Wyświetl temat - Ograniczona władza rodzicielska w przeszłości

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC
 [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: sob maja 19, 2018 5:39 pm 
Offline

Rejestracja: sob maja 19, 2018 5:23 pm
Posty: 1
Dzień dobry,
Mam pytanie, czy jeśli miałam w przeszłości ograniczone prawa rodzicielskie do dziecka biologicznego, to mogę zostać rodzicem adopcyjnym, czy będzie się to wiązało z dyskwalifikacją podczas procedury adopcyjnej? Sytuacja była taka, że mając 16 lat, urodziłam córkę. Ponieważ byłam niepełnoletnia, moi rodzice złożyli wniosek do sądu o ustanowienie ich tymczasową rodziną zastępczą dla mojej córki na czas trwania mojej edukacji. Gdy skończyłam 18 lat, aby rodzina zastępcza nadal mogła funkcjonować, sąd ograniczył moją władzę rodzicielską, na co się zgodziłam. Cały ten czas mieszkałam z rodzicami i córką i opiekowałam się nią, gdy nie byłam w szkole, czy potem na zajęciach na studiach. Gdy córka miała 10 lat, ja po skończonych studiach i podjęciu pracy złożyłam wniosek do sądu o zlikwidowanie rodziny zastępczej i przywrócenie mi pełni władzy rodzicielskiej. Sąd stwierdził, że przyczyna ustanowienia rodziny zastępczej dla mojej córki już minęła, usamodzielniłam się i przywrócił mi pełnię władzy rodzicielskiej. W tym samym roku wyszłam za mąż. Mój mąż nie jest ojcem biologicznym mojej córki. Staraliśmy się kilka lat o wspólne dzieci, marzyliśmy by mieć ich kilkoro. Niestety okazało się, że choruję na kilka chorób, które wywołały u mnie bezpłodność i nie mogę mieć więcej dzieci. Rozważamy adopcję, ale zaczęłam się obawiać, że to, że jako młoda osoba miałam ograniczoną władzę rodzicielską, spowoduje, że zostaniemy zdyskwalifikowani i nie będziemy mogli adoptować dziecka.
Oboje mamy stałą pracę na umowie o pracę, mieszkamy w dużym domu (co prawda na kredyt, ale mamy stabilną sytuację finansową). Mamy po 30 lat i chcielibyśmy adoptować małe dziecko, albo rodzeństwo z niedużą różnicą wieku. Córka biologiczna ma 14 lat. Czy jest dla nas nadzieja?


Na górę
  
 
PostZamieszczono: pt maja 25, 2018 4:29 pm 
Offline
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Rejestracja: czw cze 13, 2002 10:00 pm
Posty: 1972
Lokalizacja: Rzeszów
Szanowna Pani,
ponieważ córka jest z Panią i mężem, wydaje mi się, że nie warto w ogóle przywoływać tej historii. Ograniczenie władzy byłoby przeciwwskazaniem, gdyby dotyczyło czasów obecnych. Pani histeria jest raczej dowodem na macierzyską miłość i mądrość przy wsparciu kochających Panią Rodziców. Urodziła pani córkę, uczyła się, wspierana przez najbliższych, dziecko jest z Panią. To piękna historia i nie przypuszczam, aby miała negatywny wpływ na Wasze losy. Trzymam kciuki i zycze wszystkiego dobrego - D.Dominik


Na górę
  
 
 [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group