Wyświetl temat - Świadczenie z tyt. urodzenia się dziecka a adopcja

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 06 cze 2006 08:44 

WiktoriaZ pisze:
Witam!!!

Chiałabym sie wypowiedziec na temat pieniędzy z ubespieczenia. Nie wiem jak to jest z becikowym , ale na adoptowane dzieci przysługują pieniądze z ubespieczenia. Mój mąż płaci nam dodatkowe ubezpieczenie <w pracy nazywa sie grupowe>. Dowiadywaliśmy się więc jak to jest . Nie ma problemu gdy rodzi się dziecko .... przy adpocji jest jednak wymóg ,iż dziecko które się adpotuje nie może mieć więcej niż rok czasu i nalerzy opłacać składki ponad 9 miesięcy... Mam nadzieje , że komuś przyda się ta informacja:))

Pozdrawiam :D

ewaka pisze:
Przepraszam, ale który Ubezpieczyciel jest taki mądry? Bardzo jestem ciekawa.

Ewa z konkurencji

joki pisze:
Z ubezpieczenia grupowego PZU (przynajmniej ja takie mam) otrzymałam bez problemów pieniądze, więc się należy i niech ci urzędasy ciemnoty nie wciskają!

Jeśli chodzi o becikowe to z tego, co udało mi się tu i tam na forach wyczytać to TEORETYCZNIE SIE NALEŻY ale praktycznie jest nie do odebrania, bo dziecko do adopcji jest zwykle starsze niż 3 miesiące, a panie urzędniczki zasłaniają się tym przepisem. To tyle co mi wiadomo. Jak bedzie zobaczę, bo na pewno spróbuję te pieniądze dla naszego drugiego dziecka dostać. Z ubezpieczenia pieniądze w całości przeznaczyliśmy na zakupy dla Młodej, było to chyba ok 700 zł. Wg mnie to dużo i na wiele praktycznych rzeczy dla maluszka starcza. Dlatego nie należy "odpuszczać" nawet, gdy nas na to stać, bo to nie są pieniądze dla nas, tylko DLA DZIECI.

PATRAS pisze:
Mąż ma ubezpieczenie grupowe płacone przez pracodawcę w Alianz. Nie zamierzałam informować ich, że Bartek jest adoptowany, ale zrobiły to usłużne paniusie z biura.
Teraz wymagają od nas jakiegoś dokumentu z USC, że Bartek jest naszym synem ( kto komu rozdaje takie bzdury ). Dostarczyliśmy im akt urodzenia, gdzie to jest jasno napisane. Ale dla nich to mało, dlatego podałam się, bo jak nie chcą dać to i tak nie dadzą.
Może powinnam walczyć, ale za bardzo negatywnie ekscytuję się takim rzeczami. Toteż doszłam do wniosku, że zapewne nic z tego nie będzie, tylko zdrowia trochę stracę :(

ewaka pisze:
Patras, prześlij mi proszę na priva nr polisy, nazwisko Twojego męża i nazwisko owej "paniusi" która likwiduje szkodę (w CLS Warszawa?). Allianz jako jedyny na rynku ma wyraźny zapis w ogólnych warunkach ubezpieczenia:

"Użytym w niniejszych Warunkach określeniom nadaje się znaczenie przyjęte w o.w.u., zaś poniższe określenia oznaczają:(...)
3) urodzenie się dziecka Ubezpieczonemu � urodzenie się dziecka, w akcie urodzenia którego Ubezpieczony jest wymieniony jako rodzic tego dziecka lub pełne (w tym pełne nierozwiązywalne )przysposobienie dziecka przez Ubezpieczonego w rozumieniu przepisów Kodeksu Rodzinnego I Opiekuńczego (Dz. U. Nr 9, poz.59 z późn. zm.);"

Zgodnie z owu musisz tylko przedstawić akt urodzenia i decyzję sądu (kserokopię), żadnych innych dokumentów. Postanowienie sądu potrzebne jest do potwierdzenia odpowiedzialności ponieważ świadczenie wypłacane jest za fakt przysposobienia a nie urodzenia się. Czyli data przysposobienia a nie urodzenia się dziecka musi być w okresie ubezpieczenia. Nie ma znaczenia czy adoptuje się maleństwo czy starszaka, bo nigdzie nie jest określony wiek dziecka. Nie poddawaj się bo te pieniądze się Wam należą! Masz trzy lata od daty przysposobienia na zgłoszenie zdarzenia i odbiór pieniędzy.

No to się powymądrzałam

Pozdrawiam Ewa

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 cze 2006 23:49 
Awatar użytkownika

My z ubezpieczenia dostaliśmy pieniadze bez problemu ( ale nic nie mówilismy ,ze dziecko było adoptowane) i nikt się też nie pytał,czemu dopiero teraz,a nie wcześniej.
Jesli chodzi o becikowe, to też dostalismy. Mąż złożył papiery , choć nie mieliśmy jeszcze sprawy i aktu ( kazali donieść potem i czekać na decyzję, bo byliśmy precedensem) - bo mijały 3 miesiące od urodzenia dziecka. Po dostarczeniu nowego aktu urodzenia otrzymalismy na konto becikowe i decyzję. Życzę więc wyrozumiałych urzędasów Emka z Efeczką

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 sie 2006 15:32 
Awatar użytkownika

My, podobnie jak emkamk, dostalismy bez problemow i z pzu (tez nie chwalilam sie, ze adoptowane) i becikowe.
Dostalismy postanowienie o powierzeniu pieczy 4 dni przed Stasia 3 miesiacem. Od razu zanioslam je do MOPS-u (z zakreslonymi danymi dziecka-oprocz daty urodzin). Powiedziano mi, ze wysla mi postanowienie o zawieszeniu postepowania do czasu doniesienia postanowienia o przysposobieniu lub ustanowienia nas opiekunami prawnymi. Donioslam za 3 miesiace nowy akt urodzenia i od razu kaska wplynela na konto.

btw, nie wszyscy urzednicy to urzedasy. Pracownicy w MOPS byli bardzo sympatyczni :D I znam wiecej sympatycznych urzednikow ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 sie 2006 16:14 
Awatar użytkownika

Słuchajcie a jak jest z becikowym Franio ma już ponad 3 miesiące tzn że już się nie należy??

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 sie 2006 23:49 
Awatar użytkownika

LALA27 pisze:
Franio ma już ponad 3 miesiące

Rany!!! 8O LALA, ale jestem do tytyłu!!!! Gratulacje!!!!! :D :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 sie 2006 14:31 
Awatar użytkownika

Lala27, wniosek o becikowe trzeba złożyć zanim dziecko ukończy 3 miesiące. Potem przepada. Chyba nic się tu nie zmieniło w ustawie.

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 kwie 2007 21:11 
Awatar użytkownika

Z "Gazety":

Becikowego także dla rodziców adopcyjnych domaga się w Sejmie Joanna Skrzydlewska, łódzka posłanka PO.....

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,4039050.html

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 kwie 2007 12:14 
Awatar użytkownika

BRAWO dla posłanki Skrzydlewskiej =D> =D> =D>
W końcu ktos o nas pomyślał :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 kwie 2007 05:43 
Awatar użytkownika

Ciekawa jestem kiedy nastąpi głosowanie w sejmie nad poprawką w ustawie wprowadzonej przez pos. Szydlewską, czy może już się odbyło? Cieszę się że są jeszcze ludzie na świecie którzy oprucz biologicznych dzieci chcą pełnoprawnie wspomóc te nasze adoptusie :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 kwie 2007 16:26 
Awatar użytkownika

" Sejm uchwalił w piątek jednogłośnie nowelizację ustaw o świadczeniach rodzinnych oraz podatku rolnym.

Nowela rozszerza także zakres osób uprawnionych do jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka. Do zapomogi oprócz rodziców i opiekuna prawnego będzie uprawniony także opiekun faktyczny dziecka, tj. osoba faktycznie się nim opiekująca. Pod warunkiem, że wystąpiła z wnioskiem do sądu rodzinnego o przysposobienie dziecka.

Proponuje się także wydłużenie okresu składania wniosku o jednorazową zapomogę z 3 m-cy do 12 m-cy od dnia narodzin dziecka dla opiekunów prawnych i faktycznych dziecka. Powyższe rozwiązania umożliwią osobom przysposabiającym dziecko ubieganie się o świadczenie, zwłaszcza w sytuacji, gdy przedłużają się procedury adopcyjne."

Tytuł:
PostZamieszczono: 19 sie 2007 18:06 
Awatar użytkownika

izabelabogdan, dnia 19.08.2007 pisze:
Mam pytanie: Czy należą się nam pieniążki z tytułu grupowego ubezpieczenia na życie w PZU lub CU? Chodzi o polisę, w której jest zapis o urodzeniu się dziecka. Jak myślicie?

Ann77, dnia 19.08.2007 pisze:
izabelabogdan należą się pieniądze za urodzenie się dziecka. Ja w pracy należę do PZU, mąż do CU. Zarówno ja i mąż bez problemu dostaliśmy pieniądze, nie wiem tylko jaka jest granica wieku dziecka. Mi w pracy powiedzieli, że do roku czasu (nim dziecko skończy roczek). Natomiast u męża w pracy powiedziano mu, że na złożenie wniosku ma czas przed ukończeniem trzech lat, tak więc nie wiem dokładnie jak to jest z tym wiekiem dziecka...

Tytuł:
PostZamieszczono: 20 sie 2007 13:24 
Awatar użytkownika

My dostaliśmy pieniążki z PZU jak nasza córcia miała 1rok i 10miesięcy. Pani w okienku zapytała czy adoptowaliśmy córkę bo tak póżno staramy się wypłatę. Mnie troszkę zamurowało , na co pani powiedziała że nie ma to żadnego znaczenia jeśli chodzi o wypłatę . Wtedy opowiedziałam jej w skrócie naszą historię. Z PZU wyszliśmy już z pieniążkami. wypłacają je do ukończenia przez dziecko 3 lat.
Zyczę powodzenia w załatwianiu urzędowych spraw.

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 sie 2007 20:58 
Awatar użytkownika

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 wrz 2009 00:29 
Awatar użytkownika

mrobert, dnia 16.09.2009 pisze:
Witam

Z żoną przysposobiliśmy dziecko z art 121 kro, w wieku 2 lat, ubezpieczyciel zony tzn PZU wypłaciło świadczenie z tytułu narodzin dziecka bez żadnych problemów, natomiast moja firma tj. POLISA-ŻYCIE odmawia ni wypłaty tego świadczenia twierdząc iż dziecko mi się nie urodziło a zostało jedynie przysposobione, jak dla mnie jest to przejaw dyskryminacji społecznej.

Pragnę jedynie zaznaczyć iż OWU jest napisane iż świadczenie należy się : z tytułu narodzin dziecka ubezpieczonemu.
A ubezpieczyciel zinterpretował je dodając do powyższego po przecinku, a nie przysposobionego.

Agent ubezpieczeniowy zażądał abym dostarczył prawomocny wyrok sądu stwierdzający fakt przysposobienia teraz wiem ze nie miałem obowiązku tego dokumentu im dostarczać ale jak sadzę jest już po wszystkim.

Chcę wstąpić na drogę sądową tylko mam tyle obaw! POMÓŻCIE CO ROBIĆ!!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 wrz 2009 22:47 
Awatar użytkownika

Witam serdecznie.

A jakiego rodzaju są to obawy? I co chciałbyś osiągnąć? Otrzymać wypłatę świadczenia? Udowodnić, że racja leży po Twojej stronie? Dać kłopotliwemu ubezpieczycielowi "po łapkach" za robienie trudności? Przyznam, że mieliśmy z mężem szczęście, bo jego ubezpieczycielem też jest PZU...

Jeśli poprosili o prawomocny wyrok sądu, to należało by zakładać, że po jego dostarczeniu powinni wypłacić świadczenie (taka prosta logika)... Jeśli pomimo tego nie wypłacili, jaki był cel takiego żądania?... Rozumiem, że Twoje wzburzenie spowodowane jest koniecznością ujawnienia faktu przeprowadzenia adopcji oraz danych rodziców biologicznych Waszego dziecka, ale zwróć, proszę, uwagę, że w przypadku ubiegania się o urlop macierzyński, który można rozpocząć z chwilą powierzenia pieczy nad dzieckiem, podstawą do jego przyznania są także dokumenty, zawierające te informacje (ja udostępniłam mojemu pracodawcy kopię właśnie takiego dokumentu, czyli postanowienia sądu o powierzeniu pieczy - nowe akty urodzenia synków dostaliśmy parę miesięcy później). Ale jednocześnie przy wypłacie np. becikowego nie trzeba składać tych dokumentów, a możn je jedynie pokazać

Możliwe, że sprawa będzie się ciągnęła miesiącami. Jeśli to Cię nie zniechęca... Życzę powodzenia!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]