Wyświetl temat - adopcja ze wskazaniem?

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 17 sty 2015 20:09 

Witam Panią
Jesteśmy w trakcie szkoleń w ośrodku adopcyjnym na Podkarpaciu i po skończeniu kwalifikacji mamy możliwość adoptować maluszka ze wskazaniem z innego województwa. Czy ośrodki adopcyjne pomagają w załatwieniu formalności związanych z adopcją ze wskazaniem? Chcemy to wszystko załatwić legalnie dlatego pytam.
Będę wdzięczna ze wszelkie wskazówki i porady.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 20 sty 2015 12:18 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
odpowiedź wysłałam na prv. D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 kwie 2015 16:48 

Witam, nie wiem czy tak się wydarzy, bo przecież chodzi o dziecko, ale bardzo prawdopodobne, że początkiem sierpnia pojawi się możliwość adoptować dzidziusia przez AZW jednak nie wiem, czy zdążę ukończyć kurs w OA i zdobyć kwalifikacje, a jeśli tak się nie stanie jak mogę zawalczyć o dzidziusia? Czy mam jakąkolwiek szansę? Bardzo proszę o rzetelną odpowiedź Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 28 kwie 2015 13:15 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
druga droga to rodzina zastępcza, ale tu też jest potrzebne szkolenie i kwalifikacja PCPR-u. Teraz po zmianach ośrodki adopcyjne znowu będą szkolić rodziny zastępcze, więc kółko się zamyka. Tak wyglądają drogi oficjalne. Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 02 cze 2015 10:15 

Witam Panią
W kwietniu 2014 roku otrzymaliśmy pełną kwalifikację do adopcji i od tego czasu czekamy na propozycję z ośrodka. Okazało się ostatnio, że w rodzinie znajomych jest dziewczyna w ciąży i zastanawia się nad zostawieniem dziecka w szpitalu, a co za tym idzie mielibyśmy szansę adoptować maluszka ze wskazaniem. Wiem, że ośrodki adopcyjne są przeciwne, ale chciałabym uzyskać informację, co moglibyśmy zrobić by zostać rodzicami tego maluszka. Jakie są procedury dla rodzin zastępczych i jaką miałabym pewność, że maleństwo trafi akurat do naszego domu. Kto mógłby nam pomóc w załatwieniu formalności związanych z adopcją ze wskazaniem? Chcemy to wszystko załatwić legalnie dlatego pytam.
Będę wdzięczna ze wszelkie wskazówki i porady.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 03 cze 2015 10:46 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
jeżeli jest to znajoma osoba, to po prostu wraz z matką oraz waszymi kwalifikacjami udać się do sądu z wnioskiem do sądu i tzn. matka musi wyrazić zgodę na adopcję przez Was. Mozna zorientować się te w ośrodku, szczególnie jeżeli jest to osoba znajoma, być może w takiej sytuacji ośrodek nie będzie miał przeciwwskazań. Rodziny w takich sytuacjach chyba też korzystają z pomocy adwokatów, aby wszystko odbyło się lege artis.
Warto natomiast wcześniej jeszcze przedyskutować, czy jesteście gotowi na to, że matka biologiczna będzie mieć pełną wiedzę o tym, gdzie jest jej dziecko. Jak zwykle, AZW ma plusy, ale ma też minusy.
Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 13 kwie 2017 01:45 

Witam serdecznie a taka sytuacja:
Jakiś czas temu poznałem rodzinę zastępczą która ma dziewczynkę około 3-4 lata z FAS,FAE i od pierwszego wejrzenia z żoną zostaliśmy zauroczeni (można powiedzieć, że dzięki niej pomyśleliśmy o adopcji). Zgłosiliśmy się do OA i jesteśmy w trakcie wszystkich procedur. I co teraz zrobić??

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 kwie 2017 12:57 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowny Panie,
teraz to ośrodek Wam powie, co robić dalej. Powiedzcie o tym w ośrodku, oni muszą wiedzieć, czy to dziecko jest zakwalifikowane do adopcji. Warto także poczytać i popytać o rozwój dzieci z FAS. To musi być naprawdę głęboka i dokładnie zracjonalizowana decyzja, aby w przyszłości nie było problemów.Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]