Wyświetl temat - Skąd dzieci do rodziny zastępczej?

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 04 lut 2015 14:24 

https://www.youtube.com/watch?v=OQiFFIY ... e=youtu.be

Proponuję zwrócić uwagę na ostatnie zdanie z publikacji - 68 tysięcy dzieci czeka na rodziny zastępcze... coś mi się tu nie zgadza. My zrz chętnie przyjęlibyśmy dzieci - mamy miejsce i determinację, jednak PCPR mówi "NIE" - i tak macie za dużo. Ale na zadane wprost pytanie o w sytuacji gdy to PCPRowi będzie palił się grunt pod nogami i wtedy my powiemy "NIE" to odpowiedź brzmi "no wiezą państwo tak nie można stawiać sprawy" - ot nasza PCPRowska polityka :(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 04 lut 2015 22:12 

syljon pisze:
My zrz chętnie przyjęlibyśmy dzieci

Ile macie obecnie dzieci?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 05 lut 2015 13:21 

Wako Mamy czworo w rodzinie zastępczej i troje własnych, ale w domu dwoje bo najstarszy syn tylko na weekendy i to nie wszystkie :). Chcielibyśmy być rdd, składam wnioski do PCPR co rok, jednak... początkowo odpowiedź była, że musimy mieć 3 lata stażu jako zawodowa, a jak już mamy to... ustawa mówi, że aby starosta zawarł taką umowę (z mocy prawa) w rodzinie musi przebywać minimum 6 dzieci... i tu znów schody bo nasza pani kierownik przezornie zawarła w umowie zapis, że określa się maksymalną liczbę dzieci na "5" tak asekuracyjnie gdybyśmy czasem po tych 3 latach nie wpadli na pomysł bycia rdd.

Nie zrozum proszę mnie źle, nie gonię za liczbą dzieci na siłę, ja naprawdę (choć pewnie większość społeczeństwa i tak nie uwierzy) chcę się poświęcić dla dzieci. Sama wychowywałam się bez mamy i wiem jak to jest. Na prośbę PCPR zrezygnowałam nawet z pracy... ah... wyżalam się bez sensu... ale jest mi naprawdę przykro i nie mogę się z tym pogodzić, że są dzieci, które czekają na dom, są powiaty, które szukają rodzin, w których mogłyby umieścić dzieci, a mój powiat za każdym razem mówi "NIE"!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 05 lut 2015 19:28 
Awatar użytkownika

My od sierpnia 2013r. jesteśmy rz, która poszukuje dziecka ewentualnie dwojga. Wiem, że nie poradzilibyśmy sobie z każdym dzieckiem, ale okazuje się, że w sumie nie jesteśmy potrzebni. Raz nawet napisałam do placówki oddalonej od nas o prawie 400km, bo nakręcili wzruszający filmik o dzieciach w ich placówkach dla których nie ma rz. I co? Przejechaliśmy się na wycieczkę... Na miejscu okazało się, że jest ewentualnie jedno rodzeństwo (3 dzieci, w tym jedno nieuleczalnie chore) lub 2 nastoletnie siostry, a to dla nas za duże dzieci. Niby w placówce 120-cioro dzieci, ale jak przyszło, co do czego to nie mają potrzeby. Wiem mieszkamy daleko, ale jeśli rodzic teraz odwiedza dziecko w DD raz do roku to my jesteśmy w stanie przywieźć dziecko na takie spotkanie....albo niech sąd pozbawi rodziców praw rodzicielskich i da dziecku szansę na życie w rodzinie....

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 05 lut 2015 19:55 

syljon pisze:
Nie zrozum proszę mnie źle

Pytałam życzliwie, doskonale rozumiem o czym piszesz. Niestety z niewiadomych powodów powiaty nie mają interesu w tym, żeby dzieci zabezpieczyć w rodzinach zastępczych. Dopytywanie o utworzenie rodziny zawodowej lub rdd odczytywane jest jako zamach na dyrektora PCPRu/MOPSu. Zupełnie tak, jakby miał płacić pensję z własnych pieniędzy. Mówi się, że rodzin brakuje - nie prawda. Brakuje prawidłowego podejścia na etapie zgłaszania się kandydatów. Wielu odchodzi potraktowanych niewłaściwie. Szkoda tylko, że na promocję rodzicielstwa zastępczego idą olbrzymie sumy, na same działania i realne tworzenie miejsc w rodzinach - niewiele.
Życzę Ci powodzenia i dopięcia swego! Cel jest zacny, wierzę, że przyjdzie i Wasz czas :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 05 lut 2015 20:06 

Wako DZIĘKUJE!!!!!!! Nawet nie wiesz jak Twoje słowa pomagają i... budzą nadzieję na przyszłość. Dzięki!

Dana Czytam Twoje posty :) i mniej więcej orientuję się w sprawie. PCPR Zielona Góra pilnie szuka rz dla trzech podwójnych rodzeństw - najmłodsze 4 i 6 lat więc chyba nie są to za duże dzieci. Spróbuj! Nasz powiat niestety się nie zgadza, ale może jak Wy jesteście niezawodowi i nie musicie pytać swojego PCPRu o zgodę to może się uda. Trzymam kciuki.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 20 wrz 2015 00:01 

Kochani ja mam problem z powiatowe centrum pomocy rodzinie od 4 lat jesteśmy rodziną zastępczą .zaopiekowaliśmy się dziećmi mojej kuzynki .dzieciaczki kochamy ponad życie .od 2 lat wynajmujemy mieszkanie 6 pokoi co tylko 3 zajęte i tak sobie rozmawiamy z dziecmi jak by było przyjemnie wypełnić te pokoje dziecmi .nasze dzieciaczki moją po 13 i 11 lat .nie mamy własnych dzieci ale czujemy potrzebę zaopiekowania się dziecmi .podjelismy rozmowę z naszym pcperem i zaczeło się .szkolenie już odbylismy okazało się że niby szkolenie przeszliśmy tylko na 2 dzieciaczków co są z nami i innych dzieci nie możemy dostać do puki nie przejdziemy szkolenia ,poprosiłam to proszę nas zapisać na te szkolenia pceper stwierdził ze nie mają miejsca i funduszy a w pierwszej kolejności muszą przejść szkolenia osoby skierowane przez sąd .po kilku dniach zajrzałam na stronkę internetową naszego powiatowego centru pomocy rodzinie ogłoszenie szukamy nowych rodzin zastępczych zgłoszenia proszę zgłaszać w naszym ośrodku...

O co tu chodzi dla bieżących rodzin zastępczych nie ma szkoleń nie chcą dać szansy na rozwinięcie się a tu poszukują nowych coś tu jest nie tak prawda

My naprawdę pragniemy dać dom rodzinny kochający dlaczego nam to utrudniają .

Kochani czy mieliscie podobną sytuacje jak sobie z nią poradziliscie czy możliwe jest że szkolenie mogliśmy przejść tylko na tą 2 naszych dzieci ...proszę wesprzyjcie mnie i poradzcie co mogę zrobić .

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 20 wrz 2015 00:18 

agnesspetana długo jesteście RZ dla dzieci z rodziny?
Jeżeli ponad 3 lata to powiat pewnie boi się, że dobierając przynajmniej 1 dziecko upomnicie się (bo macie do tego prawo!) o utworzenie zawodowej rodziny zastępczej i nie daj Boże pensję. Współczuję podejścia urzędników. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żebyście przyjęli dzieci z innego powiatu - jak będziecie mieć w ręce papierek z sądu to kobiety będą sobie mogły tylko pogadać :) Możesz napisać skąd jesteś?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 20 wrz 2015 12:02 

Woj zachodniopomorskie rodziną zastępczą jesteśmy ponad 3 lata.Kiedyś próbowalismy wziąć z innego powiatu i nasz pcper się nie zgodził.Bardzo byśmy chcieli dobrać sobie dziecko ,ale mamy obawę żeby nie zaszkodzić naszym dzieciaczką żeby nasz pcper na złość nie zabrał nam dzieci,teraz się tyle czyta ...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 02 paź 2015 17:34 

Niezłe checa ,bylismy z rodziną w kosciele i rozdawali ulotki zostan rodziną zastepczą .A my jak z mężem bylismy w powiatowym centrum rodzinie to powiedzieli ze nie mają funduszy.To jakaś paranoja.Szukam kogoś kto by mi pomógł abysmy mogli poświęcic sie dla dzieci ,jak do tej pory stoimy w miejscu.Proszę o pomoc .email igorex@onet.pl

-- 03 paź 2015 12:09 --

wako odp na wiadomość

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 04 maja 2016 21:41 

Witam. Jesteśmy wykwalifikowaną rodziną zastępczą z województwa wielkopolskiego. Mamy pod opieką 2.5 letniego chłopca i chcielibyśmy przyjąć jeszcze jednego lub dwójkę chłopców. Pozdrawiamy.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 05 maja 2016 12:08 

Witam

a my szukamy dzieci :) jesteśmy nową zawodową rodziną zastępczą ze Śląska dla której niestety nie ma dzieci i co z tym zrobić? Mamy duży dom, 2 osobne pokoje z łazienką dla dzieciaków, ogród, mieszkamy w cichym miejscu i nie możemy tego wykorzystać, i co z tym zrobić? ma ktoś pomysł?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 maja 2016 10:26 
Awatar użytkownika

Witam :-) Też czekam na przyjęcie dziecka do rodziny zastępczej. Od niedawna mieszkam w woj. mazowieckim, kurs robiłam kilka lat temu w innej części Polski, czy w takiej sytuacji mój obecny PCPR mógłby mieć coś przeciwko dziecku z innego powiatu ?(niby oni nie finansowali mojego szkolenia, ale teraz zameldowana jestem na ich terenie)
Pytam czysto teoretycznie, bo żadnej propozycji dziecka nie otrzymałam ani nie szukałam na "własną rękę". I oczywiście rozumiem, że dla dziecka w niektórych przypadkach korzystna jest bliskość rodziny biologicznej, aby mogło utrzymywać z nimi kontakt, więc domyślam się, że nie każdy sąd zgodziłby się na powierzenie mi dziecka z drugiego końca Polski.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 maja 2016 22:07 

Hej! Ja mam wrażenie, że urzędnicy, którzy powinni nas wspierać i nam pomagać są naszymi wrogami. Dzieciaki siedzą w domach dziecka, a mogłyby u Was i u nas. Dlatego też zaczęliśmy z mężem szukać na własną rękę. Zobaczymy jaki będzie efekt. Pozdrawiam.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 10 maja 2016 09:23 

dokładnie mam niestety to samo wrażenie :?

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]