Wyświetl temat - szczepienia przeciw żółtaczce

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 22 wrz 2008 08:31 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

Dzień dobry
Panie doktorze jestem aktualnie w przygotowaniu do in vitro.Obecnie zaczęłam przyjmować antykoncepcję(2dc)
Zgodnie z wytycznymi lekarza zrobilismy z mężem badania w kierunku wzw typ B, C.Nasze wyniki wyszły ujemne więc zgodnie z sugestją lekarza powinnismy się zaszczepić przeciw wzw B(szczepionka Engerix) w trybie przyśpieszonym - 0,7,21.
Mam jednak poważne wątpliwości co do konieczności, zasadności oraz ewentualnych niebezpieczeństw związanych z jej przyjęciem.Oczywiście chodzi o ewentualny negatywny wpływ na moje komórki, a potem zarodki.

Na forum eksperckim istniją dwa watki, na których padły dwie różne odpowiedzi:
żródło
http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?n ... ic&t=39381
Grubcia pisze:
Panie Doktorze,
czy przy staraniach naturalnych o ciążę lub ET mozna szczepic sie jednocześnie na żółtaczkę w systemie 0-7-21dni (musze sie na nowo szczepic, bo nie przyjełam ostatniej dawki szczepionki :() i na grypę :?:
pozdrawiam xxx

Jacek Szamatowicz pisze:
Szanowna Pani
Nie jest to dobry pomysł al jeżeli naturalnnie zajdzie Pani w ciążę to też nie jest to wskazanie do jej przerwania
Jacek Szamatowicz

źródło
http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?n ... nia#311935
Kama30 pisze:
Panie Doktorze,
Zmierzam dokonać w/w szczepienia. Czy w związku z tym, powinnam w obecnym czasie zaprzestać "starań", aby uniknąć potencjalnej ciąży, czy też nie ma przeciwskazań.
To bardzo dla mnie ważne,gdyż nie chciałabym tracić cykli, a jednocześnie nie chcę ryzykować.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jacek Szamatowicz pisze:
Szanowna Pani
Proszę sie szczepić i sie starać
Jacek Szamatowicz

Znalazłam również w sieci informację mówiącą o tym ,że z ewentualnymi staraniami od podania ostatniej dawki szczepionki na wzw B należy odczekać 3 miesiące.
Mam więc pytanie czy szczepienie przed stymulacją(w zasadzie tuż przed in vitro) niesie ze sobą jakiekolwiek negatywne skutki, czy mogę się zaszczepić?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 22 wrz 2008 19:49 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani
nie ma konkretnych zaleceń na ten temat ale nie wrto łączyć dwóch terapii a wiec najpierw się zaszczepic a potem zrobic program IVF
Jacek Szamatowicz

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]