Wyświetl temat - Warunki mieszkaniowe

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 18 sty 2013 18:40 
Awatar użytkownika

martajs my też nie posiadamy kolosalnych zarobków, jestesmy przeciętną rodziną, nasze pensje wspólnie mieszczą sie w przedziałach od 3100 do 4500zł. ( te mniejsze są w czasie gdy jest przestój, a te wieksze gdy jest sezon- raptem 4 miesiące w roku- oboje pracujemy w zakładach produkcyjnych) my również mamy własne mieszkanie i też kupione za baaardzo duży kredyt hipoteczny. Panie z naszego OAO nie widziały zadnych przeszkód w tym zebysmy zostali rodzicami adopcyjnymi. Takze nie martw się, warto zadzwonic do kilku OAO i zapytac.

27.03- Usg Mieszkania
14.09- Ukończyliśmy szkolenie PRIDE
01.10.2012- Kwalifikacja

18 lipca 2014 zadzwonił TEN telefon - jest synuś ! ! !

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 09 kwie 2013 19:02 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
no i już. Bez problemu,Pozdrawiam D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 22 paź 2013 20:41 

Witam,mam pytanie czy jezeli mieszkam z tesciami i mam jeden pokój to mamy szanse na adopcje? Kuchnie mamy wspólna i pokój goscinny

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 08 lis 2013 20:54 

Witam serdecznie..zaczynamy sie zastanawiac z męzem nad adopcja dziecka. Obawiamy się ze nawet nie ma sensu iść do ośrodka ponieważ mamy kawalerkę 31m2 w kredycie na 30 lat,mąz pracuje głownie w delegacjach po 5 dni w tygodniu..czy mam racje?jestes sens w ogole robić sobie nadzieje?

13.03.2014 transfer kropka ...

11 dpt - beta 167
13 dpt - beta 441

25.11.2014 Jagoda jest z nami

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 13 lis 2013 21:43 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
teściowie to raczej nie problem, a czasem nawet zaleta (pomoc przy dziecko dla pracujących rodziców). Problemem mogą być warunki mieszkaniowe, choć w 3 pokojowym mieszkaniu (o ile dobrze zrozumiałam) i tak nie jest źle. Trochę słabiej widzę sytuację nr 2 (kawalerka, czyli chyba 1 pokój w kredycie na 30 lat oraz praca męża w delegacjach). Państwo sami rozważcie, czy nie macie innego pomysłu - nie wiem, zamiana mieszkania z dopłatą, tak robią nawet kredytobiorcy. Może coś z pracą ? Warto usiąśc i zrobić bilans na tak i na nie. Pozdrawiam serdecznie, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 15 paź 2014 17:25 
Awatar użytkownika
Dokarmiam bociana ;)

dzień dobry,
przymierzamy się do wizyty w OA w najbliższym czasie, trochę zaczęłam o tym czytać, sprawdzam co jest potrzebne.
Zastanowił mnie wymóg warunków mieszkaniowych - mamy taką sytuację, że mieszkamy w mieszkaniu dwupokojowym, które nie jest naszą własnością, równocześnie jesteśmy właścicielami 3-pokojowego mieszkania w którym mieszka moja babcia i w którym my docelowo będziemy mieszkać. Jednak nie chcemy przenosić babci do mieszkania w którym obecnie mieszkamy i tam się wyprowadzać (choć teoretycznie moglibyśmy), bo tamto mieszkanie jest wygodniejsze dla osoby starszej (my mieszkamy na 3 pietrze bez windy).
Pytanie - jak na to może zareagować wg Pani OA? Czy przed przystąpieniem do procedury adopcyjnej powinniśmy poprawić nasze warunki mieszkaniowe?

05.2017 r. - crio :-)
01.2018 r. urodził się Klusek :love:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 22 paź 2014 10:39 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
nie powinno być problemu.
Pozdrawiam, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 22 gru 2017 12:55 

OAO Rzeszów
Ja ma takie pytanie wszędzie odpowiedź jest że nie ma znaczenia czy dziecko ma pokój czy nie i teściowie nie są problemem. My z mężem staraliśmy się o adopcje w 2016 po wywiadzie testach i wszystkich procedurach powiedziano nam że nie mamy wystarczających warunków mieszkaniowych i jeszcze że musimy się teściową zajmować. Nadmienię, że mieszkamy w domu który jest własnością męża, mamy trzy pokoje w których przybywamy my, mama męża oraz jego siostra po jednym pokoju. W czasie procedury składaliśmy papiery o budowę domu i o tym też Panie zostały poinformowane. Rozwiązania typu z dużego pokoju zrobimy dwa mniejsze nie wchodziły w grę ponieważ za małe by wyszły. Zdeklarowaliśmy się że do 2018 wybudujemy dom i się przeprowadzimy ale to też nie pomogło. Więc proszę mi wytłumaczyć o co tu chodzi? Nadmienię że to było w ośrodku w Rzeszowie. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 19 sty 2018 12:56 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
raczej ośrodek ma rację, ponieważ jeden pokój dla Was i dziecka to trochę za mało. Sama deklaracja że się postawi dom to też niewiele. Powinna byc juz jakaś perspektywa i konkret a nie deklaracje. Bo w życiu różnie bywa. Ośrodek zwrócił też uwagę - bo użyła Pani pojęcia "zajmowanie się teściową", że opieka nad strszym, byc może niesprawnym w pełni członkiem rodziny może wykluczał właściwe, pełne i skuteczne zajmowanie się dzieckiem. Pozdrawiam serdecznie, D.Dominik

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]