Wyświetl temat - adopcja /polacy w Anglii

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 01 cze 2011 11:54 

Witam, tez mieszkam obecnie zagranica i myslimy z mezem o adopcji. Pisze Pani, ze osrodki staraja sie byc elastyczne i sa mozliwosci szkolenia w ramach indywidualnych konsultacji. A jak to wyglada w Rzeszowie? Jestesmy z podkarpacia dlatego tutaj skierowalibysmy swoje kroki. Czy mozliwe byloby przeprowadzenie szkolenia w ciagu np miesiaca? Pol roku albo 3 mies pobytu w Polsce troche ciezko byloby zorganizowac, ale z miesiecznym urlopem w pracy nie byloby juz wiekszego problemu.
Dziekuje

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 02 cze 2011 09:08 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
w takim razie zapraszam do Rzeszowa,jezli w najbliższym czasie będziecie w domu na urlopie warto przyjechac do OAO aby pewne sprawy poustalać indywidualnie. Przypopminam jednak, że najpierw tak czy inaczej musimy zrobić diagnozę psychopedagogiczną Państwa. Od szkolenia w naszym Ośrodku nie zaczynamy. Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 21 wrz 2011 14:38 

Witam. Obecnie przebywamy czasowo za granicą, jednak w tym czasie chcemy przechodzić przez wszystkie procedury adopcyjne, biorąc kiedy to potrzebne urlopy i przylatując do Polski. Pisała Pani, jeśli dobrze zrozumiałam, że można w ten sposób adoptować dziecko, a potem już ze "swoim" dzieckiem wyjechać za granicę. A czy może Pani ma jakieś informacje jak to się sprawdza w praktyce, jak inne kraje przyjmują do siebie adoptowane w ten sposób dzieci? Czy nie potem problemów np. przy zameldowaniu dziecka, czy urlopie macierzyńskim. Pytam, bo słyszałam o przypadku, kiedy w kraju przyjmującym zarzucono, że jest to adopcja nielegalna i że powinno to się odbywać na wyższym stopniu- czyli poprzez adopcję zagraniczną. Tyle że nie chodzi tu o Anglię.Czy są na to jakieś przepisy? Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 23 wrz 2011 10:14 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
nie wiem o jakich krajach mowa, zapewne chodzi o USA, które maja b. surowe przepisy imigracyjne i takie rzeczy się zdarzają - nawet po legalnej adopcji zagranicznej, jeżeli cos jest niedograne z "imigration" dziecko nie wjedzie na teren USA - znam taki przypadek. Natomiast na terenie UE zwłaszcza tam, gdzie Polacy pracuja legalnie dziecko przekracza granice jak rodzice, naturalnie musi miec dokumnet potwierdzający, że jest dzieckiem rodziców. Jeżeli rodzina pracuje za granica tylko okresowo , ma tam legalne kontrakty a w Polsce stałe miejsce zamieszkania i zameldowania, na pewno nie będzie to adopcja zagraniczna. Wiele rodzin teraz zyje "na dwa domy", więc nie ma tu nic dziwnego. Za granicą zadna organizacja adocyjna nie zajmie się tematem, bo nie jestescie obywatelami tego kraju. A z własnym dzieckiem, adotowanym czy biologicznym kazdy ma prawo wyjechać "za pracą". Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 02 lut 2012 09:34 

Dzień dobry, chcę potwierdzić informacje które posiadam.
Czy to prawda, że sąd podczas procesu adopcyjnego musi mieć zaświadczenie o zarobkach z terenu PL? Co z tego, że przejdzie się kwalifikacje latajac zza granicy na spotkania jak z tego co mi powiedziano, jedno z nas musi mieć i tak zarobki w PL. A co w sytuacji jak powiedzmy mąż pracuje za granicą a ja mieszkam sobie w PL nie pracując tylko będąc na utrzymaniu męża ?
Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 lut 2012 09:19 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani, z tego co wiem z praktyki, sądy są bardzo wyrozumiały jeżeli chodzi o miejsce pracy. U nas nie było nigdy problemów z faktem, iż jednak osoba czy nawet obie legalnie zarobkują w krajach UE. Teraz ustawa co prawda mówi o udokumentowania zarobków zeznaniem podatkowym, ale w przypadku legalnej pracy za granicą to drobiazg. Pozdrawiam serdecznie, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 05 kwie 2012 23:35 
Awatar użytkownika

Witam serdecznie mam pytanie mieszkamy w Wielkiej Brytanii,chcielibysmy adoptowac dziecko ale zaden z trzech osrodkow w Warszawie zajmujacy sie adopcja zagraniczna nie chce nam pomoc,odpowiadajac przez telefon ze Wielka Brytania nie ma podpisanych umow z Polska i Pani odklada sluchawke,Czy jest ktos kto moze nas pokierowac jak i gdzie powinnismy zaczasc zalatwianie wszelkich formalnosci z Adopcja zagraniczna .?Pozdrawiam

02.2008 powtorne wszystkie badania
07.2009 decyzja lekarzy o podaniu clomiphene
12.2009 test dodatni dwie kreski po clomiphene
01.2010 USG nie widac pecherzyka ciazowego
03.2010 decyzja lekarzy o usuniecie ciazy laparoskopowo
PUSTY PECHERZYK CIAZOWY
10.2011 BOCIAN kolejne podejscie do IVF dwie komorki po stymulacji z tego jedna nadajaca sie do transferu
WYNIK UJEMNY (:
12.2011 DEZYZJA O AZ
01.2012 IVF Z AZ ,2 blastocysty
czekamy na wynik......???????
Niestety kolejna porazka.....

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 05 maja 2012 11:42 

Witam,mamy z mężem dokładnie ten sam problem(od 7 lat mieszkamy w UK), i też chcielibyśmy wiedzieć jak i gdzie zacząć załatwiać sprawy formalne związane z adopcją zagraniczną.Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 14 maja 2012 08:35 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani, odsyłam do wcześniejszych postów, ponieważ najwazniejsze na początek jest ustalenie, jakie macie obywatelstwo, gdzie mieszkacie i jestescie zameldowani. Jeżeli jesteście w W.Brytanii tylko "za chlebem" to moim zdaniem nie powinna być to adopcja zagraniczna - we wcześniejdszych postach znajdzie Pani odpowiedzi na wątpliwości. Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 27 cze 2012 15:02 

Tylko prawda jest zupelnie inna. Ile osrodkow adopcyjnych tyle opinii i niestety wiekszosc kieruje polakow pracujacych za granica do adopcji zagranicznej. Bardzo wdzieczna bylabym za podanie osrodka/ow ktory nie bedzie widzial w tym bariery, chetnie sie tam zglosze.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 02 lip 2012 15:12 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani
niekonicznie, w szystko zależy od statusu. I na pewno nie jest bez znaczenia, jaki ośrodek w POlsce, bo np. z naszego nikt nie pojedzie na wywiad do miejsca stałego zamieszkania w POlsce, czyli dajmy na to do Gdańska czy Szczecina.
Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 13 lip 2012 10:58 

Szanowny Panie,
Odwiedzilismy w Polsce juz kilka OA (okolo5) oczywscie wszystkie w okolicy gdzie mamy stale zameldowanie (w Polsce).
W kazdym z tych osrodkow podawano nam kontakt do OA zagranicznych w Warszawie. W kazdym z tych osrodkow bardziej traktowano nas jako obywateli zagranicznych niz polskich (co jest bardzo przykre).
A sugestie pracownikow zeby moze wrocic na jakis czas do Polski na czas adopcji dzieci jest nie do zaakceptowania. I to nie tylko z powodu braku checi poswiecen, ale chyba tam wyjechalismy za praca (ktorej nie znalezlismy w kraju), a jaki OA da dzieci niepracujacym rodzicom z potraktowaniem ze mieszkanie w Polsce jest kielkim PLUSEM, ktory pokrywa minusy braku zatrudnienia i dochodow.
A chodzi tylko o to zeby polkom mieszkajacy tymczasowo za granica przyslugiwaly takie sama prawa jak polakom mieszkajacy (byc moze tymczasowo) w Polsce.
Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 lip 2012 11:42 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
faktycznie jest to kłopot, który staje się udziałem coraz większej grupy Polaków pracujących za granicą. Bo - sa Polakami, mają obywatelstwo polskie, stałe miejsca zamieszkania na ternie RP, ale pracują i tymczasowo mieszkają TAM. Na pewno wiąże się to (tj. przygotowanie do adopcji) z koniecznością przyjazdu i pobytu w Polsce, co najmniej dwa razy; 1. szkolenie - jest obowiązkowe i nie trwa 2 dni, tylko kilka tygodni (najcześciej, bo jest ok. 45 godzin), w terminie jaki zorganizuje ośrodek, 2. okres preadopcji wymagany przez sąd może trwać 2-3 miesiące i także rodzina musi być na miejscu. Rodziny zagraniczne sa w podobnej sytuacji - sa u nas obecnie Hiszpanie, których okres preadocyjny juz wynosi ok. 2 miesiace. Tak to już jest, gdy zycie wyprzedza realia prawne. Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 wrz 2012 00:55 
Awatar użytkownika

Dzień dobry,
Przeczytałam cały post, ale teraz mam straszny mętlik. My z mężem poważnie zastanawiamy się nad adopcją, ponieważ dzieci nie możemy mieć. Jesteśmy małżeństwem od ośmiu lat, od siedmiu mieszkamy w UK. W Polsce budujemy dom, ponieważ chcemy wrócić do polski. Chciała bym się dowiedzieć czy wogulę mogę zacząć się starać o adopcje. Chcieli byśmy się zacząć starać już teraz, bo wiem ile czasu zajmuje zrobienie tych wszystkich kursów i badań psychologicznych, a potem całe oczekiwanie na dziecko. A niestety czas nieubłaganie ucieka. Nie mogę z tym czekać aż całkiem wrócę do polski, bo boję sie że będę już za stara, i będzie za późno.
Rozpoczęliśmy specjalnie budowę domu w Polsce, bo chcemy wrócić, a wiem że warunki finansowe są bardzo ważne przy adopcji, a zapewne jak bym mieszkała z teściami to dziecka by nam pewnie nie dali. Jesteśmy z Krosna na Podkarpaciu, i tu jesteśmy zameldowani, budujemy też tu dom. W UK pracujemy legalnie, mamy umowy na stałe. Jesteśmy tu tylko dla tego aby jak najszybciej, skończyć ten dom, wrócić do Polski, i rozpocząć starania. Tylko mam pytanie czy musimy z tym czekać aż całkiem wrócimy czy możemy rozpocząć tą procedurę już teraz. i Jeśli tak to co musimy przywieźć ze sobą. Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 01 paź 2012 17:50 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,moim zdaniem jako obywatele RP , z domem w budowie, aktem własności ziemi etc. macie prawo ubiegać się o adopcję w Polsce. Zawsze powtarzam - równie dobrze moglibyście pracować w Gdańsku, z tym,że z Krosna do Londynu łatwiej się dostać :? Niestety kursy sa na miejscu a bez nich nie można adoptować. Może zaplanować jakieś wakacje, dłuższy urlop w kraju umawiając się na kursy. Kłopot w tym, że w Krosnie nie ma już ośrodka a w Rzeszowie... no cóż. Nie będę tego komentować, próbujcie tam. Jeżeli nie spróbujecie, nie będziecie wiedzieć. Pozdrawiam i tzrymam kciuki, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]