Wyświetl temat - Plamienia przedmiesiączkowe

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 14 lis 2003 09:15 
Awatar użytkownika

Szanowny Panie Doktorze.
Od roku, może połtora występują u mnie plamienia przedmiesiączkowe.
Czasami trawają dzień, czasami nawet 7 dni. Im ten okres plamień jest dłuższy, tym bardziej mnie to martwi- myślę,że powinno :)
Nigdy nie robiłam badania hormonów, ponieważ mój lekarz uważa, że jezeli miesiączkuję regularnie co 28 dni, bez zażywania dodatkowych lekow, to hormony napewno wyjdą w normie. Od zeszłego cyklu przepisał mi luteinę, którą miałam brać w wypadku pojawienia się plamień. Brałam po jednej tabletce dziennie (50 mg) ale to nie pomogło, plamienia były bardzo słabiutkie, ale były- chociaż wyraźnie się zmiejszyły po braniu luteiny. Dodam jeszcze, że w tym czasie również podróżowałam, zmieniałam klimat- tak więc mogło sie coś tam poprzestawiać. W tym cyklu rozpoczęłam więc branie luteiny od 17 dnia 2 razy po jednej tabletce (podjęzykowo) . Jak do tej pory plamień niema- chociaż to dopiero 21 dzień cyklu i jeszcze nie ma sie z czego cieszyć.
Bardzo proszę o radę:
Kiedy odstawić luteinę i czy to odstawienie nie zaszkodzi ewentualnej ciąży? - staramy się o dzidziusia :)
Poroniłam w lipcu i teraz strasznie się boję.
Wyczytałam, że luteine bierze się od 16 do 25 dnia cyklu, ale co sie stanie jak jestem w ciąży? Czy odstawienie nie wywoła poronienia samoistnego?
Bardzo proszę o pomoc.
Dodam jeszcze,że w cyklu ciążowym(w lipcu) plamienia nie wystąpiły, chociaż występowały wcześniej. kilka razy miałam monitorowany cykl, pęchęrzyki rosną, pękają- ponoć wszystko jest OK. Skąd te plamienia?

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 lis 2003 20:29 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani
Plamienia to najczęsciej niewydolność fazy lutealnej i dopiero 2 tabl luteiny pmagają. Ale plamienia to też brzk owulacji a ją mozna stwierdzić tylko w srodku cyklu
Tym nie mniej mozna brac luteine do testu ciążowego a następnie kontunuować lub odstawiać z ty ze trzeba liczyć że cykle będa dłuższe
Jacek Szamatowicz

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]