Wyświetl temat - Szansę na adopcję

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 11 maja 2017 16:25 

Szanowna Pani,
Chciałabym opisać naszą sytuację i zapytać, czy pewna rzecz może być przeciwskazaniem do adopcji. Jesteśmy małżeństwem 1 rok, w związku 7 lat, leczymy się w klinice leczenia niepłodności, jednak martwimy się, że szansę na biologiczne dziecko są niewielkie. W związku z tym, już na początku starań, a nawet jeszcze wcześniej wiedzieliśmy, że chcielibyśmy adoptować dziecko. Sytuacja materialna bardzo dobra, własne mieszkanie w nowym budownictwie w dużym mieście, wyższe wykształcenie oboje z mężem, dochody ok. 6 tysięcy miesięcznie łącznie. Jednak niepokoi mnie fakt, że moja biologiczna mama zmarła na raka żołądka w wieku 30 lat. Babcia również chorowała na ten nowotwór jednak po resekcji dożyła 82 lat. Ja oczywiście robiłam badania genetyczne i nie stwierdzono obecności mutacji predysponujących do wystąpienia nowotworu, jednak mam zalecenia badać się regularnie co oczywiścię robię oraz prowadzę zdrowy tryb życia. Mama zmarła gdy miałam 2 miesiące więc wychowywałam się w rodzinie zastępczej którą stworzyła rodzina mamy, więc miałam normalny dom i wspaniałą mamę i tatę. Jednak niepokoję się czy fakt, że moja biologiczna mama zmarła tak młodo oraz to, że muszę regularnię się badać, może wpłynąć na niepowodzenie kwalifikacji? Do tej pory pocieszałam się, że każdy może zachorować i że pewnie nie można dyskryminować kogoś, ze względu na fakt choroby nowotrowowej w rodzinie, jednak teraz postanowiłam zapytać.
Bardzo dziękuję za odpowiedź

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 22 maja 2017 13:51 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
bezpośrednia odpowiedź należy pozostawić ośrodkowi adopcyjnemu, jednak nie wydaje mi się, aby opisana sytuacja była problemem. Ty Wy chcecie w końcu adoptować dziecko. Trochę krótki staż małżeński i to może budzić obawy ośrodka.
Pozdrawiam serdecznie, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]