Wyświetl temat - Ponowna adopcja

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ponowna adopcja
PostZamieszczono: 06 kwie 2017 10:44 
Awatar użytkownika

dzień dobry
Ja mam pytanie, mam synka adoptowanego 2015. Teraz z mężem podjęliśmy decyzję że chcieli byśmy jeszcze jedno dziecko adoptować. Ale boję się zapytać w naszym ośrodku (Rzeszów) bo wiem że ośrodek nie chętnie patrzy na pary które mają już jedno dziecko i chcieli by drugie. Ja liczę się z tym że się czeka i pierwszeństwo mają pary bezdzietne. I wo gule jak to jest ze szkoleniami. Szkolenia ukończyliśmy w 2015 roku czy są jeszcze ważne. Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 kwie 2017 13:02 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
nie ma się co bać, tylko trzeba zapytać - jeżeli Was znają, a sądzę, że tak, bo to w sumie tylko 2 lata od Waszej adopcji, to na pewno spotkacie się z życzliwością.Na pewno czas oczekiwania będzie długi, ale nie przewidują problemów. Serdecznie pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 03 sty 2018 22:22 
Awatar użytkownika

8 Lat temu adoptowaliśmy z mężem 2 synów , chcielibyśmy jeszcze adoptować córkę. Czy nasza kwalifikacja sprzed 9 lat jest aktualna czy musimy ponawiać kurs oraz czy mając 38 i mąż 43 lata możemy jeszcze liczyć na dziecka do 2 roku życia. Dziękuję za odpowiedz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 15 sty 2018 12:30 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani, Wasza kwalifikacja musi być powtórzona, ponieważ od adopcji minęło sporo czasu, poza tym zmieniła się przecież sytuacja rodzinna i macie już inne doświadczenia wychowawcze (tym lepiej). Mam nadzieję, że ośrodek będzie mądry i "zaliczy" Wam kurs , wykorzystując Was jednak na zajęcia z innymi rodzinami (perspektywa rodziny adopcyjnej) - ja bym tak zrobiła na pewno. Warto ten problem negocjowac z ośrodkiem. Co do wieku, tu także ustalcie definitywnie wiek z ośrodkiem, żeby nie było niespodzianek. Pozdrawiam serdecznie, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]