Wyświetl temat - hyperplasia simplex

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 27 lut 2007 23:13 
Awatar użytkownika

Panie Doktorze, Właśnie dowiedziałam się (po histeroskipii) że mam hyperplasia simplex, wiem, że to rozrost prosty endometrium, dostałam prowerę 2x dziennie. Problem w tym, że zupełnie nie wiem co to jest, czym grozi i czy to poważna choroba. Mam 28 lat, jestem po 6 latach leczenia niepłodności lekami, nakłuwaniu jajników, 3 inseminacjach, mam też niedoczynność tarczycy (uregulowaną). Proszę o pomoc.

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 lut 2007 11:09 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

jest to rozrost endoemtrium powodowany najczesciej zaburzenaimi hormonalnymi ze wszytkich możliwch rozrsotów obarczony najmniejszym ryzykiem. Własciwe występuje po dłuższym czasie w w duzej odsetku zaburzen cyklu Całkowicie wyleczalny Z poważaniem JD

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 paź 2007 13:43 
Awatar użytkownika

P. Doktorze muszę wrócić z moim pytaniem bowiem w Płocku moja Gin. leczyła mój rozrost prosty endometriu Proverą 2x10mg dziennie + Bromergon i straszyła mnie koniecznością kolejnych łyżeczkoawań a nawet usunięciem macicy a Endokrynolog z W-wy każe mi to wszystko odstawić i tylko zwiększyć Euthyrox bo mimo dawki 125mg mam TSH 6,91. Czy sam Euthyrox zahamuję ten rozrost? Nie wiem co robić i komu wirzyć. Bardzo proszę o opinię.

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 paź 2007 15:19 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Niewatpliwe tutaj uregulowanie rytmu krwawien powinno usunąc rozrost tak jak napisałem jest to sytuacja w miare bezpieczna i uswuanie macicy PAni nie grozi Regulacja rytmu nawet tabletkami antykoncepcyjnymi Moim zdaniem sama regualcja funkcji tarczycy to tro che zbyt malo Z powazaniem JD

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]