Wyświetl temat - Adopcja a niepełnosprawność

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 25 lut 2014 22:36 

Witam.

Jestem 19stoletnią studentką,wraz z moim narzeczonym (24l) bardzo chcielibyśmy zaadoptować dzieciątko, ponieważ jestem osobą niepełnosprawną cierpię na EDS- nadmierną ruchomość stawów, oraz jestem po trzech operacjach (2 na kręgosłup i jedna na bark) Jednakże poruszam się sama oraz sama funkcjonuję.
Bardzo, ale to bardzo zależy nam na tej adopcji, czy mamy na nią szanse?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 14 mar 2014 11:54 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
na dzień dzisiejszy jest zbyt wiele przeciwwskazań do adopcji. Po pierwsze, nie jesteście małżeństwem a Pani ma zaledwie 19 lat. Sądzę, ze żaden ośrodek nie podejmie się kwalifikacji państwa, przynajmniej na razie. Stan zdrowia pani to także problem, ale aktualnie większym jest Wasza samodzielność: warunki mieszkaniowe, dobry status materialny. Przecież po adopcji nie mogą Was utrzymywać rodzice ! A o tym nic pani nie napisała. Proszę więc o cierpliwość i realną analizę sytuacji.
Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 05 lis 2014 21:38 

Witam,
Jestem osobą niepełnosprawną, mam stwierdzone mózgowe porażenie dziecięce kończyn dolnych (sama się poruszam, bez kul etc). Chcielibyśmy razem z narzeczonym starać się o adopcje, z wiadomego powodu - niepłodność u mnie.

Czy mamy jakiekolwiek szanse?

- ja 22 lata, on 28
- jesteśmy razem ponad 2 lata, w lipcu 2015 roku planujemy się pobrać
- mieszkamy w domku jednorodzinnym z moimi rodzicami,
- oboje pracujemy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 06 lis 2014 13:50 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
stan zdrowia to akurat jest najmniejszy problem: nie jesteście jeszcze małżeństwem. Młody wiek Pani (bardzo młody) też może być problem w ośrodku.
Odsyłam do wątków dot. stażu małżeńskiego i innych wymogów.
Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 11 wrz 2016 19:33 

Witam. Chcielibyśmy z mężem adoptować dziecko, podzielić sie naszą miłością i domem. Ja choruję na schizofrenię paranoidalną, biorę regularnie leki, epizody nie występują u mnie od 2014 roku, wszystko jest pod kontrolą psychiatry, a ja normalnie funkcjonuję. Otrzymuję też rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy. Z kolei mąż cierpi na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, również na stałe bierze leki i nie ma nawrotów choroby. Czy mamy jakiekolwiek szanse?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 12 wrz 2016 08:21 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
przykro mi, ale schizofrenia należy do poważniejszych powodów przeciwwskazań do adopcji. Proszę rozmawiać w ośrodku, jednak obawiam się, że będzie problem. Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]