Wyświetl temat - Adopcja we WROCŁAWIU

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2081 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 139  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 25 lis 2016 08:39 

Ja zaglądam tutaj codziennie :-) Tak lubię czytać o Waszych drogach;-)
Mi ten czas do kursu tak się dłuży, że idzie zwariować...
Co to znaczy, że idziecie na maluchy? :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 lis 2016 11:44 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

moniusia_ robimy dodatkowe szkolenie na rodzine preadopcyjna, zeby moc byc rodzina zastepcza dla noworodka, zanim dziecko bedzie mialo uregulowana sytuacje.

Invimed Wrocław 1 x IMSI beta <0.1
11.2015 wizyta w OA
12.2016 kwalifikacja
03.2017 Mamy synka :love:

http://www.rysiowakraina.pl/

23.04.2018 crio i 9dpt :testI:, 11dpt beta 290, 14dpt-1083, 16dpt-2498, 28dpt- :love:
17.01.2019 Mamy kolejnego synka :love:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 lis 2016 13:57 

k.amil.a pisze:
moniusia_ robimy dodatkowe szkolenie na rodzine preadopcyjna, zeby moc byc rodzina zastepcza dla noworodka, zanim dziecko bedzie mialo uregulowana sytuacje.

Aaaa...:) no no czytałam na blogu.
Długo to trwa?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 lis 2016 15:50 
Awatar użytkownika

k.amil.a pisze:
My tez my tez :-D Idziecie we wtorek na maluchy?
tak idziemy na maluchy :-D będziemy mieć okazję się poznać :) a przypomnij mi na jaką grupę chodziłaś, w jaki dzień tygodnia ?

-- 25 lis 2016 14:53 --

moniusia_ pisze:
Mi ten czas do kursu tak się dłuży, że idzie zwariować...
a kiedy złożyliście podanie ? Trzeba kochana liczyć mniej więcej rok od złożenia podania, czasem krócej czasem dłużej troszkę :/
Spotkanie "maluchowe" jest "krótkie, tzn 4 h teorii i 10 h praktyki w jakieś placówce (dziewczyny dają namiary do zaprzyjaźnionych placówek, jednostek)

"Dziecko to szczęście każdej mamy.To skarb głęboko zakopany. Kiedy rośnie powoli się otwiera. A gdy dorasta swe płatki otwiera. To radość wielka, taki skarb posiadać. I wielkie szczęście z nim szczęście dzielić. Więc podziękujmy im za radość, bo jakże smutny byłby świat bez DZIECI.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 lis 2016 16:03 

Deathriel pisze:
a kiedy złożyliście podanie ? Trzeba kochana liczyć mniej więcej rok od złożenia podania, czasem krócej czasem dłużej troszkę :/
Spotkanie "maluchowe" jest "krótkie, tzn 4 h teorii i 10 h praktyki w jakieś placówce (dziewczyny dają namiary do zaprzyjaźnionych placówek, jednostek)

W maju tego roku:) Po prostu się coś mi dłuży, choć już i tak dużo czasu minęło;-)

Wiem wiem, że rok... i też dlatego trochę się boję, że nie załapiemy się na kurs wiosenny, że przerzucą nas na jesień.. No zobaczymy...

Wow! to takie prawdziwe spotkanie z maluchami? Mega :-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 lis 2016 16:45 
Awatar użytkownika

moniusia_ pisze:
Wow! to takie prawdziwe spotkanie z maluchami? Mega :-)
Tak 4 h to teoria jakaś będzie. Będą dziewczyny opowiadać coś a 10 h tak spotkanie z maluchami, "prawdziwymi" maluchami :) w jakimś pogotowiu opiekuńczym, tam gdzie dziewczyny z ośrodka skierują ?

"Dziecko to szczęście każdej mamy.To skarb głęboko zakopany. Kiedy rośnie powoli się otwiera. A gdy dorasta swe płatki otwiera. To radość wielka, taki skarb posiadać. I wielkie szczęście z nim szczęście dzielić. Więc podziękujmy im za radość, bo jakże smutny byłby świat bez DZIECI.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 lis 2016 21:01 
Awatar użytkownika
Dziewczyny, życzymy powodzenia na maluchach. Zostanie rodziną preadopcyjną, przynajmniej w przypadku par z naszego szkolenia podstawowego, znacznie przyspieszyło ten telefon. Wszystkie te pary w ciągu 2-3 miesięcy dostały swoje dzieciątka, a my i pozostali, czekający na starszaki, nadal czekamy.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 lis 2016 21:38 
Awatar użytkownika
Moderator
Członek Stowarzyszenia

Farba co masz na mysli pisząc rodzina preadopcyjna? Właściwie to większość procesów ado odbywa sie wlasnie w taki sposób. Najpierw sad powierza piecze tymczasowa przyszłym rodzicom adopcyjnym ( nazywamy to okresem preadopcji). Rozprawa adopcyjna zwykle odbywa sie po tym okresie. Pełnie praw nabywa sie po uprawomocnieniu wyroku dopiero

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 lis 2016 23:43 
Awatar użytkownika
Chodzi mi o te pary, które u nas zrobiły po kursie podstawowym szkolenie dodatkowe na rodzinę zastępczą i dostały niemowlaki po urodzeniu od razu ze szpitala do domu, najpierw jako rodzina zastępcza, zanim sytuacja prawna się ureguluje.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 lis 2016 23:45 
Awatar użytkownika
Moderator
Członek Stowarzyszenia

Wasz OA prowadzi taka "praktyke"?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 lis 2016 01:12 
Awatar użytkownika
Nie wiem jak to dokładnie wygląda teraz, my kończyliśmy kurs już jakiś czas temu i nie chodziliśmy na to dodatkowe szkolenie, bo czekamy na dziecko starsze. Koleżanki, które są świeżo po kwalifikacji piszą o tym na bieżąco w postach powyżej, trzeba je zapytać o szczegóły.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 lis 2016 12:44 

yennefer23 pisze:
Tak u Nas we Wrocławiu tak to się odbywa. Pary, które decydują się wziąć na siebie ryzyko i zostają na czas uregulowania sytuacji prawnej dziecka rodziną zastępczą. Sytuacja ta dotyczy tylko noworodków odbieranych ze szpitala.

Grudzień 2015 - początek kursu
Luty 2016 - koniec kursu
Marzec 2016 - kwalifikacja
Czerwiec 2016 - telefon z OA i jesteśmy razem :)
Lipiec 2016 - decyzja Sądu - na zawsze R

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 lis 2016 15:31 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

yennefer23 pisze:
To chyba nie jest tylko praktyka naszego OA. Noworodek nie ma uregulowanej sytuacji prawnej, matka ma 6 tyg na zmiane decyzji o zrzeczeniu sie praw, wiec nie mozna go w tym czasie adoptowac. Ale mozna byc rodzina preadpcyjna. farba mam nadzieje, ze Wy tez wkrotce doczekacie sie na Waszego starszaka. Kiedy konczyliscie kurs? Pocieszajace jest dla mnie to co piszesz, ze na noworodki pary czekaly krocej :caluje Rzeczywiscie nam tez w OA mowili, ze nie ma duzo rodzin gotowych na adopcje noworodka ze szpitala, jednak niesie to spore ryzyko.

11.2015 wizyta w OA
12.2016 kwalifikacja

23.04.2018 crio i 9dpt :testI:, 11dpt beta 290, 14dpt-1083, 16dpt-2498, 28dpt- :love:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 lis 2016 18:04 
Awatar użytkownika
Moderator
Członek Stowarzyszenia

k.amil.a pisze:
To chyba nie jest tylko praktyka naszego OA.

owszem, slyszalam ze ludzie na wlasna reke robia kursy na rodziny zastepcze z mysla o adopcji nie zas o pieczy zastepczej. jeszcze jednak nie spotkalam sie z przypadkiem by osrodek adopcyjny taka praktyke prowadzil oficjalnie i zachecal przyszlych rodzicow adopcyjnych do wyboru takiej wlasnie sciezki.

rzecz jasna, to ze ja o tym nie slyszalam nie znaczy ze uwazam ze tak sie nie dzieje ;-) znaczy to tylko tyle, ze dopytuje bo jest to dla mnie pewnego rodzaju nowosc

k.amil.a pisze:
rodzina preadpcyjna
przyznam ze nie slyszalam (w sensie prawnym) by tego rodzaju "rozwiazanie" nazywac "rodzina preadopcyjna". w sensie formalnym takie rozwiazanie jest po prostu rodzina zastepcza. z ta roznica, ze rodzina ma na celu adopcje dziecka a nie pelnienie pieczy nad dzieckiem do czasu powrotu dziecka do rodziny biologicznej.

jest to rozwiazanie ktore i owszem, zapewnia mozliwosc opieki nad dzieckiem wlasciwie od jego urodzenia. co ma wielka wartosc dla przyszlych rodzicow i dzieci. jednak rozwiazanie takie niesie tez ze soba wiele niepewnosci i niebezpieczenstw, jak na przyklad to, ze ktores z RB sie rozmysli, oraz to ze bedzie znac dane potencjalnej rodziny adopcyjnej (w trakcie owych 6 tygodni od zrzeczenia sie RB maja prawa przeciez odwiedzac dziecko).

kazdy rozwaza zapewne te jakze trudne decyzje i ma ich swiadomosc ...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 lis 2016 18:26 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

yennefer23 pisze:
przyznam ze nie slyszalam (w sensie prawnym) by tego rodzaju "rozwiazanie" nazywac "rodzina preadopcyjna"
no bo to na pewno nie jest termin prawny:) Nie jestem prawnikiem ;-) To jest termin jakim posluguje sie nasz osrodek, ale szkolenie jest na rodzine zastepcza.
yennefer23 pisze:
kazdy rozwaza zapewne te jakze trudne decyzje i ma ich swiadomosc ...
oczywiscie, ze tak. To, co robimy, robimy z pelna swiadomoscia niebezpieczenstw i konsekwencji. Ale wszystkie nasze decyzje sa przemyslane i swiadome. Ja jestem wdzieczna naszemu osrodkowi, ze prowadzi szkolenie dla rodzin zastepczych i ze nie musimy zalatwiac go na wlasna reke.

-- 26 lis 2016 18:08 --

yennefer23 troche poczytalam i rozumiem Twoje zdziwienie, rzeczywiscie nasz OA jest jednym z nielicznych, w ktorym mozna zabrac do domu dziecko prosto ze szpitala, zanim skonczy ono 7 tygodni. Chyba podobnie jest tez w Lodzi.

11.2015 wizyta w OA
12.2016 kwalifikacja

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2081 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 139  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]