Wyświetl temat - ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 75  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 01 lis 2010 20:58 
Awatar użytkownika

Clima82 - wodniak też powoduje pogorszenie wyników - to może być jego wpływ. Poza tym jest naturalna zmienność wyników - może gorszy dzień?

08.2010 ET z witryfikacji, 2 2-dniowe :(
09.2010 IVM, 2 2-dniowych :(
02.2011 ICSI, 2 blast. :(
02.2012 ICSI, 3 4-dniowe, beta 12<53<211<442 i niech rośnie ...

PostZamieszczono: 02 lis 2010 21:00 
Awatar użytkownika

clima82 u nas było/jest tak - listopad 2009r - 700tysięcy, a+b 58%, morfologia - 24% prawidłowych (ale upłynnienie 95minut :( po leczeniu w styczniu 2010 - 900tysięcy, a+b 54%, morfologia nie zbadana, ponieważ była tragiczna :( w marcu zabieg na żylaki, znowu leczenie, a wyniki z lipca 2010 - 10,9miliona, a+b 39%, mofrologia 2%, nasienie nie upłynniło się po 120minutach, a do tego 1,2mln leukocytów, znowu leczenie i ostatnie wyniki z września - 3miliony, a+b 24%, mofrologia - 20%, aktualnie tylko suplementy, co jakiś czas dieta polecona przez lekarza i zaliczona kilka razy akupunktura, ale mąż stwierdził, że w to nie wierzy i przestał chodzić. Czyli wyniki bardzo zmieniają się na przestrzeni roku i żaden lekarz jak narazie nie określił, co może mieć na nie aż taki wpływ, tak jest i już :(

PostZamieszczono: 04 lis 2010 12:41 
Awatar użytkownika

Madziorex czyli co,znowu do urologa?
editgb Bo lekarze od płodności i urolodzy, z tego co wiem, toczą batalię o to, czy w ogóle operacja żylaków cokolwiek pomaga na płodnośc. Mój zaufany lekarz gin mówi, że raczej nie, a czasami wiele pogarsza. Urolodzy natomiast są superoptymistyczni. A pacjent musi być mądry i pisać wiersze.

PostZamieszczono: 06 lis 2010 13:56 
Awatar użytkownika

Witam wszystkich

Musze Was przed czyms przestrzec.

Moj maz mial operacje usuniecia zylakow 2 lata temu. Zdecydowalismy sie na zabieg ze wzgledu na 3 nieudane ICSI i slabe wyniki meza: ok. 2mln/ml, wiekszosc nieprawidlowych.

Badanie 6 miesiecy po operacji i pozniejsze byly super: wzrost do 22 mln/ml, 80% prawidlowych, ruch 75%. Cieszylismy sie.

Ostatnie badania jakie robilismy to immunologia. Wykazalo przeciwciala przeciwplemnikowe - WYSOKIE w krwi i nasieniu.
Ponoc to od "grzebania" przy jadrach. Wpadlismy z deszczu pod rynne! Maz musi brac steryd na ich zbicie (czy spadna-nie wiadomo), jesli nie spadna Dr powiedzial ze bedzie kiepsko. Musimy uzywac prezerwatyw poniewaz ja moge "dostac" te przeciwciala.

Nie mowie, ze kazdy po operacji bedzie mial przeciwciala. Ale prosze miejcie to na uwadze, porozmawiajcie z lekarzem. My nie mielismy pojecia o tym skutku ubocznym!

laparo IX 2010 - endo
przeciwciala plemnikowe u meza :(
NATURALNY CUD tp.11.09.11
Adas jest juz z nami :)

PostZamieszczono: 08 lis 2010 22:22 

Oczekująca zaciekawiło mnie to, co napisałaś. Czy wcześniej, przed operacją, sprawdzaliście poziom przeciwciał w nasieniu? Mój mąż miał najpierw stwierdzone przeciwciała (na poziomie 22-30%), a dopiero później wykryte żylaki powrózka. Lekarz twierdzi, że przeciwciała mogą być spowodowane żylakami, ale nie muszą, a medycyna nie zna na razie przyczyn występowania przeciwciał w nasieniu. Może u Was też tak było, że przeciwciała były już wcześniej...?

oczekujaca pisze:
Musimy uzywac prezerwatyw poniewaz ja moge "dostac" te przeciwciala.

A to dla mnie jest zupełna nowość, nam lekarz nic takiego nie powiedział. Przecież przeciwciała przeciwplemnikowe "przyklejają" się do plemnika, co to znaczy, że ja mogę je "dostać", powiedział Ci lekarz coś więcej na ten temat?

PostZamieszczono: 09 lis 2010 11:10 
Awatar użytkownika

Ignis No wlasnie, z tymi prezerwatywami to widze ze kazdy pierwszy raz slyszal :roll: Ja nie chce "marnowac" czasu na miesiace w gumkach :roll: . Dr wytlumaczyl, iz poprzez seks ja moge "zarazic" sie przeciwcialami od meza. Na razie ich nie mam ale mysle, ze gdybym je miala "dostac" to juz bym je miala. A jak badalismy to tylko u meza wykazalo.

Wczesniej pare lat temu przed operacja jak robilismy badanie nasienia to Mar-test byl negatywny. Czyli przeciwcial w nasieniu nie bylo. Z krwi nigdy nikt wczesniej nie robil. Operacja byla 2 lata temu. Badania nasienia po operacji bardzo sie poprawily ale Mar-test dalej negatywny. Dopiero badania immunologiczne w Poznaniu i test IBT wykazal przeciwciala w nasieniu i krwi.

Bylismy tak w szoku, ze zaczelismy szperac w necie szukajac ich przyczyny. Pisalo, iz ma je 70% mezczyzn po przeprowadzonej wazektomi, ale moga sie zdarzyc u tych ktorzy mieli w histori zabiegi chirurgiczne. Dr K z Poznania stwierdzil, iz u meza to w wyniku operacji.

No i klops.

laparo IX 2010 - endo

PostZamieszczono: 09 lis 2010 11:17 
Awatar użytkownika

oczekujaca pisze:
Ignis No wlasnie, z tymi prezerwatywami to widze ze kazdy pierwszy raz slyszal Ja nie chce "marnowac" czasu na miesiace w gumkach. Dr wytlumaczyl, iz poprzez seks ja moge "zarazic" sie przeciwcialami od meza. Na razie ich nie mam ale mysle, ze gdybym je miala "dostac" to juz bym je miala. A badalismy to tylko u meza wykazalo.

ja słyszałam o stosowaniu prezerwatyw gdy kobieta ma przeciwciałą w śluzie. Wtedy gdy kobieta nie ma bezpośredniego kontaktu z nasieniem przez jakiś czas (kilka miesięcy) moze to cofnąć wytwarzanie przeciwciał.

VI.2009- badanie drożności jajowodów-ponoć ok
IV.2010-kariotypy OK :)
X.2010- zabieg usunięcia żpn
od VIII.2009-przerwa w staraniach

PostZamieszczono: 09 lis 2010 11:49 
Awatar użytkownika

loni :? ja przeciwcial w krwi nie mam, ale sluzu mi nikt nie badal :? wiec moze gumki maja jakis sens....

laparo IX 2010 - endo

PostZamieszczono: 09 lis 2010 12:21 
Awatar użytkownika

oczekujaca pisze:
loni :? ja przeciwcial w krwi nie mam, ale sluzu mi nikt nie badal :? wiec moze gumki maja jakis sens....

kochana może spróbuj tutaj się coś dowiedzieć http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... &start=195

Ja aż tak tematu nie znam, ale o tych prezerwatywach to faktycznie słyszałam.

PostZamieszczono: 10 lis 2010 00:23 
Awatar użytkownika

loni dzieki, poczytam. przyznam Ci sie ze czasem czytam takie sprzeczne informacje, ze juz glowa dymi... :?

laparo IX 2010 - endo

PostZamieszczono: 10 lis 2010 09:08 
Awatar użytkownika

oczekujaca pisze:
loni dzieki, poczytam. przyznam Ci sie ze czasem czytam takie sprzeczne informacje, ze juz glowa dymi... :?

Rozumiem Cię naprawdę, nawet nie wiesz jak bardzo.
Niby likwidujemy kolejne przyczyny, wydawałoby się że już powinno być dobrze i szczęście jest tuż tuż za rogiem, a tu nagle ni stąd ni zowąd okazuje się, że pojawia się kolejny problem wynikający albo z poprzedniego "działania" lub z całkiem innej beczki. Ech... ludzie, którzy nie mają problemów naprawdę nie wiedzą jakie mają szczęście nie musieć o tym wszystkim wiedzieć i ciągle kombinować jak "koń pod górkę" :roll:

Dodane -- 10.11.2010, 22:41 --

Mój mąż 12.10 miał zabieg podwiązania lewostronnych żylaków powrózka nasiennego. Dzisiaj tj. 10.11 byliśmy na wizycie kontrolnej u urologa, który wykonywał zabieg i okazało się, że na usg widoczna jest niewielka ilość płynu (ponoć surowicznego) w okolicach jądra i dodatkowo kilka cyst w najądrzu. Lekarz mówił, że na razie nie ma się czym martwić, ale ja oczywiscie już się martwię. Czy ktoś może wie coś na ten temat? Co to może oznaczać?

PostZamieszczono: 11 lis 2010 22:24 
Awatar użytkownika

loni pisze:
okazało się, że na usg widoczna jest niewielka ilość płynu (ponoć surowicznego) w okolicach jądra i dodatkowo kilka cyst w najądrzu. Lekarz mówił, że na razie nie ma się czym martwić, ale ja oczywiscie już się martwię. Czy ktoś może wie coś na ten temat? Co to może oznaczać?
jak dla mnie tworzy się wodniak.Czasami sie tworzy po zabiegu i może sie utrzymywać przez jakiś czas. Dużej wiedzy o wodniaku nie mam ale poczytaj sobie. A czy lekarz nie powiedział nic o tym że to może być wodniak jako powikłanie po operacji?

I ICSI :(
10.2012 CRIO :(
Kwalifikacja pozytywna teraz czekamy na naszą kolej :)

ROK 2014 będzie Nasz :)

PostZamieszczono: 11 lis 2010 22:46 
Awatar użytkownika

martulla22 pisze:
jak dla mnie tworzy się wodniak.Czasami sie tworzy po zabiegu i może sie utrzymywać przez jakiś czas. Dużej wiedzy o wodniaku nie mam ale poczytaj sobie. A czy lekarz nie powiedział nic o tym że to może być wodniak jako powikłanie po operacji?

No właśnie zapytałam lekarza czy to wodniak, to powiedział, że nie bo wodniak jest tak jakby torebką wypełnioną płynem a tutaj ten płyn jest tak jakby rozlany. Gdy zapytałam czy to krew to powiedział również że nie bo krew płynie w żyłach, ale może tak jakby przesiąkać płyn surowiczy i że żylaki będą się zapadać. Ja się na tym nie znam, ale przestraszyłam się dwa razy jak podczas robienia usg lekarz zapytał: "Czy był wcześniej płyn wokół jądra" i "czy były wcześniej cysty na najądrzu". Już w tym momencie miałam dość. Miał w sumei porównać zdjecie z tym sprzd zabiegu, ale póxniej zeszliśmy na inny temat i w sumei zapomniałam o tym. Ale do tej pory jak mąż mia kilk arazu robione usg to nie było nigdy żadnych poatologicznych zmian widać w postaci cyst. Echh zawsze musi coś być.

PostZamieszczono: 12 lis 2010 12:17 

Znalazłam taką informację:
Żylaki powrózka mogą mieć także charakter wtórny, objawowy - towarzyszą wówczas chorobom powodującym ucisk na żyłę jądrową (nowotwór nerki, przestrzeni pozaotrzewnowej) i zakrzepicy żylnej. Szczególnie żylaki prawostronne zmuszają do poszukiwania choroby, która je wywołała.
( http://www.nieplodnosc.pl/artyku-y-i-wy ... nasiennego )

Mój mąż ma obustronne żylaki i nie ukrywam, że po przeczytaniu tego trochę się wystraszyłam.
Czy rzeczywiście po diagnozie żylaków robi się jakieś dodatkowe badania? Jakie?
I czy ktoś, tak jak mój mąż, miał żylaki także po prawej stronie, a nie wiązało się to z występowaniem innych chorób?

PostZamieszczono: 12 lis 2010 12:52 
Awatar użytkownika

Wydaje mi się, że jest to sprawdzane poprzez USG. Jak robią USG, żeby wykryć żylaki to jeżdżą jeszcze dodatkowo po połowie brzucha i robią opis. Ale nie jestem pewna i koniecznie bym zapytała lekarza.

08.2010 ET z witryfikacji, 2 2-dniowe :(
09.2010 IVM, 2 2-dniowych :(
02.2011 ICSI, 2 blast. :(
02.2012 ICSI, 3 4-dniowe, beta 12<53<211<442 i niech rośnie ...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 75  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]