Wyświetl temat - Ania i małe podsumowanie ...Ewki

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC

[ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: sob lip 09, 2011 8:05 pm 
Członek Stowarzyszenia

W cyklu zdobywania nowych doświadczeń dziś była jazda pociągiem do Krakowa i z powrotem. Ania od rana była bardzo podekscytowana, bo pociąg znała głównie z "Lokomotywy" Tuwima i z "Tomka i przyjaciół". Wprawdzie w ubiegłe lato byliśmy na przejażdżce, ale to była wycieczka wąskotorówką, a dziś prawdziwy pociąg.
Ani bardzo się podobało, najpierw było oswojenie się z przedziałem, potem spacerowała na korytarzu, siedziała na korytarzowym krzesełku, rozmawiała z panią konduktorką itp.
Ja natomiast ostatnio jechałam pociągiem 13 lat temu i muszę przyznać, że w pociągach nic się nie zmieniło, jest tak samo jak i 20 lat temu, czyli brudno, lepko i niezbyt przyjemnie pachnąco. Mnie wystarczy na długo, Ania chętnie pojechałby znowu.
W Krakowie kolejne nowe doświadczenie - jazda tramwajem, ale jakoś przeszła bez większego echa, bo tylko 3 przystanki, spędzone zresztą przy automacie do biletów - udało nam się kupić 1 - potem automat odmawiał współpracy i już trzeba było wysiadać. Poszliśmy zobaczyć Smoka Wawelskiego, Ania nabyła tam pluszowego smoka w czapce krakowskiej i jedną pocztówkę - ze smokiem oczywiście. Potem powrót na Stare Miasto, trochę zwiedzania (oglądania z zewnątrz) i najprzyjemniejsza część wycieczki - zakupy pamiątkowe w Sukiennicach. Było trochę emocji, bo tyyyle rzeczy się Ani podobało, ale w końcu trzeba było coś wybrać - stanęło na jednej rzeczy typowo pamiątkowej i jednej typowo odpustowej.
Po powrocie było krótkie podsumowanie, czyli opowiadanie co się podobało najbardziej, zakończone pytaniem :
- To gdzie jedziemy w przyszły weekend? :D

PostZamieszczono: pn lip 11, 2011 7:30 pm 
Awatar użytkownika

A może wyprawa pod miasto ? Do nas autobusem?

PostZamieszczono: śr lip 13, 2011 1:06 pm 
Członek Stowarzyszenia

Wiolcia, wiesz, że my zawsze chętne, ale trudna to wyprawa bez auta. Ania jest do 16.00 w przedszkolu i tylko obietnica wielkiej frajdy może ją wyciągnąć stamtąd przed tą godziną. Jesteśmy w domu najwcześniej 16.30, Ania je obiad i możemy wyjść po 17.00. Zanim dotrzemy do autobusu jadącego "pod miasto" minie kolejne 30-40min. plus dojazd - to będzie 18.00, więc ani dzieci się nie pobawią, ani my nie nagadamy. Daj znać kiedy masz wolny dzień i jak nie będziemy Ci wtedy przeszkadzać, to urwiemy się z przedszkola i przyjedziemy wcześniej :)

PostZamieszczono: śr lip 13, 2011 8:20 pm 
Awatar użytkownika

Całkiem wolny to dopiero 29 lipca ale ja w domu jestem już ok 15 i nawet mogę was zabrać autem do nas - bo dzieci w domu.

PostZamieszczono: śr lip 13, 2011 10:14 pm 
Awatar użytkownika

Witajcie Dziewczęta ..... dawno Tu nie byłam :roll:
Pozdrawiam ...

PostZamieszczono: pt lip 15, 2011 8:44 pm 
Członek Stowarzyszenia

Wioleta no to jak nam się Ania nie rozchoruje, to się umówimy w przyszłym tygodniu. Od wczoraj ma znowu katar i trochę pokasłuje.
A w przedszkolu panuje ospa, dzieci odpadają jedno za drugim, Ania została w gronie nielicznych, które nie chorują i jestem bardzo ciekawa czy złapie, bo jest zaszczepiona. Oby nie!
siwaczko witaj, miło Cię tu widzieć :D

PostZamieszczono: pt sie 12, 2011 8:25 pm 
Członek Stowarzyszenia

Wróciliśmy z Bukowiny Tatrzańskiej i muszę to odnotować - Ania przeszła trasę ok. 14 km! Owszem było trochę narzekania na bolące nóżki (właściwie nie wiem, która z nas narzekała więcej), ale liczy się fakt!
Po powrocie do hotelu szalała jeszcze w basenach : w "mocydełku" i "bystrym potoku", a mama z tatą masowali obolałe członki w "boniorze basisty" :lol:

PostZamieszczono: wt sie 16, 2011 6:49 pm 
Członek Stowarzyszenia

Wczoraj podczas spaceru Ania z tatą natknęli się na przemarsz orkiestry wojskowej (z okazji Święta Wojska Polskiego). Z zaciekawieniem przyglądała się grającym w orkiestrze muzykom, a potem powiedziała:
-Dobrze, że tędy przechodziliśmy, bo ja nigdy jeszcze nie widziałam tuby*.

* na żywo :wink:

PostZamieszczono: wt sie 23, 2011 8:31 pm 
Członek Stowarzyszenia

Ania ma od kilku tygodni szkatułkę na zęby mleczne i nie może się doczekać, kiedy jej wypadnie pierwszy ząb. Co kilka dni przynosi z przedszkola wieści, kto stracił zęba, a u niej codziennie się któryś "rusza", ale wypaść nie chce. Zamiast tego, pojawił się pierwszy górny stały trzonowiec, co też okazało wydarzeniem godnym ogłoszenia w przedszkolu :lol:

PostZamieszczono: wt sie 30, 2011 8:18 pm 
Członek Stowarzyszenia

Jutro ostatni dzień w przedszkolu. Od ubiegłego tygodnia Ania odliczała dni, a dziś rano spojrzała na kalendarz i powiedziała:
-Dziś się już nie liczy, więc został mi jeden dzień.
-Liczy się, liczy - jeszcze całe dwa dni w przedszkolu.
Pomimo, że od miesięcy przygotowuję ją do zmiany, to dziś była smutna.
Ania kocha swoje przedszkole, bardzo zżyła się z dziećmi, cały ostatni tydzień (popołudnia, aż do wczoraj) był dość intensywny, pełen spotkań i zabaw z koleżankami i kolegami z przedszkola, a dziś po powrocie od razu zajęła się rysowaniem, malowaniem, układaniem puzzli itp., czyli sama się wyciszała. Przychodziła do mnie i się przytulała.
-Smutno ci, że odchodzisz z przedszkola?
-Uhmmm - odpowiadała z miną w podkówkę.
-Zobaczysz, w szkole poznasz nowe koleżanki i kolegów i też będzie super!
Odpowiedziała lekkim uśmiechem.
Serce mi się kraja jak na nią patrzę. I nie pojmuję, dlaczego 5-letnie dziecko musi iść do szkoły?

PostZamieszczono: pn wrz 05, 2011 10:12 am 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

Pomysł z pięciolatkami do szkoły jest :firing:

Powodzenia dla Ani w nowej szkole. Pisz Ewka jak jej się tam wiedzie.

PostZamieszczono: pt wrz 09, 2011 8:36 pm 
Członek Stowarzyszenia

ellami zbieram się do opisania, ale wciąż nie mam czasu i siły. Napiszę krótko, jest nieźle. Ania jest w grupie pięciolatków, są odizolowani od reszty szkoły - mają zaadoptowane dawne mieszkanie służbowe, w którym do ich dyspozycji są 3 pokoje i własna łazienka przystosowana w 100% do małych dzieci (mały kibelek, niska umywalka itp.) Grupa liczy 16 dzieci.

Nie ma wielkiego entuzjazmu, ale Ania mówi, że " fajnie jest w szkole". Widzę, że z dnia na dzień odważniej i radośniej tam idzie. Od pierwszego dnia dość łatwo weszła w nową grupę, ale widziałam, że nie jest do końca na luzie. Wiadomo, nowe miejsce, nowa pani, nowe dzieci. Pani mówi, że nie ma najmniejszego problemu z Anią, że jest wręcz super. Ciekawe, czy przyjdzie jakiś kryzys tak jak było w przedszkolu: pierwsze tygodnie świetnie, a potem była niechęć. Mam nadzieję, że tak nie będzie.

Dziś byłyśmy na szczepieniu i w drodze powrotnej wstąpiłyśmy do przedszkola. Zostałyśmy wspaniale powitane, pani, która była wychowawczynią Ani wyściskała ją i ze łzami w oczach mówiła, że tęskni. Byłyśmy tam ok. pół godziny i musiałyśmy obiecać, że wpadniemy na dłuższe posiedzenie. Obiecałyśmy i dotrzymamy obietnicy, bo czujemy się tam jak w domu.

PostZamieszczono: ndz wrz 11, 2011 4:05 am 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

Widzę, że wasza szkoła świetnie przygotowała się do przyjęcia pięciolatków.
A Ani życzę, by z każdym dniem podobało jej się coraz bardziej.

PostZamieszczono: czw wrz 15, 2011 6:01 pm 
Członek Stowarzyszenia

ellami pisze:
A Ani życzę, by z każdym dniem podobało jej się coraz bardziej.

I podoba się, na szczęście! Chyba trochę nie doceniłam swojego dziecka, większość (jak nie wszystkie) moich czarnych scenariuszy pryska jak bańki mydlane. Nie zmienia to faktu, że jestem niezadowolona z pójścia do szkoły w wieku 5 lat, zwłaszcza jak czytam, że pani Hall prawie się przyznała do pomyłki (szkoły nieprzygotowane, obciążenie rodziców dodatkowymi kosztami w zerówkach itp.) i jest rozważane przesunięcie reformy edukacji o 8 lat! Chyba kogoś ustrzelę! :evil:

PostZamieszczono: pt wrz 16, 2011 6:02 am 
Awatar użytkownika

Ewka z tego co słyszałam to w przyszłym roku maja objąć obowiązkiem szkolnym tylko sześciolatki urodzone styczeń-sierpień, a rodzice dzieci urodzonych od września do grudnia mieliby wybór. Mam nadzieję, że tak będzie, wtedy nie będzie przeładowania w szkole, bo rozłoży sie to na dwa lata.

[ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67  Następna

Strefa czasowa UTC