Wyświetl temat - brak kwalifikacji

www.nasz-bocian.pl
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/

brak kwalifikacji
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=25&t=97224
Strona 1 z 1

Autor:  mother [ 24 sie 2018 13:18 ]
Tytuł:  brak kwalifikacji

Dzień dobry, jesteśmy po pierwszym etapie niestety po testach psychologicznych pani psycholog zadzwoniła i powiedziała, że mąż źle na nich wypadł, że skupia się głównie na dziecku, które już posiadamy itp. i nie wie czy pokochałby adoptowane dziecko tak jak biologiczne (co prawdą nie jest, ale nie będę podważała tutaj testów i ram w jakie trzeba się wbić) zwołała go na dodatkową rozmowę, powiedziała, że zbierze się komisja, ale decyzja będzie tylko taka, że albo nie dostaniemy kwalifikacji albo dostaniemy kwalifikację warunkową - tutaj wspominała coś o spotkaniach z psychologiem. Mogę wiedzieć na czym polega taka warunkowa kwalifikacja, o jakie spotkania chodzi, czy to ma być jakiś niezależny psycholog spoza placówki, prywatnie czy jak? I jakie są szanse na uzyskanie całkowitej kwalifikacji? Zaznaczam, że na poprzednich spotkaniach wypadaliśmy dobrze, nikt nie miał zastrzeżeń. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Autor:  OAO Rzeszów [ 10 wrz 2018 20:49 ]
Tytuł:  Re: brak kwalifikacji

Szanowna Pani, odpowiedziałam na prv.
Serdecznie pozdrawiam
D.Dominik

Autor:  aneta_75 [ 23 mar 2019 16:50 ]
Tytuł:  Re: brak kwalifikacji

Szanowna Pani,
kilka lat temu starałam się o uzyskanie kwalifikacji jako osoba samotna. Przeszłam pierwszy etap, ukończyłam kurs adopcyjny, ale nie uzyskałam ostatecznie kwalifikacji.
W poprzednim roku wyszłam za mąż, czy jako małżeństwo także nie możemy podejść do adopcji ze wzgl. na moją wyżej opisaną sytuację?

Będę wdzięczna za odpowiedż

Autor:  Blanka85 [ 19 cze 2019 20:36 ]
Tytuł:  Re: brak kwalifikacji

Dzień dobry.
Przeszliśmy cały proces adopcji w katolickimn srodku. Otrzymalismy kwalifikację na kurs adopcyjny i przeszliśmy kurs adopcyjny. Po skończonym kursie mieliśmy spotkanie podsumowujące z p. Psycholog i przeszliśmy jeszcze raz testy psychologiczne. Po około 3 tygodniach dowiedzieliśmy się (tylko dlatego że wykonałam telefon do ośrodka) że nie otrzymaliśmy kwalifikacji. Przez telefon p. Nie chciała udzielić mi zadnych informacji. Powiedziala ze ma 30 dni na napisanie nam pisma.
Mam.pytanie czy możemy się odwołać, czy możemy poprosić zaswiadczenie ze ukonczylismy kurs i czy możemy przenieść dokumenty do innego ośrodka? Domyslamy się jaki był powód odrzucenia nas jako rodziców adopcyjnych. Niestety przyznaliśmy się na początku naszej drogi w tym ośrodku że nie w każdą niedzielę chodzimy do kościoła. Temat ten później poruszany był na każdym spotkaniu i wracał jak bumerang. Mimo wszystko nadal byliśmy kwalifikowani i nikt nam nie powiedział że to może być problem. Mimo iż posiadamy sakramenty i mamy s lub kościelny. Czujemy się oszukani. Nie bardzo wiemy co możemy w obecnej sytuacji zrobić.
Pozdrawiam.

Autor:  OAO Rzeszów [ 28 lip 2019 16:51 ]
Tytuł:  Re: brak kwalifikacji

Szanowna Pani,
jeżeli jest to ośrodek publiczny, to jest to jawna dyskryminacja i należy w odwołaniu (koniecznie!) o tym napisać. Jeżeli jest to ośrodek niepubliczny lub katolicki, to mają swoje priorytety i koniec. I tak się z tego wykręcą, ale warto pomyśleć o zmianie ośrodka. Trzymam kciuki, D.Dominik

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/