Wyświetl temat - dalsza diagnostyka

www.nasz-bocian.pl
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/

dalsza diagnostyka
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=21&t=98032
Strona 1 z 1

Autor:  szakal165 [ 03 kwie 2019 17:31 ]
Tytuł:  dalsza diagnostyka

dzień dobry,

leczę się już rok. Na poczatku monitoringi cyklu, w międzyczasie badania hormonalne. PRzyjmuję bromergon oraz metformax 850g.
We wrześniu ubiegłego roku miałam HSG, po którym w nastepnym cyklu zaszłam w ciążę ale straciłam ją w 6 tygodniu. Od października nie udało mi się zajść w ciążę. Byłam u dwóch lekarzy- pierwszy z nich stwierdził, że skoro hsg było bolesne, to prawdopodobnie miałam niedrożne oba jajowody i badanie je udrożniło (wynik hsg- jajowody drożne). Wg niego powinnam dać sobie jakiś okres czasu i po tym czasie mogę zrobić laparoskopię.
Drugi lekarz stwierdził, że mam zastosować dietę antyoksydacyjną, przyjmować wit. c+d3+a, kwas foliowy zwiększony, koenzym q10. Dodatkowo powinnam oznaczyć kwas foliowy. Po 2 cyklach zaproponował mi biopsję aspiracyjną, ponieważ wg niego przyczyną nie były niedrożne jajowody lecz mogę mieć zmiany endometrium takie, których nie będzie widać na laparoskopii i powodujące poronienia z braku możliwośc zagnieżdżenia. Czy możliwe jest, że hsg spowodowało podrażnienie endometrium i dzięki temu udało mi się zajść w ciążę? Czy biopsja aspiracyjna może mi pomóc, czy lepiej udać się na laparoskopię w sytuacji, gdy niezidentyfikowana jest jasno przyczyna niepowodzeń? Jaka powinno być dalsze postępowanie w leczeniu niepłodności?

Autor:  Jan Domitrz [ 23 kwie 2019 12:34 ]
Tytuł:  Re: dalsza diagnostyka

Postępowanie jest co najmniej dziwne nie jest zgodne z żadnymi zaleceniami. Trochę mało danych do ustalenia postępowania ale na tym etapie być może trzeba rozważać IUI Z poważaniem JD

Autor:  szakal165 [ 23 kwie 2019 18:57 ]
Tytuł:  Re: dalsza diagnostyka

czyli laparoskopia na razie nie jest potrzebna? Czy jest możliwość, by po poronieniu znów jajowody stały się niedrożne?
Z badań, jakie wykonałam to: glukoza na czczo i z obciążeniem (na czczo 99 mg, po obciążeniu 140 i 120 mg), hemoglobina glikowana A1c, Hemoglobina glikowana wg IFCC, CA 125 (wynik 24), testosteron, LH, FSH, estriadol, progesteron, białko wiążące hormony płciowe, siarczan dehydroepiandrosteronu, prolaktyna z obciążeniem i bez.

Autor:  Jan Domitrz [ 26 kwie 2019 10:01 ]
Tytuł:  Re: dalsza diagnostyka

badanie HSg nie udrażania jajowodów czasami tak lekarze mówią kiedy z oporem przechodzi kontrast . Na tym etapie nie widzę potrzeby laparokopii Z poważaniem JD

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/