Wyświetl temat - AMH 0,78 a wybór protokołu

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 19 cze 2018 08:36 

Dzień dobry,
mam 38 lat, przeszłam trzy pełne procedury ivf. Pierwszą w 2014r - wtedy moje amh wynosiło 1,21, ostatni wynik amh jest z listopada 2017 i wynisił 0,78. Pozostałe wyniki hormonalne w normie.
Z drugiej procedury mam dziecko.
Za każdym razem był długi protokół (tabletki antykoncepcyjne, gonapeptyl daily, menopur 225-250 jednostek).
Zawsze pobierano zbliżoną ilość pęcherzyków 7-10, z czego 5 było dojrzałych, zapładniały się 3. W dwóch pierwszych procedurach (obie w 2014r) powstawały dobrej klasy blastocysty, jednak ze względu na nosicielstwo translokacji robertsonowskiej u męża, były badane pgd.
Po pierwszym pgd z trzech zarodków tylko jeden okazał się prawidłowy, ale zatzrymał się i nie było transferu.
W drugim podejściu nie przeprowadzono pgd ze względu na szybszy niż się spodziewano rozwój zarodków i podano mi wtedy blastocystę 6aa, z której mam dziecko. Crio zarodka 4bb nie powiodło się, crio 3aa odwołano bo zarodek nie rozmroził się.
W listopadzie 2017 przeszłam trzecie ivf tym samym schematem stymulacji. Na usg było widocznych początkowo 5-6 pęcherzyków ostatecznie pobrano 8, ale dojrzałych było 5. Informacja z laboratorium była taka, że wybrano plemniki II klasy (zastosowano separację plemników), ale komórki jajowe nie były ,,ładne".
1 zarodek przestał się rozwijać w 3 dobie, dwa pozostałe w 5 dobie były oznaczone 3BC i 1BC, w 6dobie pierwszy osiągnął 5BC, drugi nie ruszył i w 7 dobie zdegenerował. Zarodek 5BC był przebadany NGS i wynik niestety nieprawidłowy.
Czy zmiana protokołu na krótki może w moim przypadku dać lepszy wynik w postaci większej liczby lepszych komórek? Jaki sposób stymulacji zaleciłby Pan w moim przypadku?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 21 cze 2018 09:13 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani
Zmiana protokołu nie zawsze przekłada się na ilość komórek ale może zmienić się jakość i warto coś zmienić
Jacek Szamatowicz

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]