Wyświetl temat - Adopcja - wzory dokumentow

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 28 lut 2003 10:59 
Awatar użytkownika

Moja znajoma mniej wiecej wie wszystko,
co powinna zrobic, zeby starac sie o adopcje dziecka
nie wie jednak, gdzie znalezc wzory dokumentow adopcyjnych
Moze ktos sie z tym spotkal, wie gdzie znalezc w sieci??
Dokladniej chodzi o 'prosbe' kierowana przez rodzicow
do osrodka adopcyjnego, co powinno sie w takim pismie
znajdowac
a i jeszcze jedno... ma dylemat, jak powinien wygladac zyciorys
przeciez nie jak CV do pracy?? Czy powinna w nim zawrzec
cale swoje zycie, wymienic koligacje rodzinne itp...
Nie ma dostepu do internetu wiec poprosila mnie o pomoc

Wszelkie informacje przekaze zainteresowanej
Bede wdzieczna za pomoc

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 lut 2003 11:43 
Awatar użytkownika
Zarząd Stowarzyszenia
Członek Stowarzyszenia
Administrator

Co do CV to nie bardzo pomogę (jakoś nie pisałem albo nie za bardzo pamietam ???), ale wydaje mi się że chodzi faktycznie o życiorys więc podobieństwo do CV jest możliwe.
Natomiast jeśli chodzi o podanie\prosbę, to moim zdaniem powinna być ona mocno osobista, poprostu trzeba napisać dlaczego pragniemy przyjąć dziecko, "wylewając" przy tym trochę naszych uczuć. Wbrew pozorom mi przyszło to dosyć łatwo i wcale nie były to 2 zdania ;-) .

Pozdrowienia dla Ciebie i życzenia powodzenia dla znajomej!
Michał

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 lut 2003 12:14 
Awatar użytkownika

Zakładam, że Twoja znajoma była na wizycie informacyjnej w ośrodku. Niekiedy ośrodki mają własne formularze i każdy ma inną listę niezbędnych dokumentów. Podstawa to spełnić wymagania konkretnego ośrodka.

W naszej prośbie do ośrodka krótko opisaliśmy nasze motywacje i na jakie dziecko czekamy. Calość zawarta była w 3-4 zdaniach.

Jeżeli chodzi o życiorys to ośrodek ułatwił nam zadanie podając listę pytań pomocniczych:
Jeżeli macie państwo dzieci opiszcie każde z nich oraz wszystkich najważniejszych członków rodziny.
Jeżeli jest Pan/Pani osobą samotną proszę podać informacje o członkach rodziny lub liskich przyjaciołach oraz opisać kto pomoże Pani/Panu w opiece nad dzieckiem.
Proszę opisać swoją rodzinę. Jakie zawody wykonywali Państwa rodzice. Proszę określic stosunki między Państwem a rodzicami w dzieciństwie i obecnie. Jakimi słowami określilibyście swoje dzieciństwo.
W jakich warunkach mieszkaniowych wychowywali się Państwo. Jak wygladały stosunki sąsiedzkie Państwa rodziców?
Czy lubiliście szkoły, do których uczęszczaliście? Jakie były Wasze osiągnięcia (oceny, nagrody) w szkole podstawowej, średniej?
Jakie zawody wykonywaliście Państwo?
Patrząc na swoje dotychczasowe życie prywatne i karierę zawodową czy odczuwacie pańswo satysfakcję, zadowolenie, rozczarowanie, frustrację?
Czy kiedykolwiek mieliście państwo jakieś problemy, sprawy na policji, w prokuraturze, w sądzie?
Czy macie Państwo jakieś niespełnione ambicje w zyciu zawodowym lub prywatnym?
Czy jesteście wierzący?
Jakie jest Państwa największe życiowe rozczarowanie?
Prosze opisać jak poznaliście współmałożonka.
Proszę opisać współmałżonka wady i zalety.
Proszę określić trzema słowami Państwa związek małżeński.
Czy macie Państwo dzieci? Jeśli tak to proszę opisać każde z nich.
Jeżeli jesteście bezdzietni, proszę opisać związane z tym faktem odczucia.
Czy wnioskowaliście kiedykolwiek Państwo o adopcję lub opieke zastępczą? jeśli tak to proszę opisać szczegóły.
Jaki jest stan Państwa zdrowia? Czy przechodziliście Państwo jakieś poważne operacje lub choroby? Czy leczyliście się kiedykolwiek na depresję lub chorobę psychiczną? Czy obecnie leczycie się Państwo lub zażywacie jakieś leki?
Proszę się upewnić, że opisaliście Państwo wszystkie ważne informacje oraz niezwykłe sytuacje w państwa zyciu, odczucia tak przeszłe jak i obecne, wszystko co według Państwa powinniśmy wiedzieć, co może byc dla nas użyteczne przy podejmowaniu decyzji i organizowaniu dla Was pomocy.

To tyle z ośrodka.
Nie trzymaliśmy się sztywno tego schematu, część pytań pominęliśmy, nie wszystkie nas dotyczyły. Gdybym dzisiaj pisała życiorys napewno napisałabym jeszcze o bocianie :D

Życzę powodzenia Twojej znajomej i wszystkim na początku tej drogi.
Ania

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 lut 2003 23:28 
Awatar użytkownika

[quote="Michal"]Co do CV to nie bardzo pomogę (jakoś nie pisałem albo nie za bardzo pamietam ???), ale wydaje mi się że chodzi faktycznie o życiorys więc podobieństwo do CV jest możliwe.
Natomiast jeśli chodzi o podanie\prosbę, to moim zdaniem powinna być ona mocno osobista, poprostu trzeba napisać dlaczego pragniemy przyjąć dziecko, "wylewając" przy tym trochę naszych uczuć. Wbrew pozorom mi przyszło to dosyć łatwo i wcale nie były to 2 zdania ;-) .

Prawda my jak napisaliśmy życiorys CV to potem kazali nam napisac jeszcze raz życiorys ale jako opowiadanie. Kazdy chyba ośrodek inaczej każe zebrac dokumenty
pozdrawiam

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]