Wyświetl temat - Zbyt dużo dzieci?

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 14 gru 2016 21:16 
Awatar użytkownika

Szanowna pani Dominik.
Razem z mężem, można powiedzieć, że wychowujemy 3 dzieci. Dwoje z jego poprzedniego małżeństwa (dzieci pół miesiąca mieszkają z nami. ale pod naszą opieką, w różnej formie, są przez zdecydowaną większość miesiaca) i mojego adoptowanego syna.
Trwa właśnie proces przysposobienia mojego dziecka przez męża i przy okazji wizyty diagnostycznej w OA zadaliśmy pytanie odnośnie ewentualnej przyszłej adopcji.
Usłyszeliśmy, że nie byłoby to korzystne w naszej sytuacji, gdyż... mamy już troje dzieci.
Nie do końca jest to dla mnie zrozumiałe, ponieważ starsza dwójka, mimo szczerej miłości między nami, nie jest moja, nie są z nami na codzień, więc nie rozumiem stwierdzenia, że maMY za dużo dzieci. I co to znaczy "za dużo"? Jakieś limity są?
Dostaliśmy również informacje, że nie wchodzi w grę RZ (też o tym myśleliśmy, nawet złożone są dokumenty w PCPR), ze względu na fakt, że mój syn jest adoptowany.
Przyznam, że poczułam się ... dziwnie i zrobiło mi się przykro. Dzieciaki co jakiś czas wracają do tego, że "przydałaby się jakaś siostra", a ja też marzę o jeszcze jednym dziecku.
Jak pani widzi tę sytuację? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.

Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...
Miniek już Miniulowy :love:
Nela81 :bigok:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 27 gru 2016 12:01 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
większa liczba dzieci przy dobre sytuacji społeczno-ekonomicznej i mieszkaniowej rodziny dla potrzeb adopcji nie powinna mieć większego znaczenia. Moim zdaniem rodzin zastępcza byłaby dla Was bardziej optymalna, szczególnie, że w rodzinie każde z dzieci ma różny status - tu nie zgadzam się z PCPR-em. ALE- taka decyzja jest bardzo ważna i poważna, więc przez pól dzielimy deklaracje dzieci o tym, że "przydałaby się siostra". Czasem tak się mówi, ale rzeczywistość pokazuje, że może być wielki rozczarowanie. Warto więc na spokojnie się temu przyjrzeć. Ja nigdy nie uważałam , ze do adopcji dzieci może być "za dużo". Trzeźwa ocena sytuacji jest wtedy, gdy widać wyraźnie, że liczna rodzina świetnie "ogarnia" i radzi sobie z problemami - a niekiedy jest i tak, że jedno dziecko to za dużo dla niektórych...Serdecznie pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 27 gru 2016 12:13 
Awatar użytkownika

OAO Rzeszów dziękuję za odpowiedź.
Oczywiście, w chęci adopcji/bycia RZ NIE kierujemy się wyłącznie czy nawet w głównej mierze deklaracjami dzieci, one są jedynie jakimś czynnikiem.
Decyzja jest bardzo przemyślana. To nie jest impuls.
Mamy dom, więc warunki mieszkaniowe są.
Mam zabezpieczenie dla potencjalnego dodatkowego dziecka na przyszłość (poza domem mam jeszcze mieszkanie, plus działkę budowlaną, plus mieszkanie po moich rodzicach, które już jest zapisane na mojego syna).
To od strony finansowej.
Mamy tak zorganizowaną pracę, że jesteśmy w stanie pogodzić ją z opieką nad dziećmi.
No cóż... Może spróbujemy za jakiś czas, mimo wszystko.
Pozdrawiam serdecznie.

Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...
Miniek już Miniulowy :love:
Nela81 :bigok:

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]