Wyświetl temat - OAO na Nowogrodzkiej (WARSZAWA)

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 07 gru 2009 22:53 
Awatar użytkownika

Rozmawialiśmy na pierwszej wizycie z dwiema bardzo miłymi paniami ale z tego wszystkiego i mąż i ja nie zapamiętaliśmy nazwisk a przecież się przedstawiały :oops: dziś zaniosłam zdobyte dokumenty mamy jeszcze odebrać dokumenty o nie karalności i czeka nas wizyta u psychiatry podobno nowy wymóg, może być prywatnie - mam dzwonić w przyszłym tygodniu żeby dowiedzieć się kto nas będzie prowadził :) - Joasiu wiesz kiedy będziecie mieli szkolenia? bo my spodziewamy się jesieni 2010
ciach/moderator

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 10 gru 2009 13:06 
Awatar użytkownika

LEWIA
Ja też nie pamiętam nazwisk- z resztą w takiej sytuacji człowiek jest tak bardzo zestresowany,że niemal sam zapomina jak sie nazywa.
na ostatnim spotkaniu pani psycholog powiedziała, że ta pierwsza część procedury- testy, badania trwa kilka miesięcy, pytałam o terminy, ale nic szczególnego mi nie powiedzieli, a ja już nie naciskałam. Mam jeszcze nadzieję, że załapiemy się na wiosnę 2010, ale może się mylę. badania mamy pod koniec grudnia, potem w styczniu- lutym "prześwietlenie " mieszkania, a potem- jak dobrze pójdzie( co podkreślliła p. psycholog- bo nie zawsze podobno jest tak różowo) szkolenie.
ciach/moderator

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 15 gru 2009 21:24 
Awatar użytkownika

Joasiu mam nadzieje że będziecie mieli szkolenia na wiosnę

a u nas :
Dokumenty od psychiatry zdobyte i zaniesione, dostaliśmy wypisy z ośrodka o uzyskanie zaświadczenia o niekaralności. I co bardzo ważne !!!!! mamy już osobę prowadzącą :) na styczniu jesteśmy umówieni na rozmowę z psychologiem ma trwać 2 i pół godziny. Potem omówienie wyników z rozmowy. Następnie odwiedziny w domku.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 16 gru 2009 13:42 
Awatar użytkownika

Cześć ka_cha
Ale ci dobrze!!! I GRATULACJE !!! A zdradź nam jeszcze kiedy złózyliście dokumenty, bo gdzieś mi to umknęło...

Myślałam, że szkolenie na Nowogrodzkiej jest na wiosnę? To bardzo miłe zaskoczenie.
My czekamy na testy, jesteśmy pozytywnie nastawieni. Spotkalismy sie z normalnym, ludzkim podejściem do sprawy. Formalności, testy, rozmowy-jak wszędzie. Mnie takie klepanie po ramieniu i mowa w stylu" wszystko będzie dobrze, uda sie uitp." tylko denerwuje, wydaje mi się mało kompetentne i nabieram podejrzeń.
Ja też słyszałam o Nowogrodzkiej różne opinie, ale właśnie ten Ośrodek wybraliśmy, na razie moge mówić o samych pozytywach. Dlatego czytające dziewczynki- bez obaw, tam nie gryzą.
LEWIA- trzymajcie się, może spotkamy się na kursie.

ka_cha ile było pytan na teście- tak w przybliżeniu, nie wiem jak mam się nastawić...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 16 gru 2009 22:42 
Awatar użytkownika

ka_cha ale macie tempo gratuluje. Racja nie rozmowy a testy ale kazali się ich nie bać i mówili, że to nic strasznego.

Ja też się obawiałam po przeczytaniu opinii z forum ale jak na razie nie mogę nic złego powiedzieć o ośrodku i jego pracownikach. Wszyscy bardzo mili.

Joasiu wydaje mi się że jest to bardzo możliwe :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 26 lut 2010 11:36 
Awatar użytkownika

od marca zaczynamy kurs na Nowogrodzkiej

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 03 maja 2010 09:02 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

syrenka_78, dnia 02.05.2010 pisze:
Byliśmy na pierwszej rozmowie w OAO na Nowogrodzkiej... kompletujemy dokumenty... zostały nam już tylko zaśwaidczenia od psychiatry i poradni odwykowej i tu mam pytanie do osób które to robiły (z góry przepraszam, jeżeli nie zauważyłam takiego tematu :oops: , ale zaczynam u was raczkować)
gdzie takie zaświadczenia otrzymam (chodzi mi o konkretne adresy) dzwoniłam do 2 poradni zdrowia psychicznego w jednym teoretycznie mogę dostać zaświadczenie "od ręki", ale nie jestem pewna czy chodzi tylko o zaświadczenie, że "nie figurujemy" czy jednak o poważne spotkanie ze specjalistą i naszą ocenę, w innej termin na 05.06 i to samo z "odwykowym" gdzie się umawiać?
(moją drogę do adopcji opiszę niebawem w odpowiednim dziale :D )

LadyBlue, dnia 02.05.2010 pisze:
Hm.. musisz zapytac dokładnie w OA, my np. do kursu adopcyjnego pisaliśmy tylko oświadczenia, że nie leczymy się w/w poradniach, a do kursy na ZRZ wystarczyło same zaświadczenie że nie figurujemy jako pacjenci.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 03 maja 2010 09:47 
Awatar użytkownika

Nasze pierwsze wrażenie po wizycie jest przyzwoite, na rozmowie była kobieta i mężczyzna (oczywiście nazwisk nie pamiętam :oops: ) nie wywnioskowałam z rozmowy, że nas zniechęcają do adopcji.

Zmartwiło mnie tylko to, że rozmowa była krótka (około 30min :( ) ja już trochę poczytałam o procedurach więc w tym względzie nie mieliśmy pytań.

Rozmawialiśmy o naszym powodzie adopcji (leczenie, nie udane próby, o tym, że od pół roku jesteśmy zdecydowani, ale musieliśmy dokończyć leczenie), powiedziano nam, że na kurs możemy czekać do wiosny (ale o tym wiemy i powiedzieliśmy, że jesteśmy przygotowani na "czekanie").

Mam wiele obaw np. zwierzęta (posiadamy koty), na "grzebanie" w życiorysach jesteśmy przygotowani (jestem nawet ciekawa tego co wyjdzie na testach 8) )

Zostały nam jeszcze do załatwienia papierki od psychiatry i "odwykowego" i w tym względzie byłabym wdzięczna za podpowiedź, gdzie w Warszawie?

mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona i że OAO stwierdzi, że nadajemy się na rodziców.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 29 cze 2010 14:59 

My też właśnie zaczynamy na Nowogrodzkiej.
Po pierwszym spotkaniu mieszane uczucia, pan trochę dziwny...
Ale nie daliśmy się odstraszyć, zbieramy dokumenty i jesteśmy mile zaskoczeni życzliwością ludzi, od których potrzebujemy tych wszystkich papierów.
Zaświadczenie z poradni A można zdobyć w przychodni na Żeromskiego, psychiatrę załtwiliśmy prywatnie.
Mam nadzieję, że w miarę szybko przejdziemy wszystkie procedury i będziemy mogli się cieszyć upragnionymi dzieciaczkami!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 29 cze 2010 20:28 
Awatar użytkownika

na 13.07 lipca mamy wyznaczone testy psychologiczne, zaczynam się denerwować :?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 23 paź 2010 21:12 

Witajcie,
też jesteśmy na Nowogrodzkiej...jesteśmy juz po testach, wizycie domowej, rozmowach indywidualnych i otrzymalismy kwalifikacje na kurs w terminie wiosennym. Wszystko fajie ale dlaczego tak odległy termin tego kursu...

Dodane -- 24 Paź 2010 00:46 --

syrenka_78 pisze:
na 13.07 lipca mamy wyznaczone testy psychologiczne, zaczynam się denerwować :?

i jak tam testy??

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 03 lis 2010 23:53 

hej, jak tam Wasza droga na Nowogrodzkiej? Piszcie...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 12 lis 2010 23:14 

my pierwszy raz zgłosiliśmy się do ośrodka w marcu. Rozmowa oschła i testująca czy na pewno jesteśmy zainteresowani. W kwietniu złożyliśmy komplet papierów, w czerwcu były testy w lipcu wizyta w domu. W sierpniu miały być rozmowy biograficzne ale Pani psycholog, która nas prowadziła zaszła w ciążę i poszła na zwolnienie. Nową przydzielili nam we wrześniu ale spotkanie przesunęło się dopiero na 19.11.
Ludzie w ośrodku są sympatyczni. Podchodzą bardzo ostrożnie do kandydatów na rodziców ale jest to jak najbardziej zrozumiałe.
Na szkolenie raczej na zimę się nie zdążymy załapać, a zaczyna mnie niestety wkurzać to bezradne czekanie. Pozostaje nam wydzwaniać do nich i ciągle się przypominać. Ale kiedyś procedura musi się skończyć:)
szkoda, że to wszystko tak długo trwa:(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 13 lis 2010 23:21 

Witam, my też prawdopodobnie zaczniemy szkolenie na Nowogrodzkiej. Czy macie może akualne informacje ile orientacyjnie czeka się teraz na dzieci w tym Ośrodku? Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony 16 lis 2010 08:33 przez Tusia18, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 14 lis 2010 23:08 

fajnie, to jest już nas 3 na szkolenie wiosenne :)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]