Wyświetl temat - Adopcja w KRAKOWIE

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1672 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 108, 109, 110, 111, 112
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 05 sty 2020 18:13 

OA TPD na Lenartowicza w Krakowie. Ciężko ubrać w słowa to co tam nas spotkało. Po trzech spotkaniach pani psycholog stwierdziła, że zna już nas na tyle dobrze, że może powiedzieć, że nie kwalifikujemy się. Z mojego męża zrobiła zimnego jak kamień człowieka, a ze mnie zbyt kruchą osóbkę. Mój mąż nie ma uczuć, nie pokocha nie swojego dziecka, a ja nie pogodziłam się jeszcze ze stratą własnego dziecka ( po poronieniu ) nie będę kochać jak własne. Tyle chodzenia na nic.
Myśle teraz o innym ośrodku, ale tam zapytają czemu skreślili nas z poprzedniego i co wtedy...boję się, że w innym OA też jesteśmy przegrani.
Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Przenosiliście dokumenty do innego OA?co myślicie o tym?

Pozdrawiam
M

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 06 sty 2020 20:44 

ToJestemJa
Po trzech spotkaniach? I to tak wprost Wam coś powiedzieli?
Aż nie chce mi sie wierzyć, że to o OA TPD na Lenartowicza w Krakowie.

Nam przez 3 lata mówili, że jest ok aż sam się zorientowałem, że trzeba szukać gdzie indziej. Ale po doświadczeniu z TPD i kilku rozmowach wiedziałem, że łatwo nie będzie. Wiedziałem też, że szukać musimy poza Krakowem.

Na szczęście nawet po 3 latach bezproduktywnego czekania w OA TPD nic nie było stracone. Nawet mimo, że mi się licznik w międzyczasie przekręcił na 40+

Z dziećmi odnaleźliśmy się na drugim końcu Polski.

Ale może dzięki temu, że potrafiliśmy to wtedy znieść i przetrwać teraz jakoś dajemy sobie radę z naszą starszą córką, która w międzyczasie wyrosła na pyskatą nastolatkę. Może dzięki temu jakoś znoszę własne słabości i wybuch złośliwości u młodszej z córek.

Bądźcie wytrwali, a jeśli Wasze pragnienia i intencje są szczere to to doświadczenie Was jeszcze umocni.

Pozdr
M

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 sty 2020 20:35 

Nie spodziewałam się takiej odpowiedzi od nich. Chciałam próbować w innym OA w Krakowie, tylko trochę się obawiam, że przez nich już w innym ośrodku jesteśmy przegrani. Nie rozumiem jak ktoś może po 3 spotkaniach już „prześwietlić” człowieka. Miałam ochotę się z nimi kłócić, że nie mają racji. Niech nie robią z mojego męża zimnego jak skała człowieka.
Tak sobie myśle, że lepiej wcześniej niż później się dowiedzieć, że szkoda czasu na taki ośrodek. Tym się pocieszam.
Pozdrawiam
M

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 10 sty 2020 08:32 

Nie poddawajcie się w żadnym wypadku. Warto walczyć .....
Kolejny taki przypadek w Tpd aż ciarki przechodzą jak postępują z kandydatami. Kompletny brak szacunku do ludzi. Tak jak pisałam wcześniej jeżeli para im nie odpowiada znajdą byle powód aby ją zdyskwalifikować.
Miejcie odwagę i napiszcie opinię na stronie google. Ludzie czytają i jeżeli nie znają tej drogi sugerują się opiniami.
Jeżeli masz ochotę pisz na priv bo jesteśmy po tym samym co Wy niestety:-( - dokładnie tylko pół roku temu .

Pozdrawiam,
Ania

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 10 sty 2020 08:39 
Awatar użytkownika
Moderator
Członek Stowarzyszenia

ToJestemJa oczywiście ze próbujcie w innych ośrodkach. Niestety nie Wy pierwsi zostaliście tak potraktowani. Tu na forum to kolejny podobny przypadek z TPD krakowskiego. Niektórzy w innych ośrodkach już sie dzieci doczekali :)
Popraw koronę, głowa do góry i do dzieła !

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 11 sty 2020 16:55 

Dziękuję Wam wszystkim za dobre słowo :)
To okropne, że oni tak traktują tam ludzi, czytam tutaj, że nie my pierwsi. Co to za ośrodek :( jak narazie przez nich chyba się poddałam. Muszę przespać się z myślami i zabrać na nowo do roboty :)
Dziękuje i pozdrawiam :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 27 sty 2020 12:38 
Awatar użytkownika

ToJestemJa My też jesteśmy po trudnych przejściach w TPD i doświadczyliśmy różnych absurdów (np. zarzucono nam zadawanie zbyt wielu pytań, na które panie w OA nie znały odpowiedzi, a to podważało ich kompetencje podczas szkoleń 8O). 2 lata trwała nasz "przygoda" z TPD i nie polecę ośrodka nikomu. Festiwal niekompetencji i wielokrotne przyłapanie dyrektorki na kłamstwie, którego wypierała się nawet przy naszej opiekunce, która była świadkiem ustaleń i potwierdzała naszą wersję.

Ale, ale - jak to mówią - nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzisiaj, dzięki wsparciu OA Pro Familia, jesteśmy rodzicami cudownej dziewczynki. Najważniejsze, to się nie poddawać i uzbroić się w żelazną cierpliwość.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1672 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 108, 109, 110, 111, 112

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]