Wyświetl temat - Czy spełniamy kryteria?

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC

[ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: sob sty 09, 2016 9:02 am 

witam z mezem jestesmy maluzenstwem od wrzesnia 2014r o dziecko staramy sie bezskutecznie 13mcy mamy rozdzielnosc majatkowa jestesmy zameldowani osobno ale mieszkamy razem(przemeldowac moge sie wkazdej chwili) .ja mam24 on 29 .prowadze wlasna dzialalnosc on jest rolnikiem i pracuje w budowlance na smieciowke . czy roczny staz malzenski wyklucza nas ze staran o adopcje? jakie powinnismy miec dochody ? czy warunki mieszkaniowe typu duzy dom z 3 pokojami (na razie wykonczome tylko 3) w tym 1 mozna przystosowac dla dzieci ( w tej chwili sa meble ale sciany nie pomalowane bo czekalismy na ciaze i sie nie doczekalismy ) wystarczy zeby spelnic wymogi mieszkaniowe ? czy mozna od razu adoptowac 2 dzieci ? czy mozemy adoptowac np 4/5latki? bo w zasadzie 0-5 nas interesuje ( starsze dzieci m boi sie przyjac ) czy gdyby w procesie adopcji nam sie" wpadlo" to zostaniemy zdysklasyfikowani ? ( roznie w zyciu bywa ) dodam ze chcielibysmy miec duza rodzine .i zarowno ja jak i maz mamy potrzebe zostania rodzicami .

PostZamieszczono: pt sty 15, 2016 1:39 pm 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,
staż jest zdecydowanie krótki, choć wiekowo jest bardzo dobry. Co do dochodów - sami musicie REALNIE ocenić, czy stać Was na dwójkę dzieci. Dzieci to ogromne wydatki i nie wystarczy założyć że "jakoś to będzie, że się wyżywi - to edukacja, choroby, dodatkowe zajęcia, wyjazdy etc. A dzieci adoptowane wymagają bardzo wiele starania. Nie ma kryteriów finansowych, ale rozmowy z pracownikami ośrodków pomogą Wam zweryfikować i urealnić oczekiwania. Serdecznie pozdrawiam, D.Dominik

PostZamieszczono: wt sty 19, 2016 10:44 am 

Witam

Z mężem jesteśmy małżeństwem od 10 lat, i mimo starań nie doczekaliśmy się własnego potomstwa. W poprzednim tygodniu złożyliśmy wstępne dokumenty do oao w Częstochowie.
Moja obawa co do kwalifikacji do adopcji bierze się stąd iż posiadam własną działalność gospodarczą, na której za ubiegły rok mam straty wynikające z długoterminowych umów z firmami, natomiast mąż ma stały dochód i stały etat w państwowej firmie.
Czy możemy negatywnie przejść proces weryfikacji w takim przypadku??

I kolejne pytanie ja mam 33 lata, a mąż ma 37 lat, czy istnieje szansa adoptować niemowlaka w naszym przypadku??

PostZamieszczono: sob sie 17, 2019 11:50 am 

Witam,
mam pytanie: ja mam 40 lat, mąż 43. Prowadzimy razem działalność gospodarczą, mamy dwójkę biologicznych dzieci (córka 8 lat i syn 6 lat). Chcielibyśmy adoptować chłopca młodszego od synka, ale nie niemowlaka. Czy formalnie jest to możliwe?
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.

[ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC