Wyświetl temat - staż małżeński a adopcja

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

[ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 23 kwie 2006 20:47 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Brush, jestes tym razem w błędzie. Na mocy umowy międzynarodowej pomiędzy RP a Watykanem jaką jest KONKORDAT w dzisiejszych czasach wysterczy ząć jedynie slub kościelny - księża niejako automatycznie zgłaszają to do właściwego USC i zostaje wydany normalny, CYWILNY akt małzeństwa. Oczyiście ta opcja zarezerwowana dla tych, którzy moga zawrzeć związek sakramentalny. Pozostali biorą ślub cywilny. Pozdrawiam, D.Dominik

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 kwie 2006 07:47 

OAO Rzeszów pisze:
Brush, jestes tym razem w błędzie (...) w dzisiejszych czasach wysterczy ząć jedynie slub kościelny - księża niejako automatycznie zgłaszają to do właściwego USC i zostaje wydany normalny, CYWILNY akt małzeństwa.

Nie chodziło mi o konkordat (to dla mnie połączenie kościelnego z cywilnym, więc niejako nie ma różnicy, czy wzięty razem w kościele, czy osobno w urzędzie, osobno w kościele), miałam na myśli to że - z tego, co mi wiadomo - nie da się wziąć wyłącznie kościelnego bez zgłaszania tego faktu w USC (przez małżonków, księdza, kogokolwiek). Chyba nie będziemy sprzeczać się o szczegóły, co? :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 kwie 2006 09:16 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Brush, jasne, że nie - Pozdrawiam ;-) Dorota Dominik

PostZamieszczono: 27 lis 2013 10:01 

Jestem z Łodzi planujemy z mężem podjąć pierwsze kroki dot. adopcji i tutaj już na starcie przeraził mnie jeden zapis o którym przeczytałam w internecie…staż małżeński co najmniej 5 lat. Jesteśmy razem od 4 lat ale po ślubie niecałe 2 lata. Jak to wygląda w Łodzi czy robią z tego tytułu problemy ??? Dodam że mamy po 35-36 lat i niestety nie mamy biologicznego maleństwa . Ośrodki katolickie raczej odpadają bo jesteśmy po ślubie cywilnym. Bardzo proszę o jakieś informacje, nie chce się załamywać ale czytałam że podobno w zależności od oa wygląda to inaczej W naszym wieku staż 5 lat plus procedury adopcyjne ..będziemy po 40 Czy naprawdę tak to wygląda ??

PostZamieszczono: 27 lis 2013 20:57 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
a ja radziłabym zacząć, bo nie ma przepisów prawnych o długości stażu. Nie moze być on za krótki, to jasne. Ale zdarzają się przypadki, ze małzonkowie z 2 letnim stażem zgłaszają się, przechodzą kwalfikacje i czekają, co daje w sumie nasteone dwa lata. Tak możecie argumentować, ale radziłabym starać się w takim ośrodku, który nie określa rygorystycznie "5 lat i kropka". Wydaje mi się, że coraz mniej jest takich, ale są. Pozdrawiam, D.Dominik

PostZamieszczono: 02 gru 2013 13:09 

Szanowna Pani, jestem własnie po dwóch rozmowach w OA. Z mężem jestesmy 1.5 roku po ślubie (40, 47 lat, 10 lat razem przed ślubem). W żadnym z ośrodków nie chciano nas umówić na pierwszą rozmowę tłumacząc brakiem 3-letniego stażu małżeńskiego. Mój argument, że szkolenia i przygotowanie trwają ponad rok, potem czas oczekiwania, więc osiągniemy 3 lata stażu małżeńskiego, został skomentowany "przepisy nie pozwalają". Gdzie są więc te ośrodki, które są na tyle elastyczne, żeby chociaż nas przeszkolić?
Czy mogę prosić o informację, jakie przepisy regulują w Ośrodkach Publicznych warunki, które muszą spełniać kandydaci?

-- 02 gru 2013 21:14 --

Uzyskałam pisemne wyjaśnienie z OA, że wymagany staż małżeński na świadczyć o "stabilności związku" i szansach na wytworzenie się w nim więzi rodzinnych. Biorąc pod uwagę, że statystycznie rozwody najczęściej występują po 5 do 9 lat trwania związku, to wymóg ten jest punktem do postawienia przysłowiowego "ptaszka". 10 lat wspólnego życia i 1.5 roku małżeństwa nie jest wystarczającym dowodem na "stabilność związku" nawet tylko do tego, żeby dopuścić nas do pierwszej rozmowy. Na jakiej definicji "więzi rodzinnej" opierają się OA?

PostZamieszczono: 04 gru 2013 22:08 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
akurat guzik prawda. lepiej sięgnąć po statystyki sądowe - rozwodów jest najwięcej w 1-2 lat po ślubie, potem po 7-8 latach a potem dopiero powyżej 20 lat. Lepiej szukać innego ośrodka, w końcu nie ma rejonizacji. Pozdrawiam, D.Dominik

PostZamieszczono: 11 lis 2017 23:27 

Czy minimalny staż małżeński jest wymagany przy adopcji dzieci współmałżonki / współmałżonka?

PostZamieszczono: 05 gru 2017 14:23 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
raczej nie. jest to usankcjonowanie pewnego stanu faktycznego, bo i tak małżonek będzie wychowywał, czy adoptuje czy tez nie. Pozdrawiam, D.Dominik

[ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]