Wyświetl temat - czy mamy szansę na adopcję

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 21 lis 2017 09:22 

Dzień dobry,jesteśmy małżeństwem prawie 17 lat,nie mamy dzieci,tak wyszło( mimo starań.)Kiedyś myśleliśmy już o adopcji,ale moi rodzice i teściowa zaczęli chorować,trzeba było nimi się zająć,niestety moi rodzice jedno po drugim zmarli,teściowa żyje,choć choruje.Mąż choruje na RZS,ale choroba na szczęście jest uśpiona,dba i robi wszystko,by nie wróciła.Jeśli chodzi o moje zdrowie-operacja kręgosłupa. Ja pracuję,mam umowę na stałe,a mąż ma dochody z wynajmu.A najgorsze co mnie przeraża,że nie jesteśmy młodzi w stosunku do prawa adopcji.Mamy 42 lata,a zaraz Nowy Rok i o rok starsi,nie oczekuję adopcji maleństwa,zdecydowałabym się na 3-4 latka,mamy własne ,ale małe mieszkanie.Czy jest nadzieja?Pozdrawiamy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 05 gru 2017 14:57 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
warto skonsultować się z ośrodkiem adopcyjnym z celu weryfikacji wieku dziecka oraz Waszego stanu zdrowia. Opieka nad dzieckiem nawet 3-4 letnim to ciężka praca,nie jest ono jeszcze samodzielne (noszenie dziecka tudzież). Warto na zimno "przepuścić" przez rozum Wasze oczekiwania a realia oraz możliwości - co będzie na pewno trudne, co nie do udźwignięcia, na ile jesteśmy gotowi na drastyczną zmianę w życiu. Problemem jest to, co niekiedy ma miejsce po adopcji, że ludzie emocjonalnie podjęli decyzję, apotem żałują (choć nie od razu się do tego przyznają, ale co w końcu wychodzi jak oni lub dziecko lądują u psychiatry). Co w sytuacji pogorszenia się Waszego zdrowia ? na pewno warto jeszcze raz usiąść i na spokojnie przekalkulować ocenę sytuacji. Serdecznie pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]