Wyświetl temat - Czy odstawienie Duphastonu moze spowodowac poronienie

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 03 gru 2007 17:55 
Awatar użytkownika

Szanowny Panie Doktorze
jestem po poronieniu i zamierzam zaczac starania o nowa ciaze, zrobilam badania w ktorych jedynymi nieprawidlosciami jest wada macicy- dwuroznosc oraz bardzo niski progesteron- w 24dc 0,266ng/ml
przez 2 ostatnie cykle mialam podawany Duphaston od 16dc przez 12 dni, dwa dni pozniej wystepuje miesiaczka
mam takie pytanie:
-jezeli nie ma ciazy to Duphaston wywola miesiaczke
-jezeli jest sie w ciazy to powinien ja podtrzymac
-a co jezeli jest sie w ciazy i sie nie wie o tym jeszcze i odstawi sie Duphaston?? wydaje mi sie, ze poziom progesteronu gwaltownie spadnie (a naturalny jest naprawde bardzo mizerny) i to moze wywolac krwawienie a w efekcie doprowadzic do poronienia???

bardzo prosze o odpowiedz i rozwianie moich watpliwosci
(juz nie wiem do kiedy mam brac ten lek tak, zebym byla pewna ze jest ciaza badz jej nie ma)

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 gru 2007 15:41 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Nuiski progesteron wskazuje że w tym cyklu nie było owulacji Duphaston w takich syatucajch reguluje rytm krwawien ale bez owualcji ciązy nie będzie Odstawienie Duphastonu nie powoduje poronien ani jego przyjmowanie nie powoduje podtrzymania ciązy Z poważaniem JD

PostZamieszczono: 20 sty 2014 14:43 

Ponieważ ten wątek jest podobny do mojego pytania to żeby nie tworzyć nowego tematu to podepnę się tu i zapytam:
Do kiedy brać duphaston przy dłuższym cyklu niż 28 dniowy?
Jestem po poronieniu i wziełam w tym miesiącu w 20 dniu cyklu duphaston Mam barać przez 5 dni czyli do 25 dnia. Czy to nie za krótko?
Według mojego rozumowania okres powinien nastapić około 14 dni po owulacji czyli w tym przypadku koło 34 dnia cyklu. Czy nie powinnam brać tabletek do około 32 dnia czyli przez 9 dni od owulacji zrobić bete i dopiero odstawic jeżeli wynik będzie negatywny?
Bardzo proszę o odpowiedź bo nie mam jak sie skontaktowac z moim lekarzem. Z góry dziękuję

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]