Wyświetl temat - adopcja ze wskazaniem?

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 31 lip 2007 13:18 
Awatar użytkownika

Chciałabym się dowiedzieć czy w Polsce jest jakiś ośrodek który zajmuje się adopcjami ze wskazaniem?Jeśli taki istnieje to proszę o namiary.Czy trzeba spełniać jakieś konkretne warunki:status mieszkaniowy,staż małżeński,wys.dochodów itp.Chcę jeszcze zapytać czy mamy wogóle szansę na adopcję jesteśmy 3 lata po ślubie ja mam 25 lat mąż 27,mieszkanie wynajmujemy a nasze dochody netto to ok.2100(ja nie pracuję czy to może być przeszkodą).Bardzo proszę o odpowiedź

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 06 sie 2007 10:37 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani, nie ma w POosce ośrodka zajmującego się adopcją "ze wskazaniem" i nie rozumiem dlaczego pani na tym zależy... najlepiej jest poprowadzić te sprawę tak, jak to sie robi w ośrodkach. Ze wskazaniami jest bowiem bardzo wiele problemów - jak nie teraz to póxniej. Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 10 kwie 2008 19:44 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

gonia24, dnia 09.04.2008 pisze:
Mam w rodzinie taki przypadek moja 19 letnia kuzynka jest w ciąży ma już dwie córeczki bliźniaczki i niechce tego dziecka z którym obecnie jest w ciązy.Chce je zostawić w szpitalu.Czy my z mężem moglibyśmy adoptować jej dziecko?Jesteśmy prawie 4 lata po ślubie ja mam 25 lat a mąż 28,ja niepracuję.
Jeśli istnieje taka mozliwość to od czego należy rozpocząć taką procedurę?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 25 kwie 2008 10:19 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani, jezli jest to faktycznie kuzynka, to prawo stoi po Waszej stronie, ponieważ dziecko pozostaje w rodzinie a pierwszeństwo do jego opieki mają najbliżsi krewni. Niech jej Pani przemówi do rozsądku, aby nie zostawiała dziecka w szpitalu, tylko razem zgłoście się do sądu, aby dokonać adopcji. Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 31 maja 2008 21:19 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

Ines74, dnia 31.05.2008 pisze:
Dzien dobry
Moja siostrzenica która ma 17 lat jest w ciąży i chce oddac dziecko do adopcji. My z mezem chcemy adoptowac dziecko. Siostrzenica mieszka na Litwie. Jakie sa procedury takiej adopcji i jakie konsekwencje niesie ze soba adopcja ze wskazaniem w rodzinie?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 10 cze 2008 13:45 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani, jeżeli jest to siostrzenica i mieszka za granicą, informację o tym, co nalezy zrobić otrzyma Pani albo w Publicznym OAO w Warszawie (tam zajmują się adopcjami zagranicznymi) albo lub także w ambasadzie Litwy. Więzy krwi będą na pewno miały znaczenie, ale to byłaby i tak adopcja zagraniczna. Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 29 sie 2009 18:33 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

Jo35, dnia 29.08.2009 pisze:
Witam!
Mam pytanie odnośnie adopcji ze wskazaniem.
Wczoraj dowiedzielilismy się,ze znajoma jest w 12 tyg ciazy,dziewczyna jest dosc młoda,nie ma warunkow ani finansowych ani lokalowych do wychowania tego dziiecka poza tym ojciec dziecka zaproponował jej aborcję.
My z mężem zaoferowaliśmy się,ze weżmiemy dziecko i wychowamy jak swoje z miłością...dziewczyna na ten moment jest za choc ja jej tłumacze ,ze po porodzie tak naprawde wszystko się okaze no,ale jak narazie stanęło na tym ,ze znajoma chce bardzo zabysmy zaadoptowali jej dziecko bo wie gdzie będzie,ze będzie miało naprawdę super warunki,otrzyma wiele miłości,wychowanie ,wykształcenie, ....moje pytanie brzmi jak przeprowadzic taka adopcję ze wskazaniem,czy znajoma musi przed porodem podpisac oswiadczenie ,ze zrzeka się dziecka?
Co zrobic aby dziecko zaraz po urodzeniu było z nami?
Pozdrawiam :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 01 wrz 2009 12:43 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
to nie jest najlepszy pomysł, choć na pozór możę się wydawać dokładnie na odwrot. Jeżeli to jest w gronie znajomych, stanie się to "tabu", pojawią sie problemy, dziecko i tak się dowie, znajoma moze zmienić zdanie, będzie dla Was a Wy dla niej "chodzącą bombą zegarową", wyrzutem sumienie, nikt na dłuższa sprawe tak życ nie podoła...
Na poczętku jest pieknie, ale im dalej, tym jest gorzej. To się wydaje takie cudne, takie "amerykańskie" ale to właśnie w USA kręcie się potem filmy o takich dramatach, o dziecku rozdartym między dwiema matkami, o matkach,które się znają. Inna sprawa, gdy adopcja w gronie znajomych dotczy np. choroby kogoś, oczekiwanej śmierci (rak). Co zrobicie, jak będziecie ją spotykać na ulicy ? Udawać, że się nie znacie, że to "ciocia"?
Czy nie lepiej aby ta dziew3czyna- jeżeli juz musi- oddała dziecko do adopcji anonimowej ? A co , jezli urodzi dziecko niepełnosprawne ? tez je Pani będzie chciała ?
Nie pomogę w pani pytaniach, bo jak juz pisałam na forum, nie popieram adocji ze wskazaniem.
Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 lut 2011 19:05 
Awatar użytkownika

Witam serdecznie!

W dalszej rodzinie naszej znajomej urodziło się dziecko, którego matka ma 19 lat i już jedną córkę, dlatego nie chce tego dziecka zatrzymać. Postanowiła, że chciałaby oddać je nam, ze względu na tą znajomą, ale nie chciałabym adopcji na dziko, boję się, że zostaniemy oskarżeni o handel albo wyjdą jakieś inne trudności. Nie znam też za bardzo tej matki biologicznej i nie chciałabym, aby nas oszukała. Dlatego najlepiej byłoby, gdyby adopcję poprowadził tamtejszy ośrodek. Dodam, że my mamy kwalifikację z publicznego OAO w naszym mieście. Czy jest taka możliwość, żeby ośrodek z miejsca urodzenia dziecka poprowadził procedurę adopcyjną tak, aby dziecko trafiło do nas? Bardzo proszę o wyczerpującą i konkretną odpowiedź, ponieważ bardzo nam na tym zależy. Co możemy w tej sprawie zrobić?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 08 lut 2011 16:13 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowni Państwo,
z tym problemem proszę zwrócić się do Waszego ośrodka adopcyjnego a tam uzyskacie konkretną i wyczerpującą odpowiedź. Bocian nie jest najlepszym miejscem na fora dotyczące adopcji ze wskazaniem a ja staram się ludzi odwodzić od takich pomysłow. W zamian za to proponuję obejrzeć w internecie świetny program z cyklu "Po drugiej stronie ulicy" TVP Katowice z 31 stycznia b.r. jest tam parę dobrych wypowiedzi na temat adopcji ze wskazaniem (zarówno pracownika oao jak i psychologa oraz rodziny, którym takie rowiązanie nie wyszło).
Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 03 mar 2011 17:44 

Witam mam na imie Sylwia i mam 21 lat, mam 2 letnia coreczke a we wrzesniu wychodze za maz, przyszły maz ma stała prace, ja nie pracuje gdyz zajmuje sie dzieckiem. Mam kuzynke,ktora ze tak powiem na matke sie nie nadaje, pije, zadaje sie z podobnym towarzystwem i niestety jest znowu w ciazy, to juz jej 4 dziecko.. pierwszym chłopcem teraz juz 10letnim zajmuje sie jego babcia 9 adoptowali go) jednak ich wiek nie pozwala im na zajecie sie dwojka mlodszych chłopcow, 7 i 3 letnim...wiem ze raczej nie mam szans zajac sie ktoryms z tych dzieci, sa obecnie w domu dziecjka z tego co wiem.. Bardzo mi szkoda tych dzieci, a teraz jeszcze kolejne przyjdzie na swiat i bardzo watpie w to aby ona sie zmieniła i zajeła dobrze tym biednym dzieckiem;( Zastanawiam sie czy ja bym nie mogła go zaadoptowac poprzez adopcje ze wskazaniem aczykolwiek nie rozmawiałam z kuzynka, nie mamy kontaktu... ale gdyby chciała oddac nam to dziecko, czy moglibysmy sie nim zajac? A nawet jesli nie zgodziłaby sie i wiem napewno ze dziecko jej odbiora predzej czy pozniej czy mamy szanse na adopcje i ile to moze potrwac?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 04 mar 2011 09:37 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
najlepiej, jeżli kuzynka zgłosi się do ośrodka adopcyjnego w mieście, w którym mieszka ona lub Pani. Spróbujcie obie porozmawiać w oao, najlepiej z psychologiem, pedagogiem..W obrębie rodziny zdarzaja się takie adopcje ze wskazaniem. Chociaż byłoby chyba lepiej, aby Pani była rodziną zastępczą dla siostrzeńca. Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 05 kwie 2012 23:27 
Awatar użytkownika

Witam nie mozemy miec z mezem swoich dzieci,ale mam kochajaca rodzine ,ktora chcialaby nam
pomoc miedzy innymi moja siostra rodzona ma 2 dzieci ale chcialaby nam
urodzic dzidziusia czy jezeli jest to w tak bliskiej rodzinie rowniez
musimy przejsc szkolenie w OA ? Jak wyglada taka procedura ?

02.2008 powtorne wszystkie badania
07.2009 decyzja lekarzy o podaniu clomiphene
12.2009 test dodatni dwie kreski po clomiphene
01.2010 USG nie widac pecherzyka ciazowego
03.2010 decyzja lekarzy o usuniecie ciazy laparoskopowo
PUSTY PECHERZYK CIAZOWY
10.2011 BOCIAN kolejne podejscie do IVF dwie komorki po stymulacji z tego jedna nadajaca sie do transferu
WYNIK UJEMNY (:
12.2011 DEZYZJA O AZ
01.2012 IVF Z AZ ,2 blastocysty
czekamy na wynik......???????
Niestety kolejna porazka.....

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 01 sty 2014 16:21 
Awatar użytkownika
Od stycznia rozpoczynamy kursy w ośrodku adopcyjnym, jednakże już teraz pojawiła się możliwość adaptowania maluszka ze wskazaniem. Czy dziecko prosto ze szpitala może trafić do nas? Czy ośrodki adopcyjne pomagają w załatwieniu formalności związanych z adopcją ze wskazaniem? Idealną sytuacją była by taka, gdzie dziecko po urodzeniu trafia do rodziny zastępczej blisko naszego miejsca zamieszkania, my je odwiedzamy a dopiero po 6 tyg (dla pewności) trafia do nas. Czy idzie to tak załatwić? Jak matka zrzeknie się praw do dziecko po urodzeniu to czy musi stawić się na rozprawę? Do którego sądu składamy wniosek o przysposobienie - w mieście w którym mieszkamy czy w mieście w którym rodziło się dziecko? Będę wdzięczna ze wszelkie wskazówki i porady.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 13 sty 2014 12:01 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani
ośrodki publiczne niechętnie patrzą na adopcję ze wskazaniem. Można spróbować z nimi rozmawiać, ale raczej będzie niechęć. Możecie się starać natomiast o ustanowienie Was rodziną zastępcza dla dziecka a potem jako taka macie prawo pierwszeństwa. Tak czy inaczej, czy w ośrodku adopcyjnym czy w PCPR musicie przejść procedurę diagnostyczo-konsultacyjną. Poza tym , co ważne: matka po urodzeniu nie możne "zrzec się" praw do dziecka, np. w szpitalu. Może to uczynić WYŁACZNIE po upływie 6 tygodniu od urodzenia dziecka (najwczesniej) i może to zrobić WYŁACZNIE przed Sądem Rodzinnym. Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]