Wyświetl temat - Wiek rodziców adopcyjnych

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 13 mar 2008 13:18 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowni Państwo,
starjmy się być adekwatni w naszych pomysłach na adopcję, jak ktos ładnie napisał, "zwłaszcza, gdy czeredziestka na karku". Sama jestem PO czerdziestce i ma śwoadomośc, mimo sprawności fizycznej i dobrych genów, że to nie jest czas na niemowlę. Ono może się "TRAFIĆ" w rodzinie biologicznej, ale w przypadku adopcji jest inaczej. Wasi przyjaciele mają juz spore dzieci, nie będziecie mieli więc wspólnych tematów czy "kinderbalów". Gdy na 7-8 lat pójdziecie na wywiadówkę do szkoły, zobaczycie wokół siebie ludzi, którzy moglibyby być Waszymi dziećmi a sa już rodzicami. To tez nie buduje ani więzi z innymi rodzicami ani z dzieckiem. Wreszcie to dziecko, które ma np. 10 lat i koledzy złośliwie mu przypomną "Jasiu, dziadek po Ciebie przyszedł". Oczywiście, zaraz znajdą się argumenty o młodym wyglądzie, ale - szanowni Państwo - nie jesteśmy wiecznie młodzi, a warto pomysleć i o uczuciach dziecka. Poza tym nasze postawy wraz z wiekiem są coraz "sztywniejsze", jesteśmy coraz bardziej zamknięci, mniej tolerancyjni o coraz trudniej znaleźć wspólny język z dzieckiem.
Serdecznie pzodrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 14 mar 2008 11:07 
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Melbourne, dawno temu Sochaczew, Jelenia Gora, Warszawa
I tu sie nie do konca zgodze z wypowiedzia p. Dominik poniewaz mam wokol siebie kilka kolezanek ktore na pierwsze dziecko zdecydowaly sie dopiero w wieku 35-41, a takie ktore rodza kolejne po 40ce nie sa zadnym wyjatkiem, i sa to ciaze zaplanowane a nie przypadkowe. O ile w istocie sily napewno nie te co 10 lat wczesniej to srednia wieku rodzicow z cala pewnoscia idzie do gory i w wielu srodowiskach 40sto-letni rodzic niemowlaka nie wzbudza juz niezdrowych sensacji ani 50cio letni odbierajacy 10cio latka ze szkoly.

Ja mialam 'stara' mame ktora urodzila mnie we wczesnych latach 70tych gdy sama miala 27 lat. Porownywalnie gdy sama urodzilam dziecko w wieku 28 lat wiekszosc osob z mojego towarzystwa (po studiach, robiacych tzw. 'kariery') pytala 'a po co tak wczesnie?'

Inna sprawa ze dobrze byloby aby wiecej ludzi brala pod uwage adopcje dzieci starszych. Niemowle zawsze znajdzie rodzicow ale czy nie warto dac szanse na kochajaca rodzine starszemu dziecku?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 14 mar 2008 11:14 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

Jak sądzę, pani Dorota mówi o całym społeczeństwie. Walerka zapewne o swoim środowisku, które jest tylko jego częścia.
I wśród moich znajomych (tych po studiach, robiących karierę, ogólnie pisząc - dla których rozwój osobisty, zawodowy jest istotny) obserwuje się rzeczywiście podnoszenie wieku pierwiastek, czy matek w ogóle. Mam jednak świadomość, że moje środowisko to nie jest całe społeczeństwo polskie. I jesli dziecię będzie chodzić do publicznych szkół to jednak będzie miało rodziców sporo starszych od "średniej" krajowej.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 17 mar 2008 13:07 
Awatar użytkownika

walerka pisze:
Porownywalnie gdy sama urodzilam dziecko w wieku 28 lat wiekszosc osob z mojego towarzystwa (po studiach, robiacych tzw. 'kariery') pytala 'a po co tak wczesnie?'

Ja rodzac dziecko w wieku 31 lat czulam sie w szpitalu wsrod pan w powaznym wieku jak malolata 8O :wink: Na szeroko rozumianym "zachodzie" to norma! Nikogo nie dziwi pojawienie sie na wywiadowce w 3 klasie podstawowki tatusia po 50-ce bo takich tatusiow jest na niej kilku :wink:

Walerko w Polsce wyglada to jednak troche inaczej...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 17 mar 2008 16:10 
Awatar użytkownika

ciach/moderator

Otóż wyobraźcie sobie, na przykład ja będę tatą po "50" na trzecioklasowych wywiadówkach moich synów - jako przedstawiciel 7-procentowej mniejszości.

Krynica wiedzy tutaj:

http://www.stat.gov.pl/cgi_bin/demografia/xrap?woj=101&table=web_ur&rok=2006&grwmat=8&grwojc=9

Spróbujcie użyć opcji "powrót do raportu" i prześledzić tendencję w latach 1999 - 2006.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 10 gru 2010 19:51 
Awatar użytkownika

W nawiązniu do poruszanego tematu chciałabym nieśmiało zapytać...
mam 31 lat, a mąż 39 lat. Jesteśmy w "kolejce" w OAO od 1,5 roku. Czy mamy szansę na adopcję dziecka do 2 lat???
Bardzo prosze o odpowiedź.Panie z Ośrodka na szkoaleniach wyraźnie sugerowały uczestnikom, ze po 40-stce to nie ma szans, ale w sumie wskazywały że 35 lat to już jakby maksymalny wiek na maluszka, bo więcej to wbrew naturze. Moje kolezanki, ktore decyduja sie na biologiczne dzieci w polowie przypadkow decycuja sie na nie okolo 35 roku zycia i to naprawde nie jest dziwne dla otoczenia, bo wiek kobiet swiadomie decydujacych sie na dzeicko podwyzsza sie - statystyki nie klamia. Uważam, ze mamy tzw. nietypową sytuację, dlatego to moje pytanie.
Poza tym zgłosiłam się do OAO niecałe 2 lata po ślubie, jak tyko powsatała taka możliwość i to naprawdę nie moja wina że kolejka i że oczekiwanie trwają tak długo.
Z góry dziękuję za odpowiedź

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 13 gru 2010 10:38 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowni Państwo, jak zwykle napiszę, że nie mogę wypowiadać się za inne ośrodki, ale Omilka ma rację - w kodeksie rio jest tak napisane. Wiek jest istotny, ale ZAWSZE podkreslam ZAWSZE jest bardzo indywidulanie traktowany. jasne, że PO czretdziestce trudno kwalfikować rodzinę do niemowlaka, tym bardziej że czeka mnóstwo rodzin PO trzydziestce lub nawet młodszych a my mamy w pierszej kolejności myśleć o DOBRU DZIECKA a nie marzeniach małzonków - wiem wiem, to brzmu brutalnie, ale skoro ktos przywołał prawo, to powinien uznac, że dobro dziecka i JEGO potrzeby są zawsze priorytetowe w adopcji a nie wymagania małzonków. Ale - bez histerii - Zuzid - jest Pani bardzo młoda, więc ten wiek (do 2 lat) jest jak najberidziej adekwatny. W ogóle nalezałoby w tek kwestii zdać się na spokój i zdrowy rozsądek. Powiem tak - w naszym oao małzonkowie po czterdziestce sami zgłaszają, że nie chcą niemowlaka. Zdają sobie sprawe z wieku, własnych ograniczeń i możlwiości i naprawdę raz na rok zdarza się ktoś, kto po czterdziestce upiera się przy niemowlaku.
Powodzenia więc i pozdrawiam
D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 06 mar 2012 13:06 
Awatar użytkownika

Przepraszam, ze odswiezam watek, ale juz sie pogubilam. Jak to w koncu jest z tym wiekiem? Czy roznica maksymalna to 35 czy 40 lat? I czy te regulacje roznia sie miedzy osrodkami? Jak ta sytuacja wyglada w Rzeszowie? Wiele osob pisze ze tu wiek przy adopcji niemowlecia max 35 lat. Czyli liczy sie roznica w momencie adopcji, a nie w momencie rozpoczecia staran o adopcje?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 14 lip 2017 14:37 

Ja też chciałabym się dopisać do tematu...

Mam aktualnie 33 lata mąż 36...ślub był w 2014 - więc na razie wszystkie ośrodki w naszej okolicy nas odesłały z kwitkiem... przeraża mnie że przez to czekanie na odpowiedni staż małżeński stracimy szanse na adopcje małego dziecka... ja bede miec 35 lat, mąż 38... jak doliczyć do tego czas oczekiwania na dziecko to mąż przekroczy pewnie to magiczne 40 lat...

czy w takiej sytuacji mamy w ogóle szanse na adopcje niemowlaka?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 19 lip 2017 10:54 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
w sumie trzy lata od ślubu wystarczyłoby do rejestracji, tym bardziej, że ośrodki wiedzą, że czas oczekiwania na dziecko to co najmniej 2 lata... Pani wiek (33) to nie jest dużo, więc, sądzę, że jest szansa. Pozdrawiam serdecznie, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]