Wyświetl temat - Wymagania osrodkow

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 28 wrz 2015 11:43 
Awatar użytkownika
Witam,
Ja również coraz więcej staram się orientować w temacie adopcji. Cały czas przewodzi temu jednak strach, że nie nadajemy się, że nie spełniamy jakichś kryteriów.
Staż małżeński 7 lat.
Dom dwurodzinny kupiony na wspólny kredyt z moimi rodzicami. My mamy osobne mieszkanie na piętrze a rodzice mieszkają na parterze z bratem.
My mamy kota, rodzice psa.
Oboje mamy umowy na czas nieokreślony.
Zarobki na rękę 4600+
Co właściwie jeszcze byłoby ważne dla ośrodka?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 29 paź 2015 10:23 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani - według mnie stan "na wejściu" nie budzi zastrzeżeń. Oczywiście nie mogę wypowiedzieć się w kwestii diagnozy, bo o tym to tylko ośrodek po badaniach. Pozdrawiam serdecznie, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 30 gru 2015 13:51 

Witam
Czy w każdym ośrodku wymagane jest zaświadczenie o niekaralności? Czy w przypadku niemożności dostarczenia takiego zaświadczenia w ogóle rozmawia się z kandydatami o powodach? czy poprostu z góry są skreślani? Mamy akurat taką sytuację, że mąż miał zupełnie absurdalną sprawę związaną z finansami. No nie mniej dostał wyrok w zawieszeniu, więc pewnie zaświadczenia o niekaralności mu nie wydadzą. Jego prawnik jeszcze podczas sprawy mówił, że po 2 latach będzie można się starać o wykreślenie tego z akt, ale ja nie słyszałam o takiej możliwości.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 05 sty 2016 14:33 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
tak, jest takie prawo. Przy czym dokument ów nie jest "zaświadczeniem o niekaralności" a tzw. zapytaniem , wyciągiem z Centralnego Rejestru Karnego. Dokument ten robi się w Sądzie osobiście (opłata skarbowa) lub za pośrednictwem ośrodka adopcyjnego.Zatem w tym dokumencie będzie wyraźnie napisane, z jakiego "paragrafu" mąż został skazany. Inaczej oczywiście traktowane są przestępstwa nieumyślne, o tyle przestępstwo finansowe jest przestępstwem umyślnym, więc tu może pojawić się kłopot (chodzi o szkodliwość społeczną czynu, o uczciwość etc). Po pewnym czasie (to juz prawnik powie kiedy) można faktycznie ubiegać się o tzw, "zatarcie". Może więc warto zaczekać na to zatarcie i spokojnie z czystą kartą złożyć papiery w ośrodku adopcyjnym. Serdecznie pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 06 sty 2016 19:14 

Witam, dziękuję za odpowiedź. Faktycznie mąż sprawdzał i minął już czas, więc może sie ubiegac o zatarcie.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]