Wyświetl temat - FSH i LH u mężczyzn

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 29 kwie 2007 22:14 
Awatar użytkownika

Witaj!!!
Powiem Ci, co powiedział mi pewien już niby profesor, to, że wyniki wrócą do normy, to nie daje szans na ciąże. Podwyższone wyniki FSH i LH świadczą o jakimś uszkodzeniu, lub tp. Też się łudziłam, że jak się poprawią wyniki to może..., a tu niestety nic :(

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 maja 2007 23:42 

Hi, u nas też LH i FSH spadły, ale plemników nie ma i jak twierdzi lekarz - nie będzie :(

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 maja 2007 17:54 
Awatar użytkownika

montone pisze:
hej chciałam zapytać jakie sa skutki podwyższonego FSH u mężczyzn. Starałam się na ten temat poczytać ale jakoś nie jestem pewna czy wszystko rozumiem.
Podwyższony poziom hormonyu FSH świadczy o upośledzeniu pracy jąder i oznacza, że plemniki nie sa produkowane. Gdyby były, to jego poziom byłby w normie.
Tyle wiem, ale nie wiem jakie sa skutki podwyższonego FSH w ciągu dłuższego okresu??? Dopiero zaczęliśmy badania i zastanawiam się od kiedy taki stan się utrzymuje.
Nie znalazłam nic na temat: jak można obniżyć poziom FSH, czy jeśli zostanie on obniżony to czy praca jąder wróci do normy???
Czy trzeba znależć przyczynę nieprawidłowej pracy jąder gdzie FSH jest tylko sygnalizatorem???
Jejciu nie wiem nic a chciałabym wiedzieć. Na dodatek zapomniałam zapytać o ile jest przekroczona norma FSH a doktor sam mi tego nie powiedział.

Jeśli ktoś choć troszkę może mi przyświecic swoją wiedzą będe
wdzięczna!!! :?

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 maja 2007 14:12 
Awatar użytkownika

Dziewczyny! Napiszcie proszę, czy Wasi mężowie badali poziom FSH raz i to wystarczylo, czy to badanie było powtarzane. Mój mąż na FSH 11,46 i plemników w pierwszym badaniu było malo...teraz w drugim badaniu jest dwa razy wiecej, ale ruchliwość kiepska. Z jednego problemu dotyczącego oligozoospermii zrobił sie problem podwójny:mamy oligoasthenozoospermię. Pozdrawiam!

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 cze 2007 11:08 
Awatar użytkownika

Hello..
No to i my musimy dołączyć do problemu osob z podwyższonym LH i FSH .. wczoraj mężuś odebrał wyniki i... wiemy teraz przynajmniej wyniki badań nasienia były kiepskie. Za pierwszym razem stwierdzono azoospermie ( chłopaków nie było ) , za drugim razem trochę chłopaków się znalazło ale wzystkie nieruchome , a wczorajsze wyniki mówią , że też trochę jest i nawet się trochę ruszają ale tylko wolno lub w miejscu... zobaczymy co będzie dalej i co powie nam androlog na wizycie. Niestety wizytę mamy dopiero 9.07.
A Wy jak myślicie... jest jakaś szansa na ICSI ?????

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 cze 2007 20:59 
Awatar użytkownika

AiP - jesli sa żywe i sie ruszaja to jest szansa na ICSI. Można w razie co zamrozić troszke plemników w razie gdyby podczaspunkcji nic nie znaleziono (tfu tfu odpukać). A mzoe by jeszcze faszerowac męza witaminami?
Mój M. mial FSH ok 30. Po roku 36. Teraz pewnie jeszcze wieksze. Plemników tez juz było coraz mniej ale jak podrasowalismy witaminami to ilość się potroiła ( ze 100 tys do 300 tys.:)

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 cze 2007 13:07 
Awatar użytkownika

jomale chciałabym, abyś napisała mi po jakich witaminkach poprawiły się parametry nasienia?
Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 cze 2007 21:19 
Awatar użytkownika

Karolina214 my próbowalismy kilka rzeczy. M.in. selenium, L-karnityne i wyciag z pestek grejfruta. Ale poczytaj jeszcze watek o preparatach dla panów. Niekotrzy chwala Andovit inni Promen. Musicie spróbowac róznych kombinacji.

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 lip 2007 20:53 
Awatar użytkownika

Cześć. Mój mąż ma azoospermię. FSH ma podwyższone, testosteron niby w normie, ale lekarz powiedział nam, że nie jest to rewelacja. Zaczęliśmy leczenie u dr Pawelczyka z Polnej. Już po pierwszej wizycie mąż dostał skierowanie na biopsję. Sama juz nie wiem czy to dobrze że od razu ta biopsja...

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 lip 2007 21:33 
Awatar użytkownika

obi a FSH mieści sie w normie czy daleko ją przekracza? Biopsja to kolejny punkt w diagnostyce. Jeśli duzo ponad normę to wtedy biopsja byłaby bez sensu. A tak lekarze jeszcze chcą sprawdzić. [treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 lip 2007 21:34 
Awatar użytkownika

obi A jak wysoki ma poziom FSH? Co Wam konkretnie powiedział? Może Wam powiedział, co może być przyczyną wysokiego FSH?
Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 lip 2007 20:24 
Awatar użytkownika

Wynik FSH męża 28,35 przy normie 12,4, testosteron 477,4. O przyczynach zbyt dużego FSH nie mówił. Stwierdził, że można podwyższyć testo i wtedy FSH się obniży ale mogą zacząć sie problemy z prostatą, ale i tak nie daje gwarancji że wszystko sie unormuje :( Po 1 badaniu nasienia od razu wysłał M na biopsję...[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 lip 2007 09:42 
Awatar użytkownika

Obi- to że obniży sie FSH zupelnie nizego nie zmieni. wysokie fsh świadczy o zaniku spermatogenezy. Wydaje mi sie, że szpikowanie testosteronme byłoby chyba bez sensu :?
Czy biopsję macie płatna?
Na twoim miejscu dla upewnienia zadałabym pytanie do eksperta o słuszność wykonywania biopsji przy wyniku fsh 28 i azoozpermii.

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 lip 2007 13:59 
Awatar użytkownika

Biopsja już 18.07. strasznie się boję, ale może się uda...przy FSH 28 nie ma dużych szans na znalezienia plemników, ale dlaczego mamy nie spróbować??[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 lip 2007 16:07 
Awatar użytkownika

czy podwyzszony poziom np FSH i LH czym sie objawia u mezczyzn? (nie mowie o braku plemnikow, tylko jakies objawy np w wygladzie etc.)

20.02.2011 - zabraliśmy 2 maluszki 8B - 11dpt-422 mIU/ml, 15dpt-1158 mIU/ml, 22dpt-8697 mIU/ml
16.03 - jest serduszko :love:
27.04 - 56,6 mm szczęścia
20.06 - 280 g i dziewczynka :D
+1 eskimosek :D

15.11.2011 - nasza córcia przyszła na świat :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]