Wyświetl temat - adopcja zagraniczna jednego z rodzenstwa

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 01 cze 2017 14:34 

Dzein dobry pisze w imieniu kuzynki obywatelki USA która od kilku lat stara sie o adpocje dziecka z Polski. CHciałabym się dowiedzieć czy mozliwa jest adopcja jednego z rodzeństwa w sytuacji gdy dzieci mają nieweilka więż ( dopiero niedawno zamieszkały w tej samej rodzinie zastępczej, wczesniej sie nie znały) a drugie dziecko jest ciężko upośledzone psychicznie. Znalazłam informacje ze w przypadku gdy biegły orzeknie brak wieżi między dziećmi możliwa jest adpocja tylko jednego z rodzeństwa, ale nie wiem czy jest to mozliwe w przypadku adpocji zagranicznych. Natomiast stan zdrowia starszego dziecka - tego które moja kuzynka chce zaadoptowac jest rownież nie najlepsze, ale jest to uposledzenie fizyczne i z tym są sobie w stanie proadzić i otoczyc jak najlepsza opieką - mieszkają w poblizu szpitala specjalizujacego sie w leczeniu podobnych przypadków wiec z całą pewnoscia adpocja jest w jak najlepszym interesie dziecka.
nei wiem gdzie szukac informacji i jak jej pomoc, będę wdzięczna za każdą podpowiedz.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 21 cze 2017 11:27 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
rozdzielenie dzieci zdarza się wyjątkowo i tylko dla dobra dzieci.Np. gdy nie znają się, gdy nie ma więzi lub gdy stan zdrowia jednego uniemożliwia adopcję pozostałych. Lub jak jest w tym przypadku, gdy rodzina zagraniczna gotowa jest wziąć chore dziecko, które w Polsce nie ma szans. Gdy jest ich za dużo, aby mogły być adoptowane przez jedna rodzinę. każdorazowo jednak powinno być to zbadane przez psychologów, biegłych, sąd lub innych specjalistów. Niestety, po zmianie przepisów adopcje zagraniczne będą jeszcze trudniejsze. W tym przypadku siostra powinna szukać informacji w ośrodkach wyznaczonych w Polsce do prowadzenia adopcji zagranicznych (znajdzie Pani na stronie MPiPS). Serdecznie pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]