Wyświetl temat - stymulacja, torbiele, bHCG

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 30 paź 2010 22:19 
Awatar użytkownika
Szanowny Panie doktorze,
czy jest możliwa taka sytuacja, że po stymulacji powstają torbiele, brak miesiączki, bHCG oznaczalne a ciąży nie ma?
Moja sytuacja wygląda następująco: stymulacja gonal 75 jedn. 3-9dc, 10 dc j.l. 18,15,15,12 mm j.p. 18,12 mm, 11 dc ovitrelle, 12 dc inseminacja. Brak miesiączki 31 dc bHCG - 65 mIU/ml (zaczęłam brać luteinę i duphaston) 33 dc - bHCG 113 mIU/ml. W 41 dc - bHCG tylko 245 mIU/ml w obrazie usg - jama macicy pusta, torbiel na lewym i prawym jajniku. Dr nic nie wytłumaczył, tylko kazał przyjść na usg za tydzień a ja jestem cała w nerwach :( czy jestem w ciąży? czy jest szansa że wszystko będzie dobrze? czy słaby wzrost bHCG oznacza że może być ciaża pozamaciczna? a może wogóle nie jestem w ciąży i bHCG jest wytwarzana przez powstałe po stymulacji torbiele?
Bardzo proszę o odpowiedź

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 31 paź 2010 11:05 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani
Na razie ciąży nie widać w USG a hCG dość niskie i tak moze być Dlatego doktor nic nie powodział ponieważ nie można nic konkretnego ustalić Trzeba poczekać
Jacek Szamatowicz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 03 lis 2010 12:08 
Awatar użytkownika
Szanowny Panie profesorze,
po 2 dniach od wyniku 245 mIU/ml, bHCG spadło do 157 mIU/ml (badanie wykonane w innym laboratorium, gdyż tamto było zamknięte) po następnych 2 - wynik 146 mIU/ml (w labo, gdzie były wykonane 3 pierwsze badania) Dr dostrzegł pęcherzyk, nie wiem ile miał średnicy, ale był bardzo mały (2 razy powiększał obraz aby go zmierzyć). Podjął decyzję, abym odstawiła leki. Czy Pan profesor też podjąłby taką decyzję? Ja wiem, że spadające bhcg nie znaczy nic dobrego, ale dlaczego mam odstawić leki, skoro plamień brak, bólu brak, to jest takie trudne :cry:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 03 lis 2010 20:25 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani
Choć nadzieja umiera ostatnia to te wyniki nie wyglądaja dobrze W sumie może Pani jeszcze poczekać ale chyba nie ma to sensu
Jacek Szamatowicz

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]