Wyświetl temat - Karty szczepień dzieci

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 30 gru 2015 11:24 
Awatar użytkownika
Moderator
Członek Stowarzyszenia

Zakladam nowy temat, bo szczepienia sa czasem omawiane na roznych watkach ale jednego spojnego nie ma. Dziewczyny powiedzcie mi jak sobie poradzilyscie z kartami szczepien. Osrodki zdrowia odmawiaja ich wydania, chca przesylac tylko do innych NZOZow. W jaki sposob zmienialiscie dane na kartach szczepien? Czy zmienial to pierwszy osrodek zdrowia, czy dane byly poprawiane w tym Waszym docelowym? A moze macie caly czas kopie (z nowymi danymi) a oryginaly gdzies tam sobie leza na stare dane?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 30 gru 2015 11:52 

Z postanowieniem sądu i aktem urodzenia idziesz do przychodni w której jest dziecko ( najlepiej z nowym drukiem karty szczepień. Tam i tak dziecko znają. Prosisz o przepisanie karty na nowe dane, zmianę danych w kartotece, upoważniasz tylko siebie do wglądu w dokumenty. Później w swojej przychodni zapisujesz dziecko na nowe dane, przychodnia występuje o dokumenty, dostaje nową kartę szczepień, kartoteka i stara karta lądują w starej przychodni w archiwum. Chyba , że nie masz zaufania do starej przychodni to radzą zapisać gdzieś dziecko "po drodze" żeby "zgubić" stare dane.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 30 gru 2015 12:15 
Awatar użytkownika
Moderator
Członek Stowarzyszenia

no wlasnie nie wiem czy miec zaufanie czy nie. sa bardzo pomocni, zaproponowali ze przepisza wszystko na nowe dane, stare karty zostana zarchiwizowane, nie bedzie ich juz w osrodku tylko w archiwum. w osrodku nie bedzie wiec sladu ze dzieci byly tam jakis czas leczone.
moje cory strasznie choruja, z jednej strony zalezy mi wiec na czasie zeby wreszcie miec nowe ksiazeczki i karty szczepien i zapisac je do NFZ-towskiego lekarza, bo teraz chodzimy prywatnie i strasznie nas to po kieszeni trzepie. z drugiej strony plan z osrodkiem "przechodnim" tylko po to, zeby przepisac tam karty jest bardzo dobry, bo faktycznie pozwala poniekad na "zgubienie" danych. tyle ze nie wiem czy my mamy czas na to ...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 30 gru 2015 12:50 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia
Moderator
Mateczka

yennefer23 my zaufaliśmy staremu ośrodkowi. Stara karta jest w archiwum. Miałam obawy, oczywiście, że tak ale uznałam, że innego wyjścia nie ma i tu niestety tajemnica adopcji przestaje nią być.
Pomysł z ośrodkiem tymczasowym jest bardzo fajny. Gdybym wcześniej wiedziała, pewnie bym tak zrobiła.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 01 sty 2016 21:40 
Dokarmiam bociana ;)
Moderator

yennefer23 Nam też nie chciano wydać starej karty szczepień w przychodni.Opiekun prawny naszej córki,powiedział,że raczej skończy się tak,że karta zostanie przesłana do nowej przychodni dziecka.Musimy tylko podać adres.Zadzwoniłam do naszego oa,powiedziałam o co chodzi i dziewczyny wysłały pismo do przychodni.przychodnia przesłała karty szczepień do oa i tam sobie odebraliśmy.dziewczyny w oa zamazały stare dane córki i taka karte zawiozłam do swojej przychodni.A swoja drogą uważam,ze karty szczepień i książeczki powinny być w takich sytuacjach przepisywane beż żadnego gadania i dyskutowania. powinno to być jakoś odgórnie regulowane :?

8.05.2013 pierwsza wizyta w OA
11.02.2014 telefon z informacją ,że zaczynamy szkolenie PRIDE 12.04.2014
13.06.2014 otrzymaliśmy kwalifikacje :)

23.03.2015 TEN TELEFON
24.03.2015 pierwsze spotkanie z córeczką :love:
01.04.2015 jedziemy razem do domku
26.05.2015 córeczka na zawsze z nami :bobas:

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]