Wyświetl temat - Rodzina zastępcza niezawodowa docelowa

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
 [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 30 paź 2017 10:56 
Offline

Rejestracja: 06 paź 2017 12:11
Posty: 1
Dzień dobry,
mamy pytania
1) jakie jest umiejscowienie w przepisach pojęcia - rodzina zastępcza niezawodowa docelowa?
2) czy jest możliwe wg obowiązującego prawa przekazanie osobie niespokrewnionej, nie będącej pracownikiem PCPR informacji, że jest dziecko wobec rodziców którego zostanie orzeczone pozbawienie praw rodzicielskich, z danymi osobowymi włącznie (imię, nazwisko, data urodzenia, miejsce przebywania); cytat z akt: (...) dowiedzieliśmy się, że jest dziecko, że matka i ojciec stracą prawo do dziecka, że można się nim zaopiekować, że ma roczek, od 8 miesięcy jest w pogotowiu rodzinnym jest możliwość zostania rodziną zastępczą z możliwością późniejszej adopcji"?
3) czy jest dopuszczalna pomoc, poprzez złożenie w sądzie wniosku, osobiste wspieranie podczas przewodu sądowego przez pracowników PCPR wobec osób deklarujących :złożyliśmy w ośrodku adopcyjnym dokumenty, jednak ze względu na długi czas oczekiwania na przysposobienie postanowiliśmy zostać rodziną zastępczą ( zapis z badania psychologicznego), dopełnionego powyższym zeznaniem w sądzie ? Kwalifikacje w chwili rozprawy - rozpoczęty (trzeci tydzień) kurs na rodzinę zastępczą niezawodową.
4) czy jest określony czas zgłoszenia dziecka do ośrodka adopcyjnego po uprawomocnieniu się postanowienia sądu? (np. powinno to być 5 dni czy 40)
Będziemy wdzięczni za pomoc.
Powyższe pytania odnoszą się do konkretnej sytuacji dlatego pomimo powtarzania się ich tematycznie z niektórymi wątkami forum zdecydowaliśmy się zadać je wspólnie.

Anna i Marcin Kwiecień


Na górę
  
 
PostZamieszczono: 06 lis 2017 10:45 
Offline
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Rejestracja: 14 cze 2002 00:00
Posty: 1917
Lokalizacja: Rzeszów
Szanowni Państwo,
1/ nie ma takiego pojęcia jak rodzina "docelowa". Docelowa to jest adopcja, system pieczy zastępczej rządzi się innymi prawami. Z założenia jest to tymczasowość opieki (do czasu powrotu dziecka do rodziny biologicznej lub gdy się nie da, do adopcji).Inna rzecz, że dzieci pozostają w rodz. zast do pełnoletności lub rodzina zast. występuje o adopcję, do czego ma pierwszeństwo.
2/ Nie ma takiej możliwości, aby informacje o dzieku do adopcji przekazywać osobie fizycznej. Dane o dzieciach do adopcji są przekazywane ośrodkom adopcyjnym.
3/ tego pytania za bardzo nie rozumiem, proszę o bardziej klarowną formułę..
4/ Powinno to nastąpić niezwłocznie, sądy najczęściej po upływie 21 dni (postanowienie się uprawomacnia, chyba, ze wpłynie odwołanie od którejś ze stron) przekazują postanowienie do ośrodka adopcyjnego. Najczęściej jednak ośrodki o tym wiedzą wczesniej, czasem na etapie postepowania.
Serdecznie pozdrawiam, DDominik


Na górę
  
 
 [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group