Wyświetl temat - Nie udane procedury in vitro,co dalej?

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 13 lip 2013 15:35 

Panie Doktorze,

Jestem po 4 procedurach in vitro w tej samej klinice. Staramy się o dziecko już od 6 lat.Oboje mamy po 34 lata. Od 2010 roku jesteśmy pod opieką specjalistów. Oprócz mojego niskiego AMH ( 0,76), lekarze nie znaleźli żadnej przyczyny niepłodności. Jajowody drożne. Kariotypy prawidłowe. Parametry nasienia męża też ok.
4 razy podchodziliśmy do inseminacji ( bez skutku) i zdecydowaliśmy się na in vitro. Pierwsza próba była w czerwcu 2012r. Otrzymywałam Gonapeptyl i Menopur. Pobrano 6 kumulusów, i wychodowano 2 zarodki ( powyżej 8B i powyżej 8C). W czasie transferu lekarz miał problemy z podaniem zarodków i dlatego po nieudanej weryfikacji HCG miałam wykonaną Histeroskopię. I to było jedyne podejście zakończone ciążą biochemiczną. Potem pozostałe transfery przebiegały bez problemu.
Kolejne podejście-październik 2012r. Również Gonapeptyl i Menopur, uzyskano 11 kumulusów i również 2 zarodki (blastocysta 4AA,6C) – niestety nieudane
Trzecie podejście to luty 2013r. Tym razem podano mi Gonapeptyl i Gonal,uzyskano 7 kumulusów i z tego 2 zarodki ( blastocysta 2BB, blastocysta BB) – także nieudane
4 podejście-czerwiec 2013, ponownie Gonapeptyl i Menopur,-uzyskano 5 kumulusów i tylko jeden zarodek (blastocysta 3BA) – nieudane
Poza standardowymi lekami “potransferowymi” czyli luteiną i estrofemem przy ostatnim transferze brałam także metypred i acard.

W jaki sposób mogę zwiększyć swoją szansę na ciążę? Czy są jakieś badania, których wykonanie mogloby wskazać na wybor optymalnego postepowania w moim przypadku?
Myślałam o adopcji komórki jajowej – czy to już czas aby zastanowić się nad ta opcja glebiej? Czy adopcja komórki jajowej może być odpowiedzia na moje problemy z uzyskaniem ciąży?
Dziekuje.

PostZamieszczono: 13 lip 2013 17:36 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani
Cztery programy i zawsze kiepskie zarobki Myślę że czas się zastanowicnad komórka dawczyni

PostZamieszczono: 17 lip 2013 22:30 

Panie Doktorze
prosze o radę. podchodziłam pierwszy raz do in vitro (przyczyna męska niepłodności) i niestety nie udało się.
Brałam od 21 dc gonapeptyl, następnie od 5dc gonal F 150 (przez 11 dni) oraz od 11 dc menopur 75 (przez 5 dni).

uzyskano 7 wzgórków, w tym 4MII-MI; 3GV.
transferowane było 2 zarodki 8b i 8c. Trzeci zarodek nie dzielił się.

Co mozna poprawic przy kolejnym podejściu, jaki protokół zastosowac, i czy zrobić dodatkowe badania?

będę wdzięczna o odpowiedź.

PostZamieszczono: 18 lip 2013 15:01 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani
Trzeba przeanalizować przebieg stymulacji i może ja wydłużyć 7 komórek ale tylko 4 dojrzałe to nie jest dobry wynik
Jacek Szamatowicz

PostZamieszczono: 18 lip 2013 15:08 

Jacek Szamatowicz pisze:
Szanowna Pani
Trzeba przeanalizować przebieg stymulacji i może ja wydłużyć 7 komórek ale tylko 4 dojrzałe to nie jest dobry wynik
Jacek Szamatowicz

Dziekuje
wydłuzyc, czyli długi protokół z antykoncepcją, czy dluzsze przyjmowanie lekow stymulujących wzrost pecherzykow?

PostZamieszczono: 18 lip 2013 17:39 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pan
Dłuższ przyjmowanie leków
Jacek Szamatowicz

PostZamieszczono: 20 lip 2013 12:39 

dziekuje.
mam jeszcze jedno pytanie. 2 lata temu moje AMH wynosiło 4,9, teraz jest na`poziomie 2,8. Czy ten wynik moze miec wpływ na dobór leków do stymulacji?
I czy taki spadek o prawie o połowę w ciągu 2 lat powinien mnie niepokoić?
dziekuję raz jeszcze za odpowiedź.

PostZamieszczono: 20 lip 2013 14:31 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani
Ale AMH jest cały czas wysokie wiec nie ma się czym martwić
Jacek Szamatowicz

PostZamieszczono: 25 sie 2013 17:54 

Witam.Jestem po 3 nieudanych procedurach in vitro.Zdiagnozowano u mnie hashimoto.Po pierwszej procedurze nastąpiła hiperstymulacja jajników w związku z czym transfer zarodka przełożono na inny termin...Po odczekaniu jednego cyklu podano mi 2 zarodki.Wynik testu negatywny.Dwa kolejne transfery wykonano mi w innej klinice oba nieudane.Po drugim criotransferze,kiedy wynik okazal sie byc negatywny zlecono mi wykonanie histeroskopii (badanie nie wskazywalo na nieprawidłowości).Moj lekarz prowadzący zalecił abym cykl poprzedzajacy transfer zglosiła sie na wykonanie skaryfikacji endometrium...tak też zrobiłam.Trzeci criotransfer z 2 zarodków również nie przyniosl dodatniego wyniku.W chwili obecnej posiadam 7 zamrożonych embrionów oraz 15 komorek wiec calej procedury nie musze jeszcze raz przechodzić (2 procedura dała 35 pobranych komorek).Prosze o porade...co powinnam zrobić,moze jakieś dodatkowe badania... Pozdrawiam

PostZamieszczono: 06 wrz 2013 09:49 

Witam

Chciałabym dodać iż w moim przypadku zawsze przy przygotowaniu do transferu biorę estrofem 3x1 encorton 1x1.5 oraz kwas foliowy.

Panie doktorze proszę o odpowiedz.

pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]