Wyświetl temat - Zaświadczenie od lekarza

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 11 lis 2004 22:59 
Awatar użytkownika

U Was to troche inaczej wygląda jak widze...jedno zdanie i po krzyku :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 lis 2004 23:30 

Nie bardzo sobie wyobrażam żeby moja lekarkamogła przewidzieć jaki będzie mój stan zdrowia za 10 lat :?: 8O
Biorąc pod uwag WW, który ma tendencje rodzinne do cukrzycy(leczy się u diabetologa) i do zawalu mogła by diagnoza brzmieć: pan WW za 10 lat może być zupelnie niezdolny do samodzielnego życia, cukrzyca może spowodować: ślepotę, guchotę, niedoczynność nerek, marskość wątroby itd, itp. biorąc pod uwagę predyspozycje do zawałów za 10 lat może byc juz po 2 :!: Nie mówiąc o tym, że jest kierowcą,a wypadki zdarzają się ciągle - chociaż w/w jszcze takowego nie spowodował :?
Dziwna ta Wasza ankieta :? :roll:

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 lis 2004 23:43 
Awatar użytkownika

natabocian- ja już dwie pozycje z twojej listy zaliczyłam, nie wiem jeszcze jak moja wątroba po zazywaniu leków :hihi: .
Widać, że co OAO to inny zwyczaj i obyczaj.

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 maja 2008 19:53 
Awatar użytkownika

Czy oprócz tego potrzebne jest osobne zaświadczenie o zdrowiu psychicznym? Czy cukrzyca lub przebyta kiedyś depresja może zdyskwalfikować?

11.III. 2010 - beta hcg 776,7 mI

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 maja 2008 06:20 

sioban to zależy od ośrodka. U nas potrzebne było zaświadczenie od lekarza pierwszego kontaktu o stanie zdrowia i zaświadczenie z poradni psychiatrycznej o tym, że nie jesteśmy pacjentami.
Cukrzyca nie powinna dyskwalifikować, a depresja pewnie zależy od indywidualnego przypadku.

A tak czytając swój post sprzed 4 lat to chyba wykrakałam :?

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 kwie 2009 22:09 
Awatar użytkownika

anett81 pisze:
Witam! Jestem tu nowa chociaż często zaglądam na bociana. Jestem po przeszczepie nerki lekarz ze względu na wyniki i jedną obumarłą ciąże powiedział cytuję "nie nadaje się pani do rodzenia dzieci". Z mężem już wcześniej myśleliśmy o adopcji ale teraz dojrzeliśmy do tej decyzji. Jesteśmy po pierwszym spotkaniu w ośrodku mamy złożyć dokumenty jest jednak problem.Lekarz prowadzący nie chce wystawić mi zaświadczenia stwierdził że nie jemu decydować czy ja się nadaję do adopcji i stwierdził że ośrodek ma wystąpić do niego z oficjalnym pismem. Jestem załamana. Może ktoś adoptował po przeszczepie? Proszę o kontakt i radę.

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 kwie 2009 22:45 
Awatar użytkownika

Madźka pisze:
Lekarz prowadzący nie chce wystawić mi zaświadczenia stwierdził że nie jemu decydować czy ja się nadaję do adopcji i stwierdził że ośrodek ma wystąpić do niego z oficjalnym pismem.

anett81
To po co ośrodek ma wystawiać oficjalne pismo, skoro ten lekarz w swoim przekonaniu nie może wystawić takiego zaświadczenia :?:

A w ogóle czy to lekarz decyduje o tym czy ktoś nadaje się czy nie do adopcji, czy ośrodek na podstawie zaświadczenia o ogólnym stanie zdrowia podejmuje taką decyzję :?:

A może powinniście udać się do kilku ośrodków i porozmawiać jakie są warunki odnośnie stanu zdrowia przyszłych rodziców adopcyjnych.

pozdrawiam serdecznie

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 kwie 2009 23:10 
Awatar użytkownika

Stwierdził że wtedy się ustosunkuje do tego pisma i napisze o przebytych chorobach i że on gwarancji nie da czy będę zdrowa za 2 lata tłumaczyłam mu że chodzi mi o chwilę obecną ale się uparł, że chce oficjalne pismo. Boję się co on mi nasmaruje w tych papierach.
Myślę że na pewno ośrodek zdecyduje. Chociaż pani powiedziała że mamy przynieść zaświadczenie o braku przeciwwskazań do opieki nad dzieckiem a on się uparł że takiego wystawić nie może bo nie jemu decydować o tym. :(

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 kwie 2009 23:29 
Awatar użytkownika

anett81 pisze:
że on gwarancji nie da czy będę zdrowa za 2 lata

... niestety nikt (nie tylko lekarz) nikomu nie da gwarancji, że bedzie zdrowy za dwa lata. Dotyczy to nawet super zdrowych ludzi.

anett81 a może idźcie do innego rozsądniejszego lekarza. Przecież tu nie chodzi o ukrywanie faktu choroby i przeszczepu, ale o bieżące informacje na temat stanu zdrowia.

Myślę, że bardzo ważne są też Twoje odczucia. Czy w obecnym stanie zdrowia czujesz się na siłach opiekować się dzieckiem?

życzę powodzenia
pozdrawiam serdecznie

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 kwie 2009 12:05 
Awatar użytkownika

Anett81, mysle, ze powinnas isc do innego lekarza. Zaden lekarz nawet zdrowej osobie nie da zadnych gwarancji. To zaswiadczenie oznacza tyle, ze na dzien dzisiejszy nie ma zagrozenia dla Twojego zycia i ze jestes w stanie opiekowac sie dzieckiem.

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 kwie 2009 20:47 
Awatar użytkownika

Macie rację, ale niestety znajduję się pod opieką tej Kliniki Transplantologii i nie mam w pobliżu innej do której mogłabym się przenieść a ośrodek wymaga zaświadczenia od specjalisty u którego się leczę. ja osobiście czuję się na siłach normalnie funkcjonuję pracuję na cały etat i nie marzę o niczym innym jak o maleństwie.Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi i wsparcie. Postanowiliśmy z mężem ominąć pana doktora i napisaliśmy pismo o wydanie zaświadczenia do kierownika kliniki oby to coś dało. Smutno mi że przez niego przesunie się całą procedura adopcyjna i zaczęłam się bać że nie dostaniemy kwalifikacji ze względu na moją chorobę.

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 maja 2009 22:55 
Awatar użytkownika

Kochana , przykra sprawa że twój lekarz prowadzący ma takie podejście Wiem coś o tym. Jestem po operacji głowy. Największy problem miałam z psychiatrą,choć mój lekarz rodzinny,neurolog ,neurochirurg nie mieli nic przeciwko.Niektórzy lekarze mają swoje wizje. W końcu poszłam do innego i bez problemu wypisał.

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 maja 2009 00:07 
Awatar użytkownika

Ja też chętnie zmieniłabym lekarza. Niestety niektórzy lekarze zupełnie pozbawieni są empatii i wrażliwości.O psychiatrze nawet nie wspomnę chcieliśmy tylko zaświadczenia że się u niego nie leczymy a on chciał nam badania robić karty zakładać i skasować za wizytę w końcu zapłaciliśmy.

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 maja 2009 12:41 
Awatar użytkownika

Cytuj:
O psychiatrze nawet nie wspomnę chcieliśmy tylko zaświadczenia że się u niego nie leczymy a on chciał nam badania robić karty zakładać i skasować za wizytę w końcu zapłaciliśmy.

jak poszliście prywatnie to skasował,trzeba było na nfz

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 maja 2009 16:15 
Awatar użytkownika

u nas w mieście jest tylko jedna poradnia zdrowia psychicznego i niestety prywatna

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]