Wyświetl temat - Kto przeszedł in vitro w Poznaniu?

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 31 gru 2003 10:14 
Awatar użytkownika

Podjęłam decyzję o zapłodnieniu in vitro. Jestem tylko ciekawa jak to wygląda w Poznaniu, ile kosztuje? Do kogo i gdzie się zgłosić? Jakie są rezultaty?

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 sty 2004 15:33 
Awatar użytkownika

Aniamat,
ja przeszłam in vitro na Polnej . W Poznaniu sa jeszcze prywatne kliniki Intermedica, Vital Medica... Sporo wiadomości znajdziesz przeszukując forum. Ja zmieściłam się jeśli chodzi o koszty w 7.000 pln. Wszystko zależy od tego ile leków potrebujesz do stymulacji.
Służę bliższymi informacja o Polnej. Jeśli będziesz zainteresowana - pytaj.

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 sty 2004 15:54 
Awatar użytkownika

Dziękuję za odpowiedź, Powiedz czy z powodzeniem??!!!!! Kto ci wykonywał , do kogo się zgłosiłaś, jak to wszystko wyglądało i ile czasu trwało. Mam 30 lat, ciążę pozamaciczną i wycięty 1 jajowód za sobą. Przeszłam HSG, Laparoskopię. Wykryto u mnie endometriozę i jestem po pary inseminacjach ale z marnym skutkiem. Co o tym sądzisz.

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 sty 2004 16:19 
Awatar użytkownika

Aniamat,
no niestety, po pierwszym in vitro i jednym transferze mrozaczków w ciąży nie jestem :( , ale wiadomo jakie to są szanse i jaką trzeba być szczęściarą żeby udało się za pierwszym razem. Tym niemniej w styczniu mam zamiar spróbować drugiego podejścia. Zobaczymy.
Jak widzę sporo przeszłaś i chyba rzeczywiście nie ma co zwlekać z decyzją o in vitro. Jeśli chodzi o możliwość rozpoczęcia leczenia to są dwie drogi: albo wizyta w Poradni Leczenia Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu, która działa przy Polnej, albo prywatna wizyta u lekarza z Kliniki Leczenia Niepłodności i Endokrynologii Rozrodu. W Poradni terminy raczej długie (ostatnio słyszałam o 2-3 miesiącach), a prywatnie, wiadomo, wizyta jakieś 100-150 pln, ale z pewnością szybciej. Ja najpierw poszłam do prof. Pawelczyka, szybciutko przyjąl mnie na oddział na laparoskopię, potem kilka inseminacji, a potem inf. Ale przed decyzją o inf przeniosłam się do dr Derwicha i póki co przy nim pozostaję. Ile to trwało? Na wizycie 24.10.02 zapadła decyzja, a 18.12.02 miałam transfer, więc raczej szybko. Dodam, że moim problemem są "tylko" niedrożne jajowody, no i niestety wiek (+35) :(
Czy jesteś zdecydowana na Polną, czy raczej rozważasz wybór kliniki? Niestety to jest chyba największy dylemat. Zyczę powodzenia i szybkich efektów.
Jeśli potrzebne byłyby namiary na lekarzy - służę pomocą. Możesz zajrzeć też na wątek "szukam bratnich dusz z Polnej/Poznań".

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 sty 2004 16:43 
Awatar użytkownika

Ja podchodziłam w Vital medice w pażdzierniku. Koszt 7000 zł z lekami. Lekarzem prowadzącym dr Maciejewski. Z zabiegu , kliniki jestem zadowolona z wyniku wcale. Zuza

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 sty 2004 17:14 
Awatar użytkownika

a powiedzcie jeżeli Wam się teraz nie udało - to czy na nowo trzeba wydać te 7 000 i tak do skutku aż się nie uda??/ :?:

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 sty 2004 18:17 
Awatar użytkownika

Powiem tak, 7.000 to był koszt in vitro ze stymulacją. Czyli dochodzisz do etapu pobrania komórek, zapłodnienia zarodków, część zarodków (2-3) zostaje podana "na świeżo", a pozostałe są zamrażane. Jeśli nie uda się od razu to wykorzystujesz zamrożone zarodki aż do wyczerpania "zapasu", albo oczywiście do skutku :D No a potem cała procedura i koszty na nowo. I rzeczywiście aż do skutku :D
Te moje koszty to jeszcze powinnam rozbić na: 3.500 - koszt in vitro jako taki, do zapłacenia w klinice + 3.500 - leki.

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 sty 2004 18:38 
Awatar użytkownika

Time - zapytaj swojego lekarza o program in vitro, który podobno ma ruszyć na Polnej, powinien coś o tym wiedzieć. Może akurat uda Ci się do tego zakwalifikować!

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 sty 2004 18:45 
Awatar użytkownika

Dzięki Melma,
w styczniu wybieram się na wizytę i spróbuję zbadać temat.

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 sty 2004 18:52 
Awatar użytkownika

a którego jedziesz? Ja też udaję sie w tym samym kierunku w styczniu, tylko jeszcze nie wiem dokładnie którego dnia.

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 sty 2004 19:00 
Awatar użytkownika

To tak jak ja. W poniedziałek dzwonię do lekarza i dopiero się umówię.
Dam znać jak bedę miała termin.

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 sty 2004 19:02 
Awatar użytkownika

Ja też mam dzwonić w poniedziałek!

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 sty 2004 19:03 
Awatar użytkownika

Melma, czy mi się wydaje, czy Ty też leczysz się u Derwicha?

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 sty 2004 19:15 
Awatar użytkownika

Nie wydaje Ci się, też się u niego leczę

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 sty 2004 22:22 
Awatar użytkownika

U mnie wyglądało tak 5000 zł za zabieg ( wizyty +punkcja +zapłodnienie i hodowla +transfer) + 3000zł za leki. Jeżeli podejde jeszcze raz w tej samej klinice to za zabieg zapłacę 4500 zł. Ja miałam tylko jednego eskimoska i za jego transfer zapłaciłam 700 zł. Zuza

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]