Wyświetl temat - Adopcja - staż małżeński, małżeństwo wielokulturowe

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

[ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 24 sty 2017 18:30 

Witam serdecznie,

Poczytałam kilka postów na różnych forach i niestety wszędzie wyczytałam coś innego.

Nasza historia: Mój mąż jest Hiszpanem - całkowicie legalnie tutaj w Polsce: pracuje, mieszka. We wrześniu minie nam 6 lat jak jesteśmy - mieszkamy razem, niestety małżeństwem jesteśmy dopiero od kwietnia 2016 (nie cały rok). Układało nam się jak w bajce, do czasu decyzji o dziecku. Nie udawało się więc skierowaliśmy swoje kroki do specjalisty. Lekarz i stosy badań potwierdziły, że mąż jest bezpłodny (najprawdopodobniej bezpłodność spowodowana wadą genetyczną), ja natomiast też nie wypadłam w badaniach zbyt dobrze (mam bardzo małą rezerwę jajnikową). Mąż ma lat 33, ja 29. Wciąż jesteśmy w trakcie badań i rozważania opcji, ale chcielibyśmy dowiedzieć się jakie są nasze szanse na adopcje. Jeśli szanse na dziecko mają jedynie małżeństwa z pięcioletnim stażem to brakuje nam 4 lat więc nie mam co ukrywać, że czas oczekiwania jest wtedy dosyć spory. Dodatkowo sama procedura itd. też trwa. Nie rozważaliśmy posiadania pierwszego dziecka kiedy mąż będzie miał prawie 40 lat... Dodatkowo jak wygląda sytuacja z osobami, które nie są obywatelami Polski?

Z góry dziękuje za informacje. Chcielibyśmy wiedzieć to co nas trapi, aby podjąć jak najbardziej świadomą decyzję.

Pozdrawiam,
M.

PostZamieszczono: 06 mar 2017 13:48 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
jeśli mieszkacie razem w Polsce, to adopcja jest "po polsku" - z tego co pani pisze, mają państwo szanse- można już rozpocząć od wizyt w o ośrodkach adopcyjnych, czas leci, powinni to uwzględnić. Pozdrawiam i trzymam kciuki, D.Dominik

[ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]