Wyświetl temat - jakość komórki jajowej

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 06 kwie 2013 11:18 

Witam, od jakiegoś czasu gnębi mnie jedno pytanie, jaki wpływ ma podwyzszony androstendion na przebieg owulacji, a konkretniej na jakość komórki jajowej i potem na przebieg ciąży, opisze moja sytuacje w skrócie, jakiś czas temu zrobiłam badania androstendionu i wolnego testosteronu, androstendion wyszedł ponad 2-krotnie podwyzszony , testosteron niewiele ponad normę, następnie zlecono mi badanie DHEAS i 17-OH progesteronu, wyszły niewiele podwyższone, lekarz stwierdził ze to późno ujawniający się przerost nadnerczy, miałam zrobiony również monitoring owulacji, pęcherzyki rosły i pękały, ale do zapłodnienia nie dochodziło, dostałam metformax i po miesiącu stosowania zaszłam w ciąże, jeszcze nie wiedząc ze jestem w ciąży zrobiłam poziom androstendionu, który spadł ale dalej był niewiele powyżej normy,po potwierdzeniu ciąży lekarz kazał odstawić metformax i przepisał duphaston, niestety poroniłam, serduszko przestało bić prawdopodobnie w 8 tc, lekarz prowadzący stwierdził ze to prawdopodobnie wina androstendionu, dodam ze praktycznie od początku ciąży utrzymywała się prawie 2 tygodniowa różnica miedzy wymiarami pęcherzyka z USG a od OM, co lekarz cały czas tłumaczył androstendionem, a ze ja jestem dociekliwa, zrobiłam na własną rękę poziomy androstendionu i wolnego testosteronu i badania wyszły dobrze, obydwa hormony w normie, tym bardziej byłam w szoku jak się dowiedziałam ze serduszko przestało bić i ze przyczyna mógł być androstendion, czy mógł by mi Pan Doktor wytłumaczyć tą sytuacje, przez ponad rok czasu nie udawało mi się zajść w ciąże, po zbiciu hormonu udało się ale poroniłam, jednocześnie poziom hormonu jest teraz w normie, nie wiem czy to ze hormon spadł było efektem działania duphastonu, który przyjmowałam? gnębi mnie to pytanie i bardzo proszę o wyjaśnienie tej sytuacji, czy jest jakiś związek miedzy wysokim androstendionem, jakością komórki jajowej i poronieniem? będę wdzięczna za każdą odpowiedz

PostZamieszczono: 09 kwie 2013 12:59 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani
Niestety nie ma żadnego związku i androstendion nie wpływa w jakiś bezpośredni sposób na jakość komórki jajowej a przyczyna poronienia była inna
Jacek Szamatowicz

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]