Wyświetl temat - Adopcja w POZNANIU

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 578 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 05 mar 2004 10:37 
Awatar użytkownika

Hm my byliśmy w Pro Familii w zeszłym roku w marcu i nie przyjęli nam dokumentów tłumacząc się że mają za dużo zgłoszeń, poradzili żebyśmy spróbowali w styczniu tego roku. Nawet jeżeli przyjęliby nam w zeszłym roku dok. to i tak szkolenia zaczęlibyśmy w tym roku, oni mają szkolenia w systemie rocznym ( jedno spotkanie w m-cu z przerwą w m-cach VI-IX)
Wychodzi 9 spotkań, podobno są super w porównaniu z zajęciami w OAO.
Moja szwagierka adoptowała dziecko z Pro Familii i też czekała 2 lata :(
Natomiast nie mam niestety pcieszających wieści z OAO, w tej chwili na "tapecie" są rodziny składające dok w czerwcu 2002 r. :( :( :(

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 05 mar 2004 10:42 
Awatar użytkownika

No to Anitusia ,byłyśmy w tym samym czasie :D

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 02 sie 2004 10:46 
Awatar użytkownika

Wyciągam dla Brush :)

Brush pisze:
Witajcie,
jesteśmy młodą parą z krótkim póki co stażem małżeńskim (roczek), ale od ponad dwóch lat staramy się o dziecko i po konsultacjach z lekarzem wiemy, iż praktycznie na biologicznego potomka nie mamy szans. W związku z tym podjeliśmy decyzję o adopcji. Zdajemy sobie jednak sprawę, że od kandydatów na rodziców adopcyjnych wymaga się pewnych rzeczy, w związku z czym na razie zaczekamy z wizytą w OAO. Ja pracuję tylko na pół etatu, mieszkamy na pokoju u rodziców, a przed przyjęciem dziecka chciałabym przy najmniej zmienić pracę i wynająć mieszkanie, by móc maluchowi przygotować osobny kąt. W czym problem?
Martwi mnie czas oczekiwania na dziecko w Poznaniu. Z tego, co słyszałąm czeka się bardzo długo i może szanse są tylko troszke większe, kiedy jest się na liście oczekujących w obu ośrodkach (państwowym i chrześcijańskim "pro Familia") ale w naszym przypadku wchodzi w grę tylko ośrodek publiczny, gdyż nie jesteśmy przykładnymi chrześcijanami.
Rozważałam również możliwośc przeprowadzenia całej procedury w Pile - to niedaleko, a podobno czeka się krócej. Moje pytania do Was brzmią:
1) Czy rzeczywiście w Poznaniu czeka się tak długo?
2) Czy to prawda, że w Pile czeka się krócej?
3) Czy nie dałoby się np. teraz przejść szkolenia na rodziców adopcyjnych i już "czekać w kolejce", a tym samym mieć czas i motywację do ułożenia sobie życia, znalezienia tej innej pracy, wynajęcia mieszkania, odłożenia kilku groszy na rzeczy dla dziecka... Czy raczej najpierw trzeba dokonać tego wszystkiego, a dopiero potem przejść szkolenie i odczekać swoje?
Jak to wygląda w praktyce?
Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Pozdr.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 10 lip 2005 22:35 
Awatar użytkownika

Przeniesiony watek 'Czy ktos adoptowal w Poznaniu?'
groszekzmarchewka pisze:
Jesli tak, czy moglby polecic/odradzic jakis osrodek. :?:
Bardzo dziekuje za wszelkie info!!!!

groszek

Jewka pisze:
Hej!
Dwa "poznańskie" wątki godne polecenia:
Bedziemy rodzicami
oraz POZNANSKIE ADOPTUSIE

Pozdrawiam!

Anitusia pisze:
Ja osobiście odradzam!!! ośrodek na al. Wielkopolskiej nie rób tego błędu co ja.
Życzę trafnego wyboru

GroszekzMarchewka witam na bocianie i zycze milej lektury poznanskich watkow :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 10 lip 2005 22:37 
Awatar użytkownika

groszekzmarchewka pisze:
Czesc,

Pochodzimy z okolic Poznania i chcemy sie starac o adpcje w jednym ze stosunkowo blisko polozonych osrodkow. Czy kotos moglby doradzic/odradzic, podzielic sie doswiadczeniami w jakims OAO w Wielkopolsce, lub zachodniej Polsce?
A moze ktos z Poznania poleca OAO zupelnie gdzie indziej.
Wszelkie sugestie beda bardzo bardzo bardzo mile widziane.
Z gory wielkie dzieki!!!!
Groszek z Marchewka

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 10 sie 2005 20:05 
Awatar użytkownika

Nas też ciekawi gdzie się udać do jakiego ośrodka mieszkając w okolicy Poznania?Z tego co przeczytałam to te Poznańskie ośrodki nie cieszą się dobrą opinią w dodatku mozna w nich czekać do 2 lat na maluszka. To co mamy zrobić ?Czy jest jakiś godny polecenia ośrodek w wielkopolsce?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 11 sie 2005 13:14 
Awatar użytkownika

Cyganetka ja mieszkam pod Poznaniem i zdecydowałam się na OAO w Poznaniu, jeżeli mogę Ci coś doradzić to przejżyj wątki dotyczące innych ośrodków i zdecyduj się na jakiś ale odpuść sobie poznański (przynajmniej ten państwowy nie wiem jak jest w Pro Familii).
Długo się czeka a i atmosfera taka sobie, nie zrób tego błędu co ja.
Może zdecydujecie się na Koszalin, Łódź czy też Częstochowę?
Trzymam kciuki za dobry wybór i króciutkie czekanie :D

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 26 sie 2005 16:19 

W najbliższych dniach chcę udać się "na zwiady" do OAO na al. Wielkopolskiej, ale strasznie się boję i mam dwa pytania:

- Jaki jest konieczny staż małżeński?

- Czy lepiej będzie najpierw dowiedzieć się, jakie dokumenty wymagane są przed w/w OAO (osobiście, czy telefonicznie?), czy lepiej iśc na gotowe już z dokumantami wpisać się na listę?

- Czy na spotkanie trzeba umówić się telefonicznie???

Plis, niech ktoś odpisze!!!

Ostatnio zmieniony 17 mar 2006 15:09 przez brush, łącznie zmieniany 10 razy

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 26 sie 2005 17:54 
Awatar użytkownika

Hej -WAM WSZYSTKIM WSPÓŁTOWARZYSZOM NIEDOLI-która buduje pozytywnie i wprowadza nas w piękny świat, gdzie jesteśmy dla siebie wspaniałym wsparciem.
Wraz z mężem wybieramy sie na umówioną wizytę 30.08.05, sami jesteśmy spanikowani, choć nasz staz małżeński jest 4,5 roku. Po wszystkich postach które przeczytałam odnośnie tematu adopcji w Poznaniu coraz większe mamy obawy, czy nie zadzwonić do Piły pomimo tego że chcemy starać się o dzieci (rodzeństwo) w wieku przedszkolnym od 4-7 lub nawet do 9 lat. Z tego co się zorientowalismy na stronach NASZEGO Bociana większość z WAS stara się o dzieci od 0-3 latek. Czy może jest ktoś kto stara się o starsze dzieci? Dlaczego tak mało ludzi z Piły choć tam ponoć wspaniały osrodek adopcyjny?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 29 sie 2005 12:25 
Awatar użytkownika

Brush jak my skłądalismy dokumenty w ośrodku też nie mieliśmy wymaganego stażu 3 lat (dokumenty złożylismy w kwietniu a 3 rocznica ślubu mijała nam we wrześniu) nie było z tym problemu

myśmy po raz pierwszy pojechali do ośrodka w ciemno i wtedy tylko uzyskaliśmy inf. jakie dok. trzeba złożyć, myślę że jeżeli mielibyście skompletowane dokumenty to chyba lepiej zadzwonić i umówić się na konkretny termin, bo obawiam się że jak wpadniecie tam z nienacka to nie będzie żadego pedagoga który miałby dla Was czas.

Brush trzymam :bigok:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 29 sie 2005 12:49 
Awatar użytkownika

Dokładnie tak jak napisała Anitusia.Może tak być ,że nikt nie będzie miał dla was czasu uprzednio nie umawiając się.My się umawialiśmy telefonicznie na spotkanie.Na pierwsze spotkanie z nami pedagog miała czas dopiero po 6 tygodniach.Oczywiście wszystkie dokumenty już mieliśmy.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 30 sie 2005 09:56 
Awatar użytkownika

My w momencie zgłoszenia sie do ośrodka mieliśmy niecałe dwa lata stażu. Nikt nie chciał z nami rozmawiać :cry: , kazali przyjść za rok. Wiedzieliśmy, że na biologiczne rodzicielstwo mamy szanse raczej zerowe, byliśmy ze sobą już jakiś czas (5 lat :wink: ) i nie chcieliśmy czekać z naszą miłością do dziecka. Wybraliśmy inny ośrodek i po 9 miesiącach ściskałam już moją córeczkę :love: Tak jak piszą dziewczyny - na spotkanie musieliśmy umówić sie telefonicznie.

Pozdrawiam serdzecznie.

Ps. Darka, Anita zapraszam do wątku POZNAŃSKIE ADOPTUSIE :!: :!: :!: Rzecz jasna Frodzię i Ciebie Brush również. :D

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sie 2005 16:30 

wwioleta pisze:
Wybraliśmy inny ośrodek i po 9 miesiącach ściskałam już moją córeczkę :love:

A możesz napisać jaki to ośrodek, albo dać linka do opisu Waszej historii? 9 miesięcy? Hmmm... strasznie szybko! :-)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 07 gru 2005 15:27 
Awatar użytkownika

Czy ktoś może wie, czy jeśli w danym regionie (Poznań i okolice), mało jest dzieci do adopcji, to czy równie mało jest dzieci przeznaczonych do rodzin zastępczych czy te dwa zjawiska się nie pokrywają????

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 07 gru 2005 19:51 

silije pisze:
Czy ktoś może wie, czy jeśli w danym regionie (Poznań i okolice), mało jest dzieci do adopcji, to czy równie mało jest dzieci przeznaczonych do rodzin zastępczych czy te dwa zjawiska się nie pokrywają????

silije
, do rodzin zastępczych mają szansę trafić te dziecki, które mają nieuregulowaną sytuację prawną, czyli takie, które do adopcji się nie kwalifikują. Biorąc to na chłopski rozum, mogę Ci powiedzieć, że z pewnością nie możesz tych dwóch form rodzicielstwa porównywać. Najlepiej skonsultuj sprawę z Ośrodkiem, ale moim zdaniem do rodzin zastępczych czeka więcej dzieci i to dużo więcej...

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 578 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]