Wyświetl temat - adopcja /polacy w Anglii

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 02 lis 2012 15:47 

Witam
Chciala bym opowiedziec swoja historie, jednoczesnie uzyskac odpowiedzi na dreczace mnie pytania.
Otoz od prawie 6-ciu lat mieszkam w Anglii, od ponad 5 lat pracuje tu jako zastepca dyrektora w placowce dla osob niepelnosprawnych. W Anglii postanowilam zostac na stale. Nigdy nie bylam mezatka oraz nie jestem w zadnym zwiazku. Od kwietnia br staram sie o adopcje mojego czteroletniego siostrzenca, ktory obecnie przebywa w placowce socjalizacyjnej. Sprawa jest w toku od kwietnia. Na poczatku zlozylam sprawe o rodzine zastepcza dla mojego siostrzenca, jednakze sprawa zostala umorzona ze wzgledu na to iz mieszkam za granica. Wdalszym ciagu mam obywatelstwo polskie.
Otoz razem z moim adwokatem wystapilismy do sadu o przysposobienie dziecka czyli adopcje. Sprawa sie skomplikowala, gdyz musimy uzyskac zgode organow Panstwa angielskiego na przysposobienie prze ze mnie siostrzenca. Aby uzyskac taka zgode jest do przebycia dluga i kreta droga.Trwa to okolo 9-12 miesiecy i jest to bardzo kosztowne. Po rozmowie i przedstawieniu sprawy tutejszym adwokatom jestem zalamana cala sytuacja. Angielscy doradcy doradzili mi calkowite odejscie od ADOPCJI(ze wzgledu na dlugi i kosztowny proces) i radza bym znalazla inna ''droge''(szybsza). Stad nasuwa sie moje pytanie--Jak i gdzie szukac pomocy?, kto moze mi pomoc i czy jest jakakolwiek inna mozliwosc by moj siostrzeniec mogl byc ze mna.
Pragne zaznaczyc, iz jezeli jednak poprowadze sprawe adopcyji(tzn 9-cio miesieczna) w Anglii moge stracic siostrzenca bowiem w swietle przepisow polskich (jak sie dowiedzialam od dyrektora placowki) musza oni zlozyc odpowiednie dokumenty by przygotowac dziecko do adopcji, co oznacza ze kazdy bedzie mogl sie starac o adopcje mojego siostrzenca, i co zmniejsza calkowicie nasze szanse na bycie rodzina,bycie razem :( BLAGAM WSZYSTKICH O JAKIEKOLWIEK INFORMACJE, KTORE POMOGLY BY MI I MOJEMU SIOSTRZENCU NA BYCIE RAZEM

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 04 lis 2012 18:58 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
powinna Pani starać się jak najszybciej o opiekę nad siostrzeńcem, chciałabym pomóc. A więc prosze umówić się w sądzie i po prostu próbować starać się porozmawią z sędzią, jak to zrobić. Proszę zaopatrzyć się we wszelkie dowody potwierdzxajace więzi krwi, bo w poslkim prawie rodzina ma zawsze pierwszeństwo. Po drugie; umówić się jako najbliższa krewna dziecka z ośrodkime adopcyjnym - oni mogą wstrzymać starania o kwalifikowanie dziecka do adopcji jeżeli chce go przyjąc ktoś z krewnych, ośrodek ma kompetencje aby to zrobić, musi im Pani napisać takie podanie, potwierdzić jego wpływ itd. Po trzecie, wnieść do sądu jako krewna o zmianę lub ustanowienie Pani opiekunem perawnym. Radze nie słuchać angielskich prawników bo ma Pani polskie obywatelstwo a oni jak Pani pisze - sugerują wysokie koszty. Najlepiej adopcję przprowadzić w polskm sądzie (przyda się polski pełnomocnik), potem martwić się o legalizację adopcji w Anglii. Podkreslam - Pani ma obywatelstwo polskie, jest Pani najbliższą krewną, więc ta droga powinna być prostrza niż zwykła adocja zagraniczna. To tak w skrócie. Pozdrawiam, trzymam kciuki i czekam na wiadomość o dalszeych losach Pani sprawy, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 04 lis 2012 20:28 

Bardzo serdecznie dziekuje za odpowiedz:). List o wstrzymanie dokumentow by zakwalifikowac dziecko do adopcji juz wyslalam. Wszystko co do tej pory robilam, robilam z polskim adwokatem, takze myslalam, ze adopcja byla jedynym rozwiazaniem w tej sprawie. Czyli Pani zdaniem powinnam zlozyc pismo o ustanowienie mnie opiekunem prawnym?-wowczas bez problemu mogla bym wyjechac z dzieckiem za granice?i pozniej w Anglii zalegalizowac adopcje--czy ja dobrze to rozumiem? W polskim sadzie toczy sie sprawa od kwietnia, otrzymalam list od Sedziego, w ktorym informuje mnie, iz abym mogla adoptowac mojego siostrzenca i wyjechac z nim za granice musze miec zgode organow angielskich, takze naprawde niewiem juz co mam robic. Czy termin ADOPCJA lub OPIEKUN PRAWNY czy PRZYSPOSOBIENIE to nie to samo?
Bardzo przepraszam ale po wielokrotnych rozmowach z prawnikami polskimi i angielskimi jestem strasznie zaklopotana. Co osoba to inne zdanie. Aczkolwiek Pani odpowiedz brzmi bardzo sensownie. Jeszcze raz bardzo dziekuje za odzew i chec pomocy.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 14 lis 2012 09:46 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
adoptujac dziecko staje się Pani "z automatu" opiekunem prawnym. Ale można być opiekunem prawnym nie adoptujac dziecka. Tak dzieje się np. w rodzinach po śmierci rodziców, bo niekoniecznie rodziny chcą wspólpracować z PCPR-ami więc ustanawiają tylko opiekę prawną. Można by od tego zacząć, ale to nie gwarantuje pobytu dziecka w W. Brytanii. Warto chyba jeszcze pogadać z DOBRYM prawnikiem, bo nie każdy jest biegły w sprawach rodzinnych. Chyba warto skorzystać z pomocy takiej kancelarii, która z powodzeniem pomaga w podobnych sprawach. Po Pani stronie jest jeden, koronny argument - jest Pani RODZINĄ dziecka, a to powinno wiele ułatwiać . Pozdrawiam serdecznie, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 16 lis 2012 21:25 

Prosze wierzyc lub nie ale zostaly mi przedstawione dwie opcje.Albo ryzykuje i adoptuje dziecko na zasadzie konwencji haskiej(czyli trwa to 9miesiecy do roku czasu) albo moge wrocic do kraju(do Polski) i zaczac od nowa(co oznacza,iz musze wybierac miedzy dostatnim zyciem w Anglii ze super pozycja zawodowa albo skromniejsze zycie w Polsce bez raczej wiekszych perspektyw na zycie)-niedorzeczne!! Uwazam ze jest to niesprawiedliwe !Poinformowano mnie rowniez, iz raczej nie ma takiej mozliwosci bym zostala ustanowiona opiekunem prawnym bedac za granica, aczkolwiek adwokat spruboje sie dowiedziec,jednak jasno dal mi do zrozumienia, abym na to nie liczyla.

Dziekuje i pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 15 sty 2013 20:01 
Awatar użytkownika

Witam serdecznie.
Ja jestem w innej sytuacji...Mieszkam już na zawsze na stałe w Wlk.Brytanii - nie wracamy do Polski. Nie posiadamy w Polsce stałego zameldowania, bo przecież żyjemy już samodzielnie w Wlk. Brytanii. Załóżmy, że jesteśmy już na takim etapie, że razem z mężem posiadamy już dom (mieszkanie) kupiony(e) na własność (obecnie jesteśmy w trakcie pracy nad tym, ale załóżmy, że już mamy to za sobą). Mąż posiada stałą i dobrze płatną pracę. Rozumiem, że w takiej sytuacji będziemy starać się o adopcje zagraniczną.
Rozumiem, że pierwszy etap to znalezienie organizacji w Wlk.Brytanii, pośredniczącej w adopcji, przeprowadzającej szkolenia, testy oraz kwalifikację oraz zajmującej się przesyłaniem dokumentów do ośrodka w Polsce. Druga kwestia to wybranie jednego z 3 ośrodków adopcyjnych w Wa-wie, uprawnionych do adopcji zagranicznych. I dalej to współpraca tychże ośrodków i nasze kolejne etapy starań o adopcję. Czy dobrze to wszystko rozumiem? Z góry dziękuję za odpowiedź.

.
X 2013 Normozoospermia
I 2012 Teratozoospermia

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 09 kwie 2013 19:09 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
dobrze, jest tak, jak Pani pisze. I tak będzie Wam łatwiej niż faktycznym obcokrajowcom, bo mówicie po polsku. Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 10 kwie 2013 13:06 
Awatar użytkownika

blueberry81 a może spróbujecie w Anglii. Moja koleżanka tak zrobiła. Ja jeszcze się zastanawiam, pomiędzy polską a anglią ponieważ mamy zamiar wrócić do polski. Teraz jedziemy na urlop i mam zamiar się dowiedzieć wszystkiego, jeśli w Polsce powiedzą nie, zostaje mi tylko starać się tutaj, ale z drugiej strony nie wiem czy się zgodzą jeśli się dowiedzą że mam zamiar zjechać i tak w koło macieju. Na razie mam wszystkie broszury i podanie odnośnie adopcji tutaj, ale jeszcze czekam do maja. Tutaj procedury są takie same jak w Polsce. https://www.gov.uk/child-adoption/overview

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 18 paź 2014 10:56 

Witam serdecznie
Oboje z mezem mieszkamy w Irlandii i powoli zastanawiamy sie nad adopcja dziecka z polski. Czy mamay jakies sznse na dziecko z kraju jezeli mieszkamy za granica, jakie sa kryteria do spelnienia? nie wiemy jeszcze czy bedziemy wracac do ojczyzny. Mamy tutaj oboje dobra prace, niestety ciagle mieszkamy w wynajetym domu.
Dziekuje slicznie za informacje.

1 X IVF :(
1 X ICSI :(
Nie poddajemy sie, cuda sie zdarzaja :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 22 paź 2014 10:46 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani, na forum taki temat był przerabiany milion razy, więc proszę tam poszukać. Jako Polacy macie na pewno większe szanse.Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 lip 2015 13:33 

Witam,
Przyznam, że na początku mojej drogi adopcyjnej, podobnie jak wy, szukałam informacji w internecie i na forach. Niestety informacje tam zawarte zamiast wskazywać mi drogę, okazywać zrozumienie i wsparcie, zniechęcały do podjęcia jakichkolwiek kroków. Dla tych, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii i rozważają adopcję dziecka, chciałabym doradzić podjęcie procedury adopcyjnej tu na miejscu. Wystarczy zgłosić się do najbliższego ośrodka adopcyjnego i nawiązać kontakt telefoniczny lub mailowy, a reszta potoczy się dalej z pomocą ośrodka. Procedury adopcyjne i wymagania są takie same jak w Polsce lub bardzo do nich zbliżone. Adoptować mogą pary, single, nie ma znaczenia orientacja seksualne, status społeczny czy majątkowy. Musimy wykazać, że zapewnimy dziecku bezpieczny i kochający dom, otoczymy je opieką, troską i zrozumieniem, pomożemy wykorzystać pełni potencjał, będziemy pielęgnować i zaakceptujemy dziecka dziedzictwo kulturowe. Przy rosnącej liczbie Polaków mieszkających na wyspach, coraz częściej pojawiają się dzieci z Polskimi korzeniami, dla których tutejsza opieka społeczna poszukuje nowego domu i w takich sytuacjach, właśnie Polacy mają największe szanse na przysposobienie dziecka. Uważam, że jest to najprostsza, choć niełatwa droga do adopcji dla osób zamieszkujących wyspy. Nie chciałabym aby wcześniej zamieszczone posty odebrały komuś nadzieję na stworzenie rodziny. Osobiście czułam się nieco zażenowana je czytając. Życzę powodzenia, hartu ducha i wytrwałości.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 29 lip 2015 09:49 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
o ile jest tak, jak pani pisze (tzn. że służby brytyjskie patrzą przychylnie na starających się o adopcję Polaków) to jest to b.ważna informacja. Warto tylko sprawdzić, czy chodzi o adopcję, czy rodziny zastępcze, bo tych mają na Wyspach od lat stały deficyt. Serdecznie pozdrawiam, D. Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 30 paź 2015 00:40 

Zgadzam sie z malgo80, warto starac sie w UK, my z mezem adoptowalismy tu dziecko, od momemtu zlozenia wniosku do zamieszkania z dzieckem minal ro i 4 miesiace:-) Jesli macie jakies pytania, chetnie pomoge!:-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 12 lut 2017 00:45 

Polecam adopcje w UK jesli sie tam mieszka!!!
proces jest, wydaje mi sie, latwiejszy i szybszy niz w Polsce.
W naszym osrodku bylismy pierwsza para w ktorej oboje maz i zona byli z innego niz UK kraju i angielski nie byl naszym pierwszym jezykiem. Czulismy sie wspierani przez agencje na kazdym kroku.
Proces zaczelismy we wrzesniu 2015, w marcu 2016 mielismy status rodzicow gotowych do adopcji a w sierpniu 2016 dowiedzielismy sie o naszej coreczce-cudna dziewczynka- miala 10 miesiecy jak z nami zamieszkala.
Nie wahajcie sie-warto sprobowac! Powodzenia!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 06 mar 2017 14:10 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

To dobrze, warto wiedzieć, pozdrawiam wszystkich, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]