawet czerwiec :lol: )
Trzymam kciuki za Ciebie mocno

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 01 lut 2018 09:03 

mysza007 pisze:
FraniaMania a Milewicz zaproponował Ci jakieś inne rozwiązanie po tym jak mu powiedziałaś, że nie chcesz leczyć endo? Czy od razu rozłożył ręce i zasugerował innego dr? Pytam bo chciałam się umówić na jakieś konsultacje a u dr Chrostowskiego terminy na koniec kwietnia ehh :? (u Przybycienia to nawet czerwiec :lol: )
Trzymam kciuki za Ciebie mocno

No tak, powiedział że "możemy spróbować podać zarodek bo mam ich 5 więc możemy jeden stracić" dlatego to już przekreslilo przenoszenie zarodków do niego. Nie jego zarodki i nie jego starania żeby je w końcu mieć...A tłumaczenie że jak się żaden nie przyjmie to się będziemy martwić potem jest dla mnie lekceważeniem pAcjentki i brakiem znajomości jej problemu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 02 lut 2018 10:19 

Eh specyficzny facet, mnie też potraktował kilkoma dziwnymi hasełkami, także wierze Ci, że mogło Cie to wyprowadzić z równowagi! no ale cóż dam mu szanse. Dzięki za pomoc :) Powodzenia dla Twoich wszystkich 5 zarodów!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 09 lut 2018 21:26 

Dziewczyny, ja już po. Podejście lekarzy, położnych wspominam bardzo dobrze. Miałam podany jeden ładny zarodek 4BB. Niestety, jakieś trzy dni później rozłożyła mnie grypa, gorączka, ból gardła i totalne osłabienie. Oczywiście test ujemny - nawet nie łudziłam się, że będzie inaczej :cry2: Mam zamrożony jeszcze jeden mrożaczek, trochę słabszy 4BC.
Przed zabiegiem miałam kosultację z panią embriolog - bardzo miła, cierpliwa, odpowiedziała na wszystkie nasze pytania i poradziła specjalną metodę preparatyki nasienia ze względu na podwyższoną chromatynę u męża. Wzięliśmy to i wydaje mi się, że to dobra decyzja. Dwa zarodki z pięciu komórek to chyba nieźle... W każdym razie wszystko było dla nas jasne na każdym etapie, nie było strachu - mogliśmy zadawać pytania. Chyba przy inseminacjach czułam się bardziej zagubiona :lol:
FraniaMania - to straszne mówić, że jeden z pięciu zarodków można "stracić". Każdy jest wyjątkowy i cenny dla nas - wydaje mi się że ta pani embriolog, z którą rozmawiałam, rozumie to doskonale. Mówiła, że opowiadała zarodkom, że będą miały dobrych rodziców i muszą z nami zostać :love: Nadzieja w naszej ostatniej perełce =xxx#
Co do rodzaju stymulacji, to nie wiem, nie wypowiem się. Ja miałam elonva + mensinorm od 4 dc, więc żadne z tych, które wypisałaś xlenkaa. Ale nie mam doświadczenia, bo to mój pierwszy zabieg. Do Milewicza raczej bym nie poszła, za bardzo ufam dr Janeczko :-D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 10 lut 2018 10:41 
Awatar użytkownika

Ostatnio często gościłam w klinice na monitoringu przed transferem do którego nie doszło i z tego co zaobserwowałam embriolog chyba każdemu mówi to samo konsultując się z pielęgniarką. Dwa lata temu nie było takiej konsultacji i chyba wprowadzili ją teraz bo coś mało zarodków zostaje po stymulacji w porównaniu z innymi klinikami...
Co do leków do stymulacji może się zmienily w ciagu tego czasu gdy ja miałam
FraniaMania- Milewicz tak ci powiedzial w kontekście tego ze jak nie chcesz go słuchać to stracisz zarodek bo i tak się nie uda.

U mnie znów same problemy. Na 5 dni przed transferem go odwołano bo dostałam bakterię. Juz mija rok i 3 miesiące czekania na dokończenie 1 in vitro w całości.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 10 lut 2018 20:32 

Nikt nie może na 100% powiedzieć że stracę albo nie stracę. Moim zdaniem powiedział to bo widział że nie przeniose zarodków do niego i póki co nie poddam się leczeniu zoladexem. Jeśli endometrioza JEST wskazaniem do IVF to nie odrocze tego by eksperymentować z takim środkiem jak zoladex.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 102, 103, 104, 105, 106

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]