Wyświetl temat - Diagnostyka przezd in vitro. Inhibina B i histeroskopia?

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 22 cze 2016 18:25 

Panie Profesorze,

Jesteśmy obecnie w procedurze przygotowań in vitro na naturalnym cyklu z lekiem Lametta (na nasze zyczenie, bo fsh było troche za wysokie - 13,1, wcześniejsze wyniki to 15,54 i 7,7mlU/ml). Progesteron 0,8 nmol/l.

Pozostałe wyniki: AMH - 0,4, TSH po suplementacji jodu jest teraz na poziomie 1,99mlU/l ale wcześniej miało skok z 1,4 na 2,74 ( ft4 i ft 3 zawsze w normie). Mimo bezmięsnej diety cholesterol całkowity wysoki 241 mg/dl przy LDL 147 mg/dl. Niskie DHEA -S 55,2 ug/dL od ponad miesiąca suplementuję, Niska ferrytyna 8 ng/ml również biorę tabletki z żelazem od miesiąca.

Wapń, białko całkowite, żelazo, sód, glukoza, witamina D Total, witamina B12, AST, ALT, ATG, morfologia, badanie ogólne moczu - wszystko w normie. USG piersi - dobre i HyCoSy - dobre.Częste torbiele krwotoczne ciałka żóltego.

Lekarz również podejrzewa blizny po stanie zapalnym, może endometriozę. Partner ma badania bez zarzutu.

Jak ocenia Pan szanse na powodzenie in vitro na naturalnym cyklu, biorąc powyższe badania i nasz wiek po 39 lat.
Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania? Przeczytałam o Inhibina B, czy warto? Może przed procedura in vitro warto zobaczyć poprzez histeroskoipę co dzieje sie w macicy?
Czy dużym problemem u mnie może być tarczyca, niedoczynność?
Czy może lepiej poczekać, aż FSH pozwoli na pełna stymulację? Jakie mam możliwości wyboru?

będę wdzięczna za pomoc
Madlenne

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 27 cze 2016 09:54 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani
in vitro na cyklu naturalnym ma tę wadę, że jest mniej skuteczne A rezerwa jajnikowa już się nie zmeni
Jacek Szamatowicz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 27 cze 2016 11:20 

Dziękuję za odpowiedz.

Rozumiem, że rezerwa się nie zmieni i wiem, że skuteczność in vitro na cyklu naturalnym jest mniej skuteczne. Czy są może jakieś dane procentowe?

Panie Profesorze, nadal jednak nie dostałam odpowiedzi czy w moim przypadku warto robić w celu diagnostyki histeroskopię i czy badanie Inhibiny coś wiecej powie o jakości komórek jajowych?

Czy Pan Profesor mógły podpowiedzieć co przy takich wynikach badań będzie najlepszym rozwiązaniem, czy sa jeszcze badania, które powinnam wykonać?

pozdrawiam
Madlenne

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 28 cze 2016 09:09 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani
Cykl naturalny to 5-6% stymulowany zależy od ilości uzyskanych komórek INhibina nie mówi nic o jakości komórek a histeroskopię zawsze można zrobić
Jacek Szamatowicz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 29 cze 2016 15:18 

Dziękuję za odpowiedz.

Madlenne

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]