Wyświetl temat - misio przezyl

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 13 sty 2002 14:20 

Ostatnia wypowiedź w tym wątku również klasyfikowałaby go, żeby dalej żył, ale Małgosia na pewno ogłosi nam kontynuację zakładając nowy wątek. Prawda? :smile:
Krzysiek

Wróciliśmy właśnie z Misiem od lekarza. Z jego anatomią wszystko ok, dostała skierowanie na badanie hormonów i zobaczymy ci z tym " fantem" zrobić, Na razie w Wigilię mam inseminację, Szóstą i chyba juz ostatnią. Potem dołączam do tych, którzy przechodzą tur de in vitro. Czyli mówiąc krótko życzcie mi szczęścia. Tysiąc buziaczków na święta. Tm, którzy będą je spędzać z dzieciatkiem albo przynajmniej z dzieciątkiem w brzuchu i tym, którzy jeszcze siedza na ławce rezerwowych. Ściskam Was. Małgosia
(Dodano: 2001-12-21 23:27:04, Autor: malgosik)

Odpowiedzi:
  • No i jak po inseminacji? trzymam kciuki, ja tez w tych dniach miałam owulację i próbowalismy, choc przy wynikach mojego męża (poniżej 2 mln) po dopiero dwóch miesiącach leczenia to raczej szanse żadne, ale...

wszystkiego dobrego - żeby i u Ciebie i u mnie spełnił się Bożonarodzeniowy Cud!
    (Dodano: 2001-12-24 22:36:19, Autor: agna)
  • Cześć Agusiu,
    sama wiesz jak to jest tymi cudami. przychodzą, kiedy się ich nie spodziewasz. Przecież inaczej nie byłyby cudem, tylko zwyczajnością.Przepraszam za nostalgiczny nastrój, ale kończy sie rok i zrobiliśmy z Misiem " rachunek sumienia". Tyle wydaliśmy w tym roku na leczenie niepłodności w Novum. Oczywiście nie wliczam w to kosztów czekoladek i kwiatów dla lekarzy, którzy pomogli mi w jakikolwiek sposób wykonać badania, które należą mi się z racji ubezpieczenia jak psu buda. To tyle jeśli chodzi o koszta wymierne. Podejrzewam, że takie wydatki czekają większość par, które przychodzą do kliniki i są na początku leczenia.

-26 wizyt po 50 zł lub 70 zł= 1520 zł
    - duphaston 18 * 36 zł = 648 zł
    - clostilbegyt 5 * 13 zł = 65 zł
    - luteina 3 * 10 zł = 30 zł
    - bromergon 4 * 4 zł= 16 zł
    - pregnyl 7 * 8 zł = 56 zł
    - augmentin 4 * 10 zł= 40 zł
    - folic 5 * 5 zł= 25 zł
    - humegon 5 * 90 zł = 450 zł - inseminacje 4 * 500 zł + 2 * 600 zł = 3200 zł
    - HSG 300 zł
    - Zastrzyk 3 * 15 zł= 45 zł
    - hormony moje 415 zł; posiew z szyjki i czystość pochwy 4 * 40 zł = 160 zł
    - badania Misia: nasienia i posiew 7 * 90 zł = 630 zł
    - badanie hormonów 40 zł
    - wizyta andrologiczna 100 zł
    RAZEM 7740 zł

Standart, najpierw podstawowe badania, potem kilka inseminacji i... właśnie co dalej? Postanowiliśmy z Misiem, że kończymy z inseminacjami, zwłaszcza, że nie wiadomo czy przyniosą skutek. Wydajemy kasę i prawie nam sie uzbierało na in vitro. Teraz właśnie o tym myślimy. Jesli ta inseminacja się nie uda, a nie uda się, bo plemniki były jakby na wymarciu, 1 pęcherzyk, to od 1 stycznia zaczynamy sie przygotowywać do ivf. A zatem witajcie na pokładzie.
    A, jeszcze jedno, niech nikt nie pomysli sobie, że mam jakiś żal do kliniki, w której się leczę. Nie zmieniłam zdanie, uważam, że zrobili przez ten rok wszystko co mogli zrobić. Po prostu mamy pecha.
    Buziaki dla wszystkich. mam nadzieję, ze przyszły rok nie będzie tak parszywy. Małgosia i Miś.
    (Dodano: 2001-12-25 12:33:10, Autor: malgosik)
  • Kochana, no to trzymam kciuki! Nie wiem, czy czytałaś na dziecko-info i na bajbusia post Ewki o ich dwóch kreseczkach? Na pewno! Ona tez spasowała po sześciu inseminacjach i przygotowywala się na IVF. I w "miedzyczasie" bez inseminacji, lekarzy, w swoim własnym łóżku (ups, właściwie takich szczegółów to nie znam ) zapracowali swoimi słabiutkimi plemniorkami na dwie piękne krechy!!!

Pozdrawiam w oczekiwaniu na taki piekny cud... u siebie i u Ciebie, i u Was wszystkich!
    (Dodano: 2001-12-25 18:04:56, Autor: agna)
  • Czytałam oczywiście. Takie przypadki cieszą, choć zawsze mam wrażenie, że na świecie jest jakis limit ciąż i ja sie na pewno nie załapię. Za Was tez trzymam kciuki. Małgosia.
    (Dodano: 2001-12-25 22:59:12, Autor: malgosik)
  • choć dziś nie powinnam pisać , bo to Święta, ale postanowiłam zajrzeć tu i ówdzie....Małgosiu - licząc to co Ty wydałaś - włosy na głowie mi dęba stawały - ale to prawda !!! Ja wydałam prawie tyle samo!!! Tylko jestem bez jednego jajowodu i z poczuciem winy, że nie wszystkiego dopilnowałam mimo przeczuć!!! Ale powiem Ci jedno - pisałam o tym na Dzieckoinfo - czasami warto odstawić statystykę i medycynę na bok - i zaufać przypadkowi - jest na prawdę wiele przypadków, w których kobieta nie powina zajść w ciążę a zachodzi...Więc dlaczego nie miałoby być tak, że Wy nie macie za dużych szans aby zajść w ciążę - a zajdziecie???....Zaufaj troszkę Przypadkowi, Losowi, Opatrzności czy Bogu - jak tam chcesz. Uwierz, że nic nie dzieje się ot tak sobie - wszystko ma swój cel - i uwierz mi - choć mnie samej jest się trudno z niektórymi rzeczami pogodzić, to im dłużej się leczę tym bardziej wierzę, że do tego wszystkiego potrzeba WIARY, NADZIEJI i CIERPLIWOŚCI ( nie wspomne o kasie).Nie zadręczaj się, że jesteś w tej grupie co to na pewno się nie uda...Uda się - zobaczysz - MUSISZ W TO WIERZYĆ!!!Jeżeli Ty zwątpisz - na pewno sie nie uda...Małgosiu - nie rób tego mnie i innym forumkowiczkom - nie wątp w siebie - jeżeli zwątpisz, to co my mamy zrobić??? - opuścić to forum??? Nie - będziemy Cię dopingować - zrób jeszcze jakiś wysiłek i zawalcz - byś mogła sobie powiedzieć - dla tego by mieć Dziecko - zrobiłam wszystko - nie namawiam Cię na ileś IVF - proszę o jedno - moja bratowa ma koleżankę - jej się udało za pierwszym razem!!! Namawia mnie teraz na to samo - choć wiem, (a ona nie), że to nie takie proste...Pozdrawiam Cie z całego serca - i życzę udanych starań o Dzidziusia - Toja.
    (Dodano: 2001-12-26 02:24:00, Autor: Toja)
  • Małgoś i co z tą inseminacją? Kicha? Ja tez wałkuję ICSi prawdopodobnie zacznę stymulacje 20 stycznia lub miesiąc później w lutym. A ty??? Ale mam nadzieje,że nie będziesz musiała próbowac tej drogi!
    (Dodano: 2002-01-08 13:00:30, Autor: asiaw)

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Krzysiek dnia 2002-01-13 13:22 ]</font>

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]