Wyświetl temat - Brunetki i Blondynki przygód kilka

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 104, 105, 106, 107, 108
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 16 paź 2018 12:00 
Awatar użytkownika

Dzisiejszą notkę sponsoruję literka P jak prestiżowy. Otóż Blondynka weszła w fazę ubolewania nad naszym nieprestiżowym życiem.
Kiedy wreszcie kupisz prestiżowy samochód, narzeka, szkalując nasz czeski pojazd, który mimo kilkunastu lat ma się całkiem dobrze.
Mamo, czy ciemny chleb jest bardziej prestiżowy niż biały? Padło przy kolacji mało nie powodując mego udławienia.
Na pewno zdrowszy, no i droższy, mówię szybko, gdyż trzeba lecieć na tym prestiżu ile się da.
Oczywiście wygląd zewnętrzny też powinien być prestiżowy, a najlepiej gdyby podkreślały go wielkie litery znanych firm sportowych.
Tak, tak- Blondynka to nie Ania z Zielonego Wzgórza, ani typ intelektualisty w drucianych okularach- bynajmniej.
Blondynko mówię, wiesz co jest najbardziej prestiżowe? Intelekt. Przydaje się i na jachcie i w małym fiacie. Więc ćwicz intelekt, mówię do Blondynki, żeby był jak brzytwa, bo on Cię nie zawiedzie.
Blondynka popatrzyła z pogardą, gdyż erystykę wychłeptała razem z nutramigenem.
Umysł jak brzytwa już mam, rzekła, teraz dbam o opakowanie. Więc powiedz mi jak do kwietnia zrobić sześciopak?
I tym mnie rozłożyła na łopatki.
Wszystkiego się w życiu spodziewałam, ale nie wychowywania sportowca.
Także pozostańcie czujni- będę wam donosić jak się robi sześciopak, bo mówiąc szczerze jeszcze nie wiem.
Ale nie ma takiej wiedzy, której by umysł jak brzytwa nie rozkminił.
I.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 23 paź 2018 12:54 
Awatar użytkownika

Ojciec Blondynki spędził ostatnio kilka godzin w centrum handlowym na czatowaniu na znanych youtuberów. Czatował oczywiście z Blondynką, żeby nie porzucać nieletniego dziecka na pastwę tłumu.
Określił to jako niezapomniane przeżycie.
Blondynka wróciła szlochająca bo nie udało jej się dostać autografu. Jako osoba empatyczna i z wysokim EQ rzekła do mnie, wyobraź sobie, że też na kogoś czekasz pięć godzin i nie dostajesz autografu- jakbyś się czuła.
Kiepsko, rzekę.
A na kogo być czekała?
Ci, na których bym czekała, to już nie żyją.
Ale na kogo?
Na Zbigniewa Herberta, mówię, na niego bym czekała. I nieodparcie nasunął mi się obraz Herberta, który podpisuje tomiki w centrum handlowym w tłumie piszczących dwunastolatek.
A kto to był?
Poeta.
Hm, zamyśliła się Blondynka, a ile miał subskrypcji?
I tu padłam- to jest ta przepaść pokoleniowa, której się nie da zasypać
Panie Zbigniewie Herbercie- ile Pan ma subskrypcji na yt?
I.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 paź 2018 11:58 
Awatar użytkownika

Mam wypracowanie napisać- dalsze losy Adama Cisowskiego rzekła Brunetka patrząc na mnie ufnie. Bo wiadomo, że Mama jest kreatywna jak dyrektor agencji marketingowej nie przymierzając.
Hm, zamyśliłam się- Szatan z siódmej klasy.
Brunetko powiedziałam, prawdopodobnie zginął w powstaniu, a jeżeli je przeżył, to był zamęczony przez UB, a jeżeli dał się kupić nowemu ustrojowi, to wpadł w alkoholizm.
Brunetka popatrzyła na mnie wielkimi elfimi oczami.
Tego, oczywiście nie możesz napisać- napisz, że został słynnym detektywem i miał z Wandzią mnóstwo dzieci.
Mogę napisać, że pięć? Możesz, rzekłam.
A potem pomyślałam, że to wcale nie jest zabawne. Ci młodzi chłopcy opisani w powieści Makuszyńskiego, którzy żyli honorem i wartościami tak właśnie skończyli.
No i jeszcze sobie pomyślałam o tym, jak śpiewał Nohavica w Cieszyńskiej- dobrze, że człowiek nie wie co go czeka.
Może dlatego ta książka jest taka ciepła i radosna, są wakacje, a jedynym złem, czającym się w pobliżu, jest szajka lekko tumanowatych, swojskich zbirów. Rozpoczęło się lato 1937 roku i wszystko co dobre przed nami.
I.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 104, 105, 106, 107, 108

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]