Wyświetl temat - po USG

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: po USG
PostZamieszczono: 05 lip 2002 15:22 
Awatar użytkownika

Panie doktorze proszę o opinie. Dzisiaj miałam USG w 13 DC, cykle mam 32-36 dniowe, intensywne miesiączki, ostatnio brak owulacji, dlatego USG. Dodam że staram się o dziecko.
Pan z Usg nie był zbyt rozmowny dlatego pisze do Pana.

"Trzon macicy o wymiarze AP:33 mm i jednorodnej echogenności. Jama macicy linijna. Endometrium 6,5 mm.
Jajnik prawy o budowie policystycznej i wymiarach 29x22 mm. Lewy jajnik o wym. 33x22mm z pęcherzykiem o wym . 18x16mm + liczn edrobne pęcherzyki, ołożone głównie obwodowo, ślad płynu w zatoce Douglasa"
Dodał że moge miec problemy z zajściem, ale na lewym jajniku jest pęcherzyk. Niczego więcej się nie dowiedziałam, jestm troche zawiedziona, proszę o interpretację, czy jest aż tak źle, czy mam sznasę na jajeczkowanie?
Z pozdrowieniami N.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: po USG
PostZamieszczono: 05 lip 2002 20:12 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Natalka pisze:
Panie doktorze proszę o opinie. Dzisiaj miałam USG w 13 DC, cykle mam 32-36 dniowe, intensywne miesiączki, ostatnio brak owulacji, dlatego USG. Dodam że staram się o dziecko.
Pan z Usg nie był zbyt rozmowny dlatego pisze do Pana.

"Trzon macicy o wymiarze AP:33 mm i jednorodnej echogenności. Jama macicy linijna. Endometrium 6,5 mm.
Jajnik prawy o budowie policystycznej i wymiarach 29x22 mm. Lewy jajnik o wym. 33x22mm z pęcherzykiem o wym . 18x16mm + liczn edrobne pęcherzyki, ołożone głównie obwodowo, ślad płynu w zatoce Douglasa"
Dodał że moge miec problemy z zajściem, ale na lewym jajniku jest pęcherzyk. Niczego więcej się nie dowiedziałam, jestm troche zawiedziona, proszę o interpretację, czy jest aż tak źle, czy mam sznasę na jajeczkowanie?
Z pozdrowieniami N.

Wydaje się że jest pecherzyk dominujący wiec ewentualna owulacja jest prawdopodobna tak samo i ciąża, ale nie każda owulacja konczy się ciążą!!!!! Z poważaniem Jan Domitrz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 08 lip 2002 13:01 
Awatar użytkownika

Panie doktorze ślicznie dziękuję, prosze mi powiedzieć czym może byc spowodowany negatywny test owulacyjny w dniu 13 (po USG), 14, 15 , czy jest możliwe że pęcherzyk o tych wymiarach jeszcze nie pękł? Skąd więc płyn w zatoce Douglasa? czy mam powtarzać testy w kolejnych dniach? Dzięuje z góry za odpowiedź

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 08 lip 2002 17:15 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Natalka pisze:
Panie doktorze ślicznie dziękuję, prosze mi powiedzieć czym może byc spowodowany negatywny test owulacyjny w dniu 13 (po USG), 14, 15 , czy jest możliwe że pęcherzyk o tych wymiarach jeszcze nie pękł? Skąd więc płyn w zatoce Douglasa? czy mam powtarzać testy w kolejnych dniach? Dzięuje z góry za odpowiedź

Tak jest to możliwe, śledzenie owulacji często jest konieczne w przypadku stosowania stymulacji w innych przypadkach no cóż zalezy to od strategii lekarza. Płyn w zatoce Douglasa może pochodzić niestey niekoniecznie z owulacji ( jest to najniżej połozone zagłębienie w jamie brzusznej i wszystkie przesieki i wysięki moga się tam znaleźć . z powazaniem Jan Domitrz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 09 lip 2002 11:42 
Awatar użytkownika

Dziękuje Panie doktorze, wczoraj wieczorem tzn.16 DC test owu pokazał kreskę, dziś charakterystyczne kłucie po prawej stronie, zobaczymy co z tego wyjdzie :wink: , z poważaniem

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]