Wyświetl temat - Adopcja córki a trójka biologicznych synów

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC

[ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn lis 20, 2017 8:28 pm 

Dzień dobry,
donyslam sie, że temat nietypowy. Mamy trzech synów i od zawsze marzylismy o córce a zdajemy sobie sprawę, że to marzenie może się nie spełnić. Nasze dzieci są małe z różnicą wieku co 2 lata. Mąż ma 39 lat a ja 29 (na początku roku skończymy 40 i 30). Od zawsze myśleliśmy, że jeśli nie uda nam się począć córki to adoptujemy. Oczywiście to przekonanie wynikało z głębokiej ignorancji na temat procedur i realiow adopcyjnych. Aktualnie znacznie poszerzylismy wiedzę i właściwie tracimy nadzieje... Po pierwsze wyczytałam, że przeciwskazaniem może być właśnie odmienna płeć dzieci biologicznych i adopcyjnych. Po drugie wiek męża. oczywiście marzylibysmy o malutkim dziecku, zdrowym a z tego co się zorientowałam właściwie jest to niewykonalne. Rodziny nieplodne mają pierwszeństwo i ja to rozumiem w 100%. Zapewne wiele osób postuka się po głowie widząc nasz "problem" i nasze "marzenie" bo przecież tyle osób w ogóle nie może mieć dzieci... a my mamy trójkę i jeszcze nam mało. Nie zmienia to faktu, że dla nas to realny problem i zależy mi by usłyszeć od specjalisty czy jest to w ogóle możliwe. Dodam, że warunki mamy bardzo dobre, dom, osobny pokój dla dziecka.

PostZamieszczono: wt gru 05, 2017 12:50 pm 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
realnie ocenia Pani szanse. Jest rzeczywiście tak, jak Pani pisze. Rozumiem, że Państwo pragniecie córki, jednak to nie Wasze marzenia są tu ważne. Dziecko nie jest od zaspokajania pragnień - to raczej ono wiele potrzebuje. Przepraszam za brutalność, ale tak to wygląda - a warunki są ważne,ale nie najważniejsze. Co do wieku - niemowlak raczej nie wchodzi w grę. Tu ośrodki chyba będą się upierać. Co co płci - jest taka koncepcja, (ja mam mieszane do nie uczucia) w której chodzi o ewentualność angażowania się emocjonalnego dzieci i wchodzenia w związki. Pary bezdzietne mają oczywiście większe szanse, rozumiem, że to Państwa problem, ale syty głodnego ..itd. Pozdrawiam serdecznie, D.Dominik

[ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC