Wyświetl temat - OLSZTYN

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 18 paź 2010 16:06 
Awatar użytkownika

Nic nie poradzę ale mam kolejny przykład na potwierdzenie moich wcześniejszych mega pozytywnych doświadczeń :)
Jestemw trakcie wyciszania w Invikcie - w sobotę miałam mieć rozpoczętą stymulację, niestety jest torbiel i w związku z tym jutro mam jej punkcję - jak dobrze pójdzie - stymulacja od środy [-o<
Ponieważ decyzja o zabiegu szybka dziś robiłam badania dla anestezjologa w naszym SSW :) Przy okazji zabrałam ze sobą dipherelinę, by Panie na ginekologii mi zastrzyk zrobiły bo choć robię sobie sama, zawsze w stresie i każdy mniej dobrze mi na psychikę wpływa :)
Tak więc stoję pod dyżurką i czekam aż się obchód skończy - wśród tłumu lekarzy i pielęgniarek Dr :) Kiwnęłam mu głową z daleka na dzień dobry, wszak nie do niego przyszłam :) Nie minęło 5 min a Dr podszedł do mnie i spytał, imienia mego używając "Pani ..... co tam się narobiło ???":)
Więc mówię, że ja nie do niego a na zastrzyk ale dobrze, że go widzę bo rzeczywiście się narobiło i nawet zadzwonić miałam się pożalić :)
Opowiedziałam mu o torbieli itp. itd. - powiedział, że to kontrowersyjna metoda i nie usunie torbieli tylko ją na moment zmniejszy ale rzeczywiście miejsce dla pęcherzyków zrobi i póki co pozwoli procedury ICSI nie przerywać a na pewno nie zaszkodzi :) Ja na to, ze wiem, że gdyby co laparo i jakby cykl się nie powiódł będę się meldowała i laparo umówimy .... i takie tam :) Na koniec spytałam czy ktoś mi może zastrzyk zrobić a Dr się pożegnał i za moment położna przyszła od razu do mnie podeszła, nawet kasy ode mnie nie chiała choć jej wcisnęłam :)
Jakoś mi się lżj zrobiło potym spotkaniu bo przyznam, ze pietra niezłego mam :)
No nie wiem co ja mam powiedzieć ??? Przecież żaden to mój znajomy, jestem zwykłą pacjentką, jedną z wielu i nie sądzę bym była szczególnie traktowana :)

15 min na telefon na urlopie podtrzymuję - ma prawo do totalnego wypoczynku a my do tego by się innym ginem wesprzeć :) Poza tym z tego co wiem nie zaczyna stymulacji itp jak wie, ze go nie będzie - czasem może nie wiedzieć :) Chcemy mieć lekarzy z wiedzą i doswiadczeniem - muszą się gdzieś szkolić na konferencje i sympozja jeździć a czasemi piwo na urlopie wypić :) To też człowiek - urlop świadczy o odpowiedzialności trzeba baterię naładować :)

A co do Invicty - ja nie narzekam, czuje się profesjonalizm, mają labo najlepsze w Polsce ale co do podejścia lekarzy ...... masówka ..... ma sie wrazenie pośpiechu, odhaczania numerków itp itd - zależy czego oczekujesz - na to, ze tylko jeden lekarz będzie Cię prowadził i do tego za rączkę trzymał - nie ma co liczyć :) Ja do trzymania za rączkę M swojego targam ze sobą a przeszkolonej na 5cio minótówkach u Dr mam wrażenie, ze tam wizyty się ciągną :) Ale jest oki :)

Dodane -- 18 Paź 2010 17:08 --

Mona - dawno Cię nie widziałam :) Co u Was ??? Zostajesz u Dr Waśniewskiego ??? On zawsze na mnie krzyczał, ze chcę bliźniaki - mówił, że zdążymy, lepiej po kolei - na trojaczki chyba padł tam na miejscu:)

- 1sze ICSI (XI 2010) - :(
- 2gie ICSI (I 2011)- :(
- CRIO (III 2011)- odwołane, zarodek nie dał rady :(
- 3cie ICSI (V 2011)- są 2 serduszka - BOY&GIRL :)
* tp 12.02.2012

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 18 paź 2010 16:42 
Awatar użytkownika

Mona cel to zdrowie, nie dzieci i tylko dlatego obawiam się in victy, tam pewnie jest od razu nastawienie na ivf, na co gotowa nie jestem.

Devon - może mnie nie polubił :wink: , przecież nie będziemy się o to spierać. Większość pacjentek jest z niego zadowolona, ja jestem pewnie wyjątkiem potwierdzającym regułę. Nie wiem, czy mam dodać historię znajomej, której prowadził ciążę, a na koniec zostawił tak podobnie jak mnie ;).

Cóż, poszukam szczęścia poza Olsztynem.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 18 paź 2010 17:31 
Awatar użytkownika

anciaahk pisze:
pewnie jest od razu nastawienie na ivf

To nie prawda. Ja nie miałam ivf. Najpierw robia badania potem romawiają czego Ty oczekujesz i jaki jest Twój cel. Proponuja Ci leczenie i mówią o tym co jaki daje efekt i co najbardziej dla Ciebie jest odpowiednie-ale to Ty decydujesz........
A co do celu nie wiem jaki Ty masz napisałam"obyś osiągnęłą swój upragniony cel"..........i zdaję sobie sprawę, że nie każdy "cel" to dziecko.

devon witaj :)
Zostaję u niego :D Jestem zadowolona i wiem, że to odpowiednia osoba do prowadzenia mojej ciąży :) Czy może był przerażony nie wiem- ale nie było po nim nic widac :mrgreen: :mrgreen: Mówił, że to trudna ciąża i takie tam ale dość poytywnie się odniósł do tego. Mam odpoczywać, duuuuużo odpoczywać i prosił, żebym tak dobrze wytrzymała do 30tyg ciąży :wink: a potem to ju będzie oki. Ciąża jest prawidłowa i prawidłowo się rozwija a ja też w dobrej kondycji :mrgreen: W środę mam badania prenatalne i zobaczymy jak moje robaczki rosną :lol:
A jak tam u Ciebie???

29.XII.2010 25tc odeszły nasze aniołki Tosia[*]Misia[*]Tymuś[*]
13.04.2013IUI-beta 110,6 i jest :love: i Aniołek [*]Hania :cry2:

"...Gdyby łzy i miłość potrafiły wskrzeszać.... byli byście dzisiaj z nami..."
12.11.2013IUI i jest :love: - i doczekaliśmy się-29 lipiec 2014 urodził się Miłoszek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 18 paź 2010 18:45 
Awatar użytkownika

anciaahk ja nie chcę się licytować :) Nie mam w tym żadnego interesu a swoją opinię do własnego leczenia tylko użytkować zamierzam - ewentualnie zapytana rozpowszechniać :) Napisałam spontanicznie bo przyznam szczerze, ze sama dziś zaskoczona byłam zachowaniem Dr :) W ogóle się nie spodziewałam takiej reakcji na mój widok - Mama ze mną była i też się zdziwiła, że lekarz z obchodu odchodzi i nie proszony sam podchodzi :) Może kwestia tego, ze 3 lata już mnie leczy i rozpoznaje zarówno wizualnie jak i po nazwisku przez telefon :) Nieważne ważne, że chyba mi dziś ciut pomógł - to znaczy jego akceptacja dla punkcji, nawet nie pełna :) Ja mam do niego duże zaufanie - i to dla mnie istotne :)
mona1981 - na na pewno nie łatwa ciąża - ale Ty też na słaba istotkę nie wyglądasz - przy motywacji jaką są Maluszki - dacie radę :) Ja myślę, że jesteś w dobrych rękach :) Jeszcze trochę - złapię te moje bliźniaki - i do Ostródy na ploty wpadnę :)
U mnie jak widać - walczę :) Nie poddaję się i mam nadzieję, ze się uda choć komplikacje się wkradają :) Torbiel znaczy :) Ale jak uda się ją jutro ściągnąć powinnam mieć koło 29tego pobranie komórek a koło 4tego transfer :) A potem długie 2 tygodnie wyczekiwania :) Trochę mam strach przed jutrzejszym zabiegiem bo w znieczuleniu ogólnym - a nigdy nie miałam - no ale dam radę :)
anciaahk - Mona ma rację - Invicta wcale na in vitro nie jest zorientowana - rózne metody z naprotechnologią włacznie mają - w zależności od chęci i przekonań :) Natomiast dodam, ze ja też na in vitro gotowa nie byłam - decyzja podjęta w przeciagu m-ca, z zaskoczenia jakoś tak - teraz bardzo się cieszę, że się zdecydowałam i jestem w programie :)

* tp 12.02.2012

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 18 paź 2010 21:38 
Awatar użytkownika

devon pisze:
do Ostródy na ploty wpadnę

Zapraszam :mrgreen:
A tym czasem powodzonka z tą wredną torbielą(niech znika), pobraniem komóreczek, udanego transferu a potem szybciutkich dwóch tygodni no i na koniec duuuużej bety :bigok: co w konsekwencji daje rosnący brzusio :lol:

12.11.2013IUI i jest :love: - i doczekaliśmy się-29 lipiec 2014 urodził się Miłoszek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 18 paź 2010 21:57 
Awatar użytkownika

Mona łał, gratuluję :).

Cieszę się, że jesteście zadowolone z invikty, podniosłyście mnie na duchu!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 18 paź 2010 22:05 
Awatar użytkownika

anciaahk - jak chcesz wejdź sobie na invikctowe pogaduszki tam szczegółów sporo ale jak coś pisz - ja trochę już u nich doświadczeń mam :) Chętnie pomogę :) Ja zarówno w Gdańsku jak i w Warszawie szlaki już przetarłam i iększość lekarzy kojarzę :)
Domyślam się, ze pewnie Gdańsk wybrałaś bo bliżej :)
Ja w Gdańsku IUI robiłam a póki co program In Vitro Do Skutku w Wawie toczę ale planuję do Gdańska po jutrezjszej punkcji w Wawie wrócić bo dojazd o wiele lepszy :)

* tp 12.02.2012

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 18 paź 2010 22:19 
Awatar użytkownika

anciaahk musisz zaufać lekarzom i będzie dobrze :) To naprawdę profesjonaliści i wiedzą co robią. Ja zawsze się czułam tam dobrze. Personel super od pań w recepcji do pań w punkcie pobrań(u mnie pobrać krew to trzeba mieć szczęście aby trafić na żyłę) zawsze bezboleśnie z uśmiechem. No lekarze, moje leczenie prowadziła dr Szczyptańska itez jestem zadowolona. Może małomówna ale konkretna i odpowie na każde pytanie. Napisz jak po pierwsej wizycie :D (ja leczyłam się w Gdańsku)
A jeśli chcesz więcej poczytać opini i się poradzić to zajżyj tu
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... &p=4497375

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 11 lis 2010 21:57 
Awatar użytkownika

Witam
jeśli zagląda tutaj ktoś z Iławy lub okolic, lub ktoś kto leczy się u dr. Olszewskiej w Olsztynie chętnie pogadam

pozdrawiam i trzymam kciuki

wreszcie się udało, naturalnie :) 20.10.2011 urodziłam zdrową córeczkę

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 13 lis 2010 20:06 
Awatar użytkownika

Witaj,
tu na bocianie najwięcej jest pacjentek dr Wasniewskiego.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 14 lis 2010 01:12 
Awatar użytkownika

anciaahk dzięki za odpowiedź
widzę własnie że prawie wszystkie chodzicie do dr Waśniewskiego
a możesz mi powiedzieć czy on wykonuje też IUI
my teraz podchodzimy we wtorek do 4 IUI pierwsza sie co prawda u dr Olszewskiej udała ale na krótko, no ale to już nie wina lekarza.
I zastanawiam się co dalej, z nią póki co nie rozmawiałam, bo zobacze się z nią dopiero we wtorek.
Nie zastanawiam się póki co nad zmiana lekarza, ale myślałam że ktoś od Pani doktor podzieli się swoim doświadczeniem ze mną. Może jednak ktos zajrzy.

pozdrawiam

wreszcie się udało, naturalnie :) 20.10.2011 urodziłam zdrową córeczkę

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 15 lis 2010 22:13 
Awatar użytkownika

Tego akurat nie wiem. Może inne dziewczyny napiszą. Ja tymczasem leczę się w invikcie, a do doktora W narazie nie wrócę.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 22 lis 2010 12:23 
Awatar użytkownika

lewANKA wydaje mi sie, że on nie wykonuje IUI. Prowadzi do pewnego momentu(stymulację) i z tego co wiem to pacjentki jeżdżą do Invicty w Gdańsku :D

Moja ciąża jest z IUI ale nie chodziłam do niego tylko cała procedura była w Gdańsku a potem przeniosłam się do Waśniewskiego, więc też zbyt durzo nie pomogę :oops:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 24 lis 2010 14:08 
Awatar użytkownika

Dziewczyny, możecie polecić dobrego endokrynologa z Olsztyna?Znacie kogoś takiego?

Dodane -- 24.11.2010, 13:19 --

lewANKA
Hej ja jestem z Iławy- u Olszewskiej byłam 2 razy na wizycie-miałam podchodzić do inseminacji,ale wyszło inaczej; trochę zrazilam po "konsultacjach"telefonicznych z nią,no i przestałam do niej jeździć;ale nie wiem czy do niej nie wrócić na zabieg.Co Ty myslisz na jej temat,jakie masz wrażenia z inseminacji u niej?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 17 sty 2011 21:50 
Awatar użytkownika

Witajcie
długo tu nikt nie wchodził ale może ktoś...
od kilku już lat przeglądam forum bociana- jednak wyrywkowo, podobno tak lepiej...

ale od początku
starania zaczęliśmy w 2007 lub 2008 roku jak do tej pory bez ŻADNEGO skutku za to przebrnęliśmy przez plejadę lekarzy co skończyło się moimi dwiema operacjami nie związanymi ze staraniem a raczej będącymi skutkiem leków...

właśnie zaczął się 4 rok starań, chciałabym coś zmienić, chciałabym żeby ruszyło to do przodu - od roku leczę się właśnie u dr Olszewskiej- co do opinii właśnie ja sobie wyrabiam.

prawda jest taka że przez ten rok p. dr zrobiła ze mną więcej niż przez te wszystkie lata wszystkich 5 lekarzy razem wziętych:

- wyprowadziła mi hormony na prostą
- skierowała na hsg- było w wojewódzkim szpitalu
- stymulacja cyklu i monitoring naturalnych - niestety przez moją pracę nie jest to co miesięczna stymulacja czy monitoring- leki clo i luteina oraz cilest przez 3 miesiące
- postawienie diagnozy LUF z podejrzeniem endometriozy
- w listopadzie miałam laparoskopię z koagulacją (mam nadzieję że dobrze napisałam) jajników. laparoskopia była w miejskim. wyszło ok miałam zrosty z otrzewną ale juz jest ok.
- po laparo w wyniku powikłań wcześniejszych miałam kolejną operację nie związaną z laparoskopia ani staraniami no z wyjątkiem że to przez leki które przyjmowałam.
- właśnie minęły dwa cykle w których nic się nie dzieje- dochodzę do siebie po operacjach i od następnego znowu do boju.....

i tu jest pies pogrzebany, jestem już tym wszystkim zmęczona nie wiem czy wrócić do dr olszewskiej czy może udać się do dr Waśniewskiego?

no i prawie nic nie wiem na temat LUF (mimo wyjaśnień przez p dr )

proszę o pomoc, poradę bo mam już dość jestem tym wszystkim wykończona a jednocześnie zdeterminowana.

pomocy....

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]